TatilCity.NETTatilCity.NET

Kaş Aktiviteleri

Yapılacak Şeyler

Dalış Turları

Dalış Turları

Kaş dünyanın en güzel ve en önemli dalış merkezlerinden biridir. Kaş’ı güzel yapan eşsiz koylardan ve kanyonlardan oluşan doğa güzelliğidir. Dalış Turları Kaş için bir rutin.

Dalışlar tekne üzerinden refakatçiler eşliğinde altı kişilik gruplarla yapılıyor. Kaş’ın turkuaz renginde akvaryuma benzeyen berrak denizinde dalmak ve denizin derinliklerindeki gizemli dünyaya doğru dalıp gitmek tatil anılarınızın en etkileyici hatıralarından biri olacaktır.

Dalış Turları Kaş Dalış Turları Kaş Antalya

Kaş’ın müthiş fanusu içinde caretta carettalara göz kırpmak ve binlerle balık türünü keşfetmek hiç kuşkusuz en güzel aktivitelerden biri olacaktır.

Kaş’ı özel yapan ise bozulmamış olan ekosistem yapısıdır. Kaleköy’de binlerce derinliğe dalmak ve asırlar öncesinin medeniyetlerinin kalıntılarına tanıklık etmek tatilinizi özel ve unutulmaz kılacaktır.

Kaş’ta tatil yapmak isterseniz mutlaka bu eşsiz deneyimi yaşayın.

Tatil City Gezi Rehberi

 

DAHA FAZLA
Mavi Mağara

Kalkan Mağaraları

Kalkan Mağaraları, Antalya Kaş ilçesinde bulunmaktadır. Kalkan denince akla Likya gelmektedir. Burası eşsiz bir manzaraya sahip olduğu gibi tarihi ve kültürel açıdan da zengin ve önemli bir yerdir.

Antalya Kaş Kalkan Mağaraları Antalya Kaş’da Kalkan Mağaraları

Kalkan plajı ve deniziyle ünlü olduğu kadar mağaralarıyla da dikkat çeken bir bölge… Bunlardan biride Mavi Mağara’dır. Mağara, 1972 yılında Jeolog Dr. Temuçin Aygen tarafından bulunmuş. Buraya tekne turlarıyla gelebiliyorsunuz. Kaş’a 28 kilometre, Kalkan’a ise 6 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Mağara, Kaputaş Plajı’na çok yakındır. 40 metre uzunluğa ve 40 metre de genişliğe sahiptir. Buraya gelmişken Kaputaş Plajı’nda güneşlenebilir ve yüzmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Diğer mağaralardan biri de İnbaş Mağarası ve Güvercinlik Deniz Mağarası’dır. Bu mağaraları da görebilirsiniz.

 

 

 

DAHA FAZLA
Bezirgan Yaylası

Bezirgan Yaylası

Bezirgan Yaylası, Antalya Kaş ilçesinde bulunmaktadır. Bezirgan Yaylası denizden yüksekliği 500 metre kadardır. Eşsiz bir doğa güzelliğine sahiptir. Yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çeken yaylayı mutlaka görmelisiniz.

Antalya Kaş Bezirgan Yaylası Antalya Kaş’da Bezirgan Yaylası

Yaz tatili kapsamında geleceğiniz Kaş’da tarihi ve kültürel yerleri görmenin yanı sıra yaylalarında da güzel bir gün geçirebilirsiniz. Dilerseniz Bezirgan Yaylası’nda çadır kurabilir ve doğayla içi içe, huzur dolu bir tatil yaşayabilirsiniz. Yayla’da konaklayabileceğiniz pansiyonlar ve otellerde bulunmaktadır. Buraya gelmişken İslamlar Köyü’nü de ziyaret etmeyi unutmayın. Burada yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz mekanlarda bulunmaktadır. Eğer yüzmeyi ve dalmayı seviyorsanız eğer, Kaş’ın eşsiz koylarında bu deneyimi yaşayabilirsiniz. Kaputaş Plajı’nı görüp burada güzel bir gün geçirmeyi unutmayın.

 

DAHA FAZLA

Küçük Çakıl Plajları

Küçük Çakıl Plajları, Antalya Kaş ilçesinde bulunmaktadır. Plaj merkeze yakın konumda olduğu için yürüyerek rahatlıkla gelebiliyorsunuz. Otellerin ve pansiyonların bulunduğu noktada bulunan plaj küçük bir şekilde oluşmuş. Kayaların üzerine oturtulan platformlar arasında bulunuyor. Kayaklıkların arasında oluşan küçük yarıktan denize girebiliyorsunuz. Şirin bir koy gibi diyebiliriz.

Antalya Kaş Küçük Çakıl Plajları Antalya Kaş’da Küçük Çakıl Plajları

Suyu serin ve temiz. Öyle ki yüzerken küçük balıkları görebilirsiniz. Dalmaktan hoşlananlar için ideal bir yer. Çünkü deniz yavaş bir şekilde derinleşebiliyor. Denizde yüzme keyfinin ardından otelinize gidip dinlenebilir ve akşam yemeğinizi yemek için Kaş meydana giderek buradaki kafe ve restoranlarda keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Meydanda seyyar dondurma ve buzlu badem satan satıcıları görebilirsiniz. Buzlu badem yemenizi tavsiye ederiz.

 

 

 

DAHA FAZLA

Büyük Çakıl Koyu

Büyük Çakıl Koyu, Antalya Kaş  ilçesinde bulunmaktadır. Merkeze yaklaşık olarak 1.5 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Buraya servisle ya da yürüyerek gelebilirsiniz. Ancak eşsiz manzara eşliğinde yürüyerek gelmenizi tavsiye ederiz. Yürürken zeytin ağaçlarının, karabiber ağaçlarının yanından geçecek, biraz mola verdiğinizde ise gökyüzündeki paraşütlerin dansını izleyebilirsiniz.

Antalya Kaş Büyük Çakıl Koyu Antalya Kaş’da Büyük Çakıl Koyu

Plajın her iki tarafında kayalıklar bulunuyor. Bu nedenle aşırı sıcaklarda esen rüzgarla serinleyecek, diğer yandan kavurucu güneşte bronzlaşmanın keyfini yaşayacaksınız. Büyük Çakıl Plajı’nın turkuaz denizinde yüzmenin tadını çıkarırken burada zamanın geçmesini hiç istemeyeceksiniz. Plajda yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz kafeler bulunuyor. Denizin en büyük özelliği ise kayalık ve dağlık bir bölge olduğu için suyunun termal su kaynağı özelliği taşımasıdır. Plajı çakıl olduğu için bu ismi almıştır ancak iç kısmı kumdan oluşmuştur. Yeşil ve mavinin buluştuğu noktada unutulmaz bir tatil geçirmenin keyfini yaşayın.

 

 

 

DAHA FAZLA

Blanca Beach

Blanca Beach, Antalya Kaş  ilçesinde bulunmaktadır. Plaj, Kaş ve Çukurbağ Yarımadası üzerinde denize sıfır olarak konumlanmış. Bir otele ait olan plajda denize girmenin ve güneşlenmenin keyfini yaşayacaksınız. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken plaj görülmeye değer eşsiz bir manzaraya sahip.

Antalya Kaş Blanca Beach Antalya Kaş’da Blanca Beach

Plajın otelinde konaklayabilir ve plajdan faydalanabilirsiniz. Otelin odaları özenli bir şekilde dekore edilmiş her oda da özel bir banyo bulunuyor. Terlik, havlu gibi malzemeler ise ücretsiz olarak temin edilebiliyor. Bütün odalar düzenli olarak temizleniyor. Telefon, TV, klima, uydu yayını bulunuyor. Otelde aynı zamanda Wi-Fi erişimde bulunuyor. Yaz tatili kapsamında geleceğiniz Kaş’da birbirinden güzel tarihi ve kültürel yerler bulunmakta. Buraya gelmişken antik kentleri görmeyi unutmayın.

 

 

DAHA FAZLA

Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı, Antalya Kaş  ilçesinde bulunmaktadır. Burası Akdeniz bölgesinin mükemmel plajlarından biri. Kumu sarı ve ince olan plajın denizi ise masmavi, berrak bir özelliğe sahip. Dünyanın en güzel plajları arasında yer alan Kaputaş plajını mutlaka görmelisiniz.

Antalya Kaş Kaputaş Plajı Antalya Kaş’da Kaputaş Plajı

Plaj, Kalkan’a 7 kilometre mesafede bulunuyor. Yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çeken plajda yüzmenin keyfini yaşarken buradan ayrılmayı hiç istemeyeceksiniz. Burada aynı zamanda bir mağara bulunmaktadır. Mavi Mağara’ya zaman zaman foklar da geliyor. Mağaraya karadan ulaşmanız mümkün olmadığı için tekne turlarıyla görebilirsiniz. Yaz tatili kapsamında geleceğiniz Kaş’ta birbirinden güzel doğal güzellikler ve tarihi alanlar bulunmaktadır. Buraya gelmişken antik kentleri görmeden dönmeyin.

DAHA FAZLA
Uzun Çarşı

Uzun Çarşı

Uzun Çarşı, Antalya Kaş  ilçesinde bulunmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin en sık uğradığı ve Kaş’ın popüler yerlerindendir. Bir çok kartpostallarda, fotoğraflarda burayı görürsünüz. Kaş’ın simgesi diyebiliriz.

Antalya Kaş Uzun Çarşı Antalya Kaş’da Uzun Çarşı

Çarşı, tepeden aşağıya doğru yokuş bir şekilde yapılanmış. Sokağın ucunda ise bir lahit bulunuyor. Bu lahit, M.Ö.4. yüzyıldan kalma önemli bir tarihi eser. Çarşının simgesi olan bu tarihi eseri mutlaka görmelisiniz. Yerli ve yabancı turistlerin ilk olarak görüp, fotoğrafını çektikleri yer. Burada sevdiklerinize ve kendinize takı, çanta, sandalet, tshirt…vb ürünlerden satın alabilirsiniz. Ayrıca sokaktan aşağıya indiğinizde meydana çıkabilir buradaki mekanlarda yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Dilerseniz canlı müzik yapan kafelerde zaman geçirebilirsiniz.

 

 

DAHA FAZLA

Dirgenler Dereağzı Şişama Kilisesi

Dirgenler Dereağzı Şişama Kilisesi, Antalya Kaş  ilçesinde bulunmaktadır. Kilise, Dirgenler Mahallesi Dereağzı Mevkii’nde yer alıyor. Bazı bölümleri yıkılan kilisenin bir bölümü ise ayakta kalmış durumda. Mimarisiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken kiliseyi mutlaka görmelisiniz.

Antalya Kaş Dirgenler Dereağzı Şişama Kilisesi Antalya Kaş’da Dirgenler Dereağzı Şişama Kilisesi

Dirgenler Dereağzı Şişama Kilisesi 6. yüzyılda yapılmış. Likya döneminin önemli yapılarından olup, 9-10. yüzyıl Myra’ya bağlı bir kiliseydi. Kilisenin etrafından su sarnıçları, kale duvarları, kayaya oyulmuş şekilde lahitler bulunuyor. Yaz tatili kapsamında geleceğiniz Kaş’da birbirinden ilginç ve mistik bulabileceğiniz tarihi ve kültürel yerler bulunmaktadır. Buraya gelmişken Kaş’ın eşsiz sularına dalıp, yüzmenin tadını çıkarmanın yanı sıra antik kentlerini görmenizi de tavsiye ederiz. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz pansiyonlar ve oteller bulunmaktadır.

 

DAHA FAZLA

Pirha Antik Kenti (Bezirgan)

Pirha Antik Kenti (Bezirgan), Antalya Kaş  ilçesinde bulunmaktadır. Antik kente Bezirgan köyünden yaklaşık olarak 20 dakika kadar mesafe yürüyerek gelebilirsiniz. Burası denizden 850 metre yükseklikte bulunmaktadır.

Antalya Kaş Pirha Antik Kenti (Bezirgan) Antalya Kaş’da Pirha Antik Kenti (Bezirgan)

Antik kentin bulunduğu dağın yamacında bir çok kaya mezarı yer almaktadır. Lahitler çevrede dağılmış bir şekilde konumlanmıştır. Bu bölgede bulunan üç kadın heykeli Antalya Müzesi’nde sergilenmektedir. Kaş gerek deniz tatili gerekse tarihi ve kültürel yerleri gezmek için ideal bir tatil ilçesidir. Eşsiz bir doğa güzelliğine sahip olan Kaş bu anlamda dünyanın en güzel yerlerinden biridir. Bir çok medeniyete ev sahipliği yaptığı içinde kültürel zenginliği içinde barındırır. Burada çadır ve karavan tatili yapabileceğiniz alanlar mevcuttur. Dilerseniz bütçenize uygun olarak butik otellerde ve pansiyonlarda konaklayabilirsiniz.

 

 

DAHA FAZLA