TatilCity.NETTatilCity.NET

Kemer Aktiviteleri

Yapılacak Şeyler

Ceneviz Koyu

Ceneviz Koyu

Ceneviz Koyu, Antalya  Kemer ilçesinde bulunmaktadır. Büyüleyici bir atmosfere sahip olan koya gelirken burada zamanın çabuk akmasını istemeyeceksiniz.

Antalya Kemer Ceneviz Koyu Antalya Kemer’de Ceneviz Koyu

Burası Olimpos’a 5 km mesafede bulunmaktadır. Ceneviz Koyu, Olimpos ile Adrasan arasında yer alır. Eşsiz bir manzarası vardır. Bakir kalmış doğasından etkilenecek ve buradan hiç gitmek istemeyceksiniz. Buraya Adrasan’daki teknelerle rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Arkadaşlarınızla bir tekne kiralayıp günübirlik burada bir gece geçirebilir, keyifli saatler geçirebilirsiniz. Yüzmenin ve güneşlenmin mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Burada konaklayabileceğiniz bir tesis bulunmamaktadır. O yüzden uzun süre kalmak isterseniz eğer tedarikli olarak burada çadır kurabilir, doğayla iç içe huzurlu bir kaç gün geçirebilirsiniz. Öğlenleri mangal veya piknik yapabilirsiniz. Trekking ve yürüyüş yapabilir, temiz oksijenli havada kendinizi zinde hissedebilirsiniz. Burada çamur banyosu yapabilir, güzel bir cilde sahip olabilirsiniz. Caretta carettalarla karşılaşabilir onların fotoğrafını çekebilirsiniz. Burada yeşilin ve mavinin her tonunu görmeniz mümkün.

 

DAHA FAZLA
Tahtalı Dağı (Olimpos Dağı)

Tahtalı Dağı (Olimpos Dağı)

Tahtalı Dağı (Olimpos Dağı), Antalya  Kemer ilçesinde bulunmaktadır. Burası aynı zamanda Olimpos Dağı olarak da anılmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği büyüleyici bir manzarıs vardır.

Antalya Kemer Tahtalı Dağı (Olimpos Dağı) Antalya Kemer’de Tahtalı Dağı (Olimpos Dağı)

Tahtalı Dağı, yüksek olup, denize çok yakındır. 2365 metre yüksekliği vardır. Aynı zamanda zirvesinde teleferik bulunmaktadır. Yani teleferikle manzaranın üzerinde unutulmaz saatler geçirebilirsiniz. Teleferik dünyanın en uzun ikinci telerefiği olup, Avrupa’nında en uzun teleferiğidir. Olimpos Teleferiği, Sea to Sky sloganıyla bilinir. 10 dakika boyunca Tahtalı Dağı’na ulaşabiliyorsunuz. Buraya gelirken mutlaka fotoğraf makinesi ekipmanınızı getirmeyi unutmayın. Burada yeme/içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz açık ve kapalı restoranlar mevcuttur. Aynı zamanda seyir terasında çayınızı ya da kahvenizi yudumlayarak güneşin batışını izleyebilirsiniz. Kültür gezisi veya yaz tatili çerçevesinde geleceğiniz Antalya Kemer’de gezip, görebileceğiniz bir çok doğal yerler ve tarihi alanlar bulunmaktadır.

DAHA FAZLA
Ulupınar

Ulupınar

Ulupınar, Antalya  Kemer ilçesinde bulunmaktadır. Burası eşsiz doğaya sahip, şirin bir yerdir. Olimpos’un gizemli yerlerindendir.

Antalya Kemer Ulupınar Antalya Kemer’de Ulupınar

Tarihi ve doğasıyla eşsiz bir yer olan Ulupınar, Toros Dağları’ndan akan suyla adını duyurmuştur. Burada yürüdüğünüzde mis gibi çam kokusu size eşlik edecek. Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çekmektedir. Burada geleneksel yemekleri yiyebileceğiniz restoranlar mevcuttur. Konaklamak için ağaç evleri tercih edebilirsiniz. Ekonomik olarak burada konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Akdeniz mutfağının en güzel lezzetlerini tadabileceksiniz. Rakı, balık eşliğinde güneşin batışını izleyebilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte sabahın erken saatlerinde buraya gelip serpme kahvaltının keyfini çıkarabilir, sohbetler edebilirsiniz. Ulupınar Şelalesi’ni görmeden dönmeyin. Dilerseniz tekne kiralayarak Bodrum’un en güzel plajlarını, koylarını görebilir yüzmenin ve güneşlenmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Buradan ayrılmadan önce şehre özel yapılmış olan organik ve otantik ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

DAHA FAZLA
Çıralı Tekne Turları

Çıralı Tekne Turları

Çıralı Tekne Turları, Antalya Kemer ilçesinde bulunmaktadır. Buraya Çıralı merkezden hareket eden teknelere binerek arkadaşlarınızla birlikte unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.

Antalya Kemer Çıralı Tekne Turları Antalya Kemer’de Çıralı Tekne Turları

Burada Olimpos başta olmak üzere Kemere’in bütün koylarını, plajlarını gezebilirsiniz. Akvaryum, Sazak, Çoban Limanı, Mağaralar, Maden Yolu, Phaselis, Suluada, Kleopatra Koyu gibi eşsiz manzaraya sahip yerleri görebilirsiniz. Teknede sizin için uygun olan menüyü seçebilir keyifli bir öğlen yemeği yiyebilirsiniz. Bunun yanı sıra teknede alkollü ve alkolsüz içeceklerde bulunuyor. Her koyda yüzmenin ve güneşlenmenin keyfini yaşayacaksınız. Koylar genel olarak derin olduğu için dalmayı seviyorsanız dalış kıyafetlerinizi giyebilir ve yüzebilirsiniz. Kültür veya yaz tatili kapsamında geleceğiniz Antalya Kemer’de gezip, görebileceğiniz tarihi ve doğal yerler bulunmaktadır. Buraya gelmişken antik kentleri gezmeyi unutmayın. Şehirden ayrılmadan önce buraya özgü organik ve otantik ürünlerden satın almayı unutmayın.

DAHA FAZLA
Çıralı Plajı

Çıralı Plajı

Çıralı Plajı, Antalya Kemer ilçesinde bulunmaktadır. Sahil üç kilometreyi aşmaktadır. Berrak ve temiz deniziyle dikkat çeken plaj en çok ilgi gören plajlar arasındadır.

Antalya Kemer Çıralı Plajı Antalya Kemer’de Çıralı Plajı

Burada özel bir tesis bulunmuyor. Tamamen doğal bir ortamdan oluşuyor. Burada denize girerken deniz ayakkabısı giymenizde fayda var çünkü denizin dibi taşlık bir yapıya sahip. Burada yüzerken denizdeki balıkları görmeniz mümkün. Zaman zaman derinleşen denizde yüzerken dikkat etmenizde fayda var. Dalış için uygun bir yerdir. Dilerseniz burada çadır kampı yapabilirsiniz. Akşam üstü mangal yapıp yemeğinizi yiyip, güneşin batışını izleyebilirsiniz. Buraya geldiğinizde her anlamda tedarikli gelmenizde fayda var. Yaz tatili kapsamında geleceğiniz Antalya Kemer’de gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve doğal yerler bulunmaktadır. Buraya gelmişken antik kentleri görmeyi unutmayın. Kemer’de kamp yapabileceğiniz, bungalov evlerde kalabileceğiniz bir çok yer bulunmaktadır.

 

 

DAHA FAZLA
Üçadalar Adası

Üçadalar Adası

Üçadalar Adası, Antalya Kemer ilçesinde bulunmaktadır. Burası dünyaca ünlü dalış yerlerindendir. Mağara, Martı, Küçük Ada ve Piknik olmak üzere Tekirova sahillerinde dört ada bulunmaktadır. Üçadalar Antalya’nın batısında yer alır.

Antalya Kemer Üçadalar Adası Antalya Kemer’de Üçadalar Adası

Üçadalar dalış konusunda dünyanın en iyi dalış merkezlerindendir. Burada amatör dalgıçlar için eğitim verilmektedir. Buraya yaklaşık olarak otuz dakika süren bir tekne turuyla ulaşabilirsiniz. Adalar, dokuz resifin, iki adet su altı mağarasının bulunduğu geniş bir dalış alanıdır. Üçadalarda orfoz, papaz balığı, akya, trompet balığı, Akdeniz Müreni, barakuda, ahtapot, deniz tavşanı, kalamar, Akdeniz foku bulunmaktadır. Tekirova yönünden buraya tekneyle ulaşabilirsiniz. Burada çadır kampı kurabilir, piknik, trekking ve tekne turu yapabilirsiniz.

DAHA FAZLA
Derin Mağarası

Derin Mağarası

Derin Mağarası, Antalya Kemer ilçesinde yer almaktadır. Mağara 30 metre derinliğe sahiptir. Dalış için derinliği 2-30 metre arasında değişiklik gösteriyor. Burada daldığınızda karşınıza renkli balıklar, barakuda, karavida ve tünel çıkabilir.

Antalya Kemer Derin Mağara Antalya Kemer’de Derin Mağarası

Antalya deniz turizminin yanı sıra mağara turizmiyle de dikkat çeken illerimizdendir. Burada denizin keyfini çıkardıktan sonra ören yerlerini, antik kentleri ve mağaraları da gezebilirsiniz. Eğer çok iyi yüzücü ve dalış belgesine sahipseniz gezdiğiniz mağaraların içinde bulunan göletlerde dalmanın keyfini çıkarın. Antalya Kemer’de bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Dilerseniz gezeceğiniz noktalarda çadır kurabilir güne birlik gezintiler yapabilirsiniz. Kemer’de uygun fiyatla yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz mekanlar bulunmaktadır.

DAHA FAZLA
Peynirdeliği Mağarası

Peynirdeliği Mağarası

Peynirdeliği Mağarası, Antalya Kemer ilçesinde bulunmaktadır. Gedelme Yaylası’nda bulunan mağaraya bütün araçlar rahatlıkla ulaşabilir. Mağaranın kuzeyinde 65 metre uzaklıkta Bizans dönemine ait eserler ve kalıntılar bulunmaktadır.

Antalya Kemer Peynirdeliği Mağarası Antalya Kemer’de Peynirdeliği Mağarası

Mağarının uzunluğu yaklaşık olarak 74 metredir. Derinliği ise 19 metredir. Dikey ve kuru bir mağara türüdür. Sadece mağaranın sonuna doğru küçük bir göl vardır. Sonbaharda burası 17 derecedir. Mağaranın ağzı büyük olduğu için ısı da havaya göre değişim göstermektedir. Mağarada sarkıt ve sütunlar bulunur. Eşsiz bir manzaraya sahip mağaraya yerli ve yabancı turistlerin ilgisi büyüktür. Yaz tatili için geleceğiniz Kemer’de gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi, turistik yerler bulunmaktadır. Antalya mağara turizmi açısından önemli bir ilimizdir.

 

DAHA FAZLA
Olympos Teleferik

Olympos Teleferik

Olympos Teleferik, Antalya Kemer ilçesinde bulunmaktadır. Eşsiz doğa güzelliğine sahip olan Kemer’de mutlaka Olympos Teleferik’i görmelisiniz. Yarım saatte bir seferlerin yapıldığı teleferikler 80 kişilik kabinlere sahip. On dakika içinde Tahtalı Dağı’na ulaşmanız mümkün.

Antalya Kemer Olympos Teleferik Antalya Kemer’de Olympos Teleferik

Teleferik 2007 yılında kullanılmaya başlanmış. Burada açık ve kapalı restoranlar bulunuyor. Arkadaşlarınızla birlikte mutlaka buraya gelmeli ve restoranda yemek yerken diğer yandan eşsiz manzarayı izleyebihlirsiniz. Seyir terasında dürbünlerle doğanın muhteşem güzelliğine yakın olabilirsiniz. Burada doğa yürüyüşleri yapabilir, dağ bisikleti sürebilirsiniz. Aynı zamanda dünyanın en uzun yürüyüş parkurunda yürürken diğer yandan yamaç paraşütünü de deneyimleyebilirsiniz. Kemer’de bütçenize uygun konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır.

DAHA FAZLA
Idyros Antik Kenti

Idyros Antik Kenti

Idyros Antik Kenti, Antalya Kemer ilçesinde bulunmaktadır. Burası Kemer’in denize girilebilecek en güzel yerlerinden biridir. Idyros Antik Kenti Antalya Müzesi tarafından yapılan kazılar sonucunda ortaya çıkmış. 1976-1977 yıllarında yapılan bu çalışmalarda elde edilen eserler müzede sergileniyor.

Antalya Kemer Idyros Antik Kenti Antalya Kemer’de Idyros Antik Kenti

Antik kentte Bizans döneminden kalma bir çok önemli eser bulunuyor. Şehir duvarları ve küçük boyutlu dini yapılar, kalıntılar bulunuyor. Yaz tatili kapsamında geleceğiniz Kemer’de çok önemli tarihi ve kültürel yerler bulunmaktadır. Özellikle antik kentleri gezmenizi öneririz. Kemer’in bir çok medeniyete ev sahipliği yaptığına tanık olacak ve yüzyıllar öncesinin gündelik yaşamına ait bu kalıntılara hayran kalacaksınız. Mavinin ve yeşilin buluştuğu Kemer’de bütçenize uygun konaklama tesisleri bulunmaktadır.

DAHA FAZLA
DAHA FAZLA YÜKLEYİN