TatilCity.NETTatilCity.NET

Johannesburg Aktiviteleri

Yapılacak Şeyler

pilanesberg-milli-parki

Pilanesberg Milli Parkı

Pilanesberg Milli Parkı, Güney Afrika Johannesburg şehrinde bulunmaktadır. Sun City bölgesine yakın bölgede yer almaktadır. Oluşumu açısından dünyanın 3. bölgesidir. Burası 1300 milyon önce sönmüş alkalin krater üzerine kurulmuştur.

Güney Afrika Johannesburg Pilanesberg Milli Parkı Güney Afrika Johannesburg’da Pilanesberg Milli Parkı

Etkileyici bir manzarası vardır. Güney Afrika’nın ikinci büyük ulusal parkıdır. Bu park yıllar önce üç kabileye aitti. Günümüzde ise bir turizm kurumuna bağlanmış. 572 kilometrekarelik bir alana kurulmuştur. Parkta üç ana yol bulunmaktadır. Kubu, Tswene ve Kgabo yollarıdır. Burada konaklayabileceğiniz bir çok otel bulunmaktadır. Ayrıca yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz kafe ve restoranlarda mevcuttur. Buraya gelmişken Güney Afrika’ya özgü ürünlerden kendinize ve sevdiklerinize hediye olarak satın alabilirsiniz. Mümkün olduğunca rehberle şehri gezmenizde fayda var.

DAHA FAZLA
Constitution Hill

Constitution Hill

Constitution Hill, Güney Afrika Johannesburg şehrinde bulunmaktadır. Yapı, Kotze Caddesi yer almaktadır. Güney Afrika Anayasa Mahkemesi’nin de merkezi olma özelliğini taşımaktadır. Yaklaşık 100 yıl önce burası hapishane olarak kullanılmıştır.

Güney Afrika Johannesburg Constitution Hill Güney Afrika Johannesburg’da Constitution Hill

O dönemlerde bina ‘Old Fort Cezaevi’ ve ‘4 Numara’ olarak anılıyormuş. Burada yüzlerce kişi tutsak edilmiştir. Aynı zamanda Hindistan ulusunun önemli liderlerinden Mahatma Gandhi’de burada tutsak edilmiştir. Bina yıkılarak Mahkeme Binası’na dönüştürülmüştür. 2004 yılından beri de burası mahkeme olarak hizmet vermektedir. Anayasa Mahkemesi yargıcı olan Albie Sachs 200’ü aşkın çağdaş sanat koleksiyonu toplamış ve burada sergilemiştir. Binanın eşsiz bir manzarası vardır. Şehrin kaliteli ve şık otellerinde konaklamak istiyorsanız eğer popüler meydanlarında ve caddelerinde bulunan otelleri tercih edebilirsiniz.

 

 

DAHA FAZLA
Nizamiye Türk Camisi

Nizamiye Türk Camisi

Nizamiye Türk Camisi, Güney Afrika Johennesburg şehrinde bulunmaktadır. Cami mimarisiyle dikkat çekmektedir. Yapı olarak Edirne’de bulunan Selimiye Camisi’ne benzemektedir. Ancak biraz küçük bir şekilde yapılmıştır.

Güney Afrika Johannesburg Nizamiye Türk Camisi Güney Afrika Johannesburg’da Nizamiye Türk Camisi

Caminin çinilerine ve kubbesine hayran kalacaksınız. İbadete açık olan camiyi arkadaşlarınızla birlikte gezebilirsiniz. Güney Afrika gezisi kapsamında geleceğiniz Johannesburg şehrinde tarihi ve kültürel yerlerin yanı sıra masmavi denizinde yüzmenin ve beyaz kumlarında güneşlenmenin keyfini de yaşayabileceksiniz. Ayrıca Nelson Mandela Meydanı’na gidip orada bulunan kafe ve restoranlarda yeme-içme ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Buraya gelmişken mutlaka vahşi doğanın içinde jiple safari turu yaparak tatilinize farklı bir heyecan katmalısınız. Johannesburg’da bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır.

 

DAHA FAZLA
Walter Sisulu Botanical Gardens

Walter Sisulu Botanical Gardens

Walter Sisulu Botanical Gardens, Güney Afrika Johannesburg şehrinde bulunmaktadır. Burada soyu tükenmekle karşı karşıya olan kartal dahil bir çok kuş türü bulunmaktadır. Arkadaşlarınızla buraya gelip yüzlerce kuş türünü görebilir diğer yandan piknik yapabilirsiniz.

Güney Afrika Johannesburg Walter Sisulu Botanical Gardens Güney Afrika Johannesburg’da Walter Sisulu Botanical Gardens

Botanik bahçenin içindeki bulunan rengarenk bitkilerin fotoğraflarını çekebilirsiniz. Diğer yandan bahçede bulunan lokantada yeme-içme ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Güney Afrika gezisi kapsamında geleceğiniz Johannesburg’da tarihi ve kültürel yerleri gezmenin yanı sıra masmavi denizinde yüzmenin ve beyaz kumlarında güneşlenmenin keyfini de yaşayabilirsiniz. Buraya gelmişken vahşi doğada jiple safari turu yaparak tatilinize değişik bir heyecan katabilirsiniz. Bahçeye giriş ücretlidir. Dilerseniz Nelson Mandela Meydanı’nda gezebilir, kafe ve restoranlara gidebilirsiniz.

 

 

 

 

DAHA FAZLA
Apartheid (Irk Ayrımı) Müzesi

Apartheid (Irk Ayrımı) Müzesi

Apartheid (Irk Ayrımı) Müzesi, Güney Afrika Johannesburg şehrinde bulunmaktadır. Müze, Afrika’nın tarihi ve kültürel merkezlerinden olan Gold Reef City’de bulunuyor. Burada uzun bir zaman geçirmeniz mümkün. Yaklaşık olarak yarım günde müzeyi gezebiliyorsunuz.

Güney Afrika Johannesburg Apartheid (Irk Ayrımı) Müzesi Güney Afrika Johannesburg’da Apartheid (Irk Ayrımı) Müzesi

Apartheid (Irk Ayrımı) Müzesi, yaşanan apartheid rejiminin yarattığı ırkçılık ayrımlarıyla ilgili bilgiler veriyor. 300 yıldır siyahilerin yaşadığı haksızlığı göz önüne seriyor. 1994 yılında son bulan ayrımlıkla birlikte su yüzüne çıkan tüm gerçekler müzede yer alıyor. Bu rejime göre en yüksek sınıf olarak birinci sınıfta beyazlar gösteriliyordu. İkinci sınıf ise çoğu Hintli olan Asyalılar, 3.sırada melezler, dördüncü sırada ise çoğu Afrikalı ve Bantu’lu olan siyahiler bulunuyordu. Bu insanlık dışı rejim sonucunda 1985 yılında 19 beyaz meleze, 702 melez beyaza, 1 Hintli beyaza, 3 Çinli beyaza, 50 Hintli meleze, 43 melez Hinliye, 21 Hintli, Malezyalıya, 30 Malay, Hintliye, 249 siyah meleze, 20 melezde siyaha çevrilmişti.  Güney Afrika gezisi sırasında geleceğiniz Johannesburg şehrinde tarihi ve kültürel yerlerin yanı sıra eşsiz güzellikteki denizinde yüzmenin ve kum plajlarında güneşlenmenin keyfini de yaşayabilirsiniz. Buraya gelmişken mutlaka vahşi doğanın içinde jiple safari turu yaparak tatilinize ayrı bir heyecan katabilirsiniz. Nelson Mandela Meydanı’nda yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz kafe ve restoranlara gidebilirsiniz. Johennesburg’da bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır.

 

DAHA FAZLA
Mandela Family Museum

Mandela Family Museum

Mandela Family Museum, Güney Afrika Johannesburg şehrinde bulunmaktadır. Müze, ülkenin gecekondu mahallesi olan Soweto semtinde bulunmaktadır. Burası Mandela’nın ailesiyle birlikte ilk yaşadığı evdir.

Güney Afrika Johannesburg Mandela Family Museum Güney Afrika Johannesburg’da Mandela Family Museum

Mandela Evi Müzesi’ni gezmenizi ve Mandela’nın nasıl bir yerde büyüyerek, geniş bir perspektifle dünyaya bakışını hissedebileceğiniz evi mutlaka görmelisiniz. Güney Afrika gezisi kapsamında geleceğiniz Johannesburg’da buna benzer bir çok tarihi ve kültürel yapılar bulunmaktadır. Burada müzeleri, galerileri gezebileceğiniz gibi, denizinde yüzüp, güneşlenebileceğiniz plajlarında da keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Buraya gelmişken vahşi doğanın içinde jiple unutulmaz bir safari turu yapabilir, tatilinize farklı bir heyecan katabilirsiniz. Johannesburg’da bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Ayrıca yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz kafe ve restoranlarda mevcuttur.

DAHA FAZLA
Chérie De Villiers Gallery

Chérie De Villiers Gallery

Chérie De Villiers Gallery, Güney Afrika Johannesburg şehrinde bulunmaktadır. Galeride Güney Afrikalı sanatçılar başta olmak üzere bir çok sanatçının yağlı boya tablolarını ve heykellerini görebilirsiniz.

Güney Afrika Johannesburg Chérie De Villiers Gallery Güney Afrika Johannesburg’da Chérie De Villiers Gallery

Chérie De Villiers Gallery, Rosebank Alışveriş Merkezi’nin alt katında yer alıyor. Birbirinden değerli sanat eserlerinin sergilendiği müzeyi alışveriş sonrasında gezebilirsiniz. Güney Afrika gezisi kapsamında geleceğiniz Johannesburg’da tarihi ve kültürel yerleri gezebileceğiniz gibi, masmavi denizinde yüzmenin ve beyaz kumlu plajlarında güneşlenmenin keyfini de yaşayabilirsiniz. Buraya gelmişken Nelson Mandela Meydanı’nda gezebilir, yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz kafe ve restoranlara gidebilirsiniz. Aynı zamanda vahşi doğanın içinde jiple safari turu yaparak tatilinize ayrı bir heyecan katabilirsiniz. Johannesburg’da bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır.

DAHA FAZLA

James Hall Museum of Transport

James Hall Museum of Transport, Güney Afrika Johannesburg şehrinde bulunmaktadır. Müzede, taşımacılık ve otomobille ilgili araçlar sergilenmektedir. Pazartesi günü dışında hafta içi hergün saat 17:00’a kadar ziyaret edebilirsiniz.

Güney Afrika Johannesburg James Hall Museum of Transport Güney Afrika Johannesburg’da James Hall Museum of Transport

James Hall Museum of Transport müzesini ücretsiz olarak gezebilirsiniz. Güney Afrika gezisi kapsamında geleceğiniz Johannesburg şehrinde tarihi ve kültürel yerleri gezebilir dilerseniz denizinde yüzebilir ve beyaz kumdan oluşmuş eşsiz güzellikteki plajlarında güneşlenebilirsiniz. Farklı kültürlerin yaşadığı ve onbir dilin konuşulduğu Güney Afrika’nın ilginç, egzotik ve vahşi doğasına hayran kalacaksınız. Buraya gelmişken Nelson Mandela Meydanı’nda gezmeyi ve vahşi hayvanların içinde jiple safari turu yapmayı unutmayın.

 

 

DAHA FAZLA
South African National Museum of Military History

South African National Museum of Military History

South African National Museum of Military History, Güney Afrika Johannesburg şehrinde bulunmaktadır. Müzede Güney Afrika üretimi silahlarla, jet uçaklar sergileniyor. Bunun yanı sıra müzede askeri malzemelerin satıldığı bir de dükkan bulunuyor.

Güney Afrika Johannesburg South African National Museum of Military History Güney Afrika Johannesburg’da South African National Museum of Military History

Müzeyi hafta için her gün saat 16:30’a kadar ziyaret edebilirsiniz.  Güney Afrika gezisi kapsamında geleceğiniz Johannesburg’da gezip, göreceğiniz tarihi ve kültürel yerlerin yanında, masmavi denizinde yüzebileceğiniz ve beyaz kumun üzerinde güneşlenebileceğiniz eşsiz güzellikte plajları da bulunuyor. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesis bulabilirsiniz. Buraya gelmişken Nelsan Mandela Meydanı’nı görmeyi ve vahşi hayvanların bulunduğu doğada jiple safari turu yapabilirsiniz. Johannesburg’da yeme, içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz değişik türde ve uygun fiyatlarla sunum yapan kafe ve restoranlar bulunmaktadır. Burada Afrika mutfağına özgü yemekleri tadabilirsiniz.

DAHA FAZLA
The South African Museum of Rock Art

The South African Museum of Rock Art

 The South African Museum of Rock Art, Güney Afrika Johannesburg şehrinde bulunmaktadır. Müze, Yale Road’da bulunan Witwatersrand Üniversitesi’nde yer almaktadır. Müzede asırlar öncesinin kaya ve mağara resimleriyle, insan türünün kökenlerine ait kalıntılar sergileniyor.

Güney Afrika Johannesburg  The South African Museum of Rock Art Güney Afrika Johannesburg’da The South African Museum of Rock Art

Müzeyi her gün saat 17:00’a kadar gezebilirsiniz. Ziyaret ücretlidir. Güney Afrika gezisi kapsamında geleceğiniz Johannesburg’da kültürel ve tarihi yerleri görmenin yanı sıra masmavi denizinde yüzmenin ve beyaz kumlarında güneşlenmenin keyfini de yaşayacaksınız. Buraya gelmişken vahşi hayvanlar arasında jiple safari turu yapmayı unutmayın. Johannesburg’da bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Nelson Mandela Meyda’nı en popüler meydanlarındandır. Dilerseniz meydanda bulunan kafe ve restoranlarda yeme-içme ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

 

 

DAHA FAZLA
DAHA FAZLA YÜKLEYİN