TatilCity.NETTatilCity.NET

Nice Aktiviteleri

Turlar

Nice, Marsilya, Barcelona Turu

  • 1. Gün : İstanbul -Nice
  • 2. Gün : Nice Şehir Turu
  • 3. Gün :Nice Marsilya
  • 4. Gün :Marsilya - Barcelona

DAHA FAZLA

Yapılacak Şeyler

Nice Karnavalı

Nice Karnavalı

Nice Karnavalı, Fransa Nice  şehrinde düzenlenmektedir. Karnaval, dünyanın en büyük sokak festivallerinden biri olma özelliğine sahiptir. Eşsiz deniz manzarasının ve tarihi yapıların içinde düzenlenen karnaval kortejini mutlaka görmelisiniz.

Fransa Nice Nice Karnavalı Fransa Nice’de Nice Karnavalı

Her yıl Şubat ayında düzenlenen ve 2 hafta süren karnavalda geleneksel ritüellerde yapılıyor. Çıkış noktası ise Hristiyanlıkta uygulanan perhiz öncesi ve son defasında istediği kadar yemek ve içmek amacıyla günümüze kadar uygulanmış. İlk festival ise 1294 yılında yapılmış. Karnavalın resmileşmesi için ise 1873 yılında gerçekleşmiş. Geçit alayları şehrin farklı noktalarından başlıyor ve Massena Meydanı’nda bitiyor. Karnavalda yapılan en ilginç uygulama ise çiçek savaşının yapılması. Çiçek savaşında ise 100000’den fazla çiçek kullanılıyor.

DAHA FAZLA
Marc Chagall Müzesi

Marc Chagall Müzesi

Marc Chagall Müzesi, Fransa Nice  şehrinde bulunmaktadır. Şehrin önemli müzelerinden biri olan Marc Chagall Müzesi 40’dan fazla eserin sergilendiği görülmesi gereken müzelerdendir. Müzede bulunan camdan yapılmış olan amfi tiyatro ise Chagall tarafından tasarlanmış.

Fransa Nice Marc Chagall Müzesi Fransa Nice’de Marc Chagall Müzesi

Burada bazen konserlerde veriliyor. Buradaki etkinlikler Avrupa Birliği tarafından 26 yaşından küçük olan kişilere ücretsiz olarak sunuluyor. Pazartesi-Çarşamba-Pazar günleri ziyaret edebilirsiniz. Müze, Salı günleri kapalı. Kasım-Nisan arası 10.00-17.00 saatlerinde, Mayıs-Ekim aylarında ise 11.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Yurtdışı turu kapsamında geleceğiniz Fransa Nice’de birbirinden ilginç ve güzel tarihi yapıların yanı sıra, plajları da vardır. Denizde yüzmeyi ve İngiliz Yolu üzerinde bisiklet turu yapmayı unutmayın.

 

DAHA FAZLA
MAMAC (Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi)

MAMAC (Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi)

MAMAC (Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi), Fransa Nice  şehrinde bulunmaktadır. 1960’lardan sonra Avrupa ve Amerika sanatına adanmış bir müzedir. Müze, Théâtre National’in yanında bulunuyor. Modern ve çağdaş alanda sanat üreten gençlere imkan tanıyor.

Fransa Nice MAMAC (Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi) Fransa Nice’de MAMAC (Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi)

Müzede Arman, César, Ben, Niki de Saint-Phalle, Warhol Yves Klein gibi sanatçıların eserleri sergileniyor. Müzeyi Salı ve Pazar günleri 23 Haziran-15 Ekim tarihlerinde 10:00-18:00 saatleri arasında, 2 Ocak-22 Ocak tarihlerinde ise 11:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Yurtdışı turları kapsamında geleceğiniz Nice’de birbirinden güzel, etkileyici tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken yerler bulunmaktadır. Buraya gelmişken plajda güneşlenmeyi ve denizinde yüzmeyi unutmayın. Kaliteli ve şık bir otelde kalmak istiyorsanız eğer şehrin popüler caddelerinin üzerinde bulunan otelleri tercih edebilirsiniz.

 

DAHA FAZLA
Cunégonde et Malabar

Cunégonde et Malabar

Cunégonde et Malabar, Fransa Nice  şehrinde bulunmaktadır. Burası sanatçı Ben Vautier’in dış cephesiyle dikkat çeken evidir. Nice’de bulunan evlerden çok farklı olan ev sanatsal mimarisiyle yerli ve yabancı turistlerden ilgi görüyor.

Fransa Nice Cunégonde et Malabar Fransa Nice’de Cunégonde et Malabar

Evinin dış cephesini bir tuval gibi kullanan sanatçı heykellerden, graffitilerden, eski tuvalet parçaları, dükkan tabelalarına bütün nesnelerden kolaj yapıp evini kaplamış. Tarz olarak Marcel Duchamp’ın pisuar eserini andıran ev ilginç bir görüntüye sahip. Yurtdışı kapsamında geleceğiniz Nice’de gezip, görebileceğiniz tarihi ve kültürel yerlerin yanı sıra plajında güneşlenip, denizinde yüzebileceğiniz yerlerde bulunmaktadır. Burada kaliteli ve şık bir otelde kalmak istiyorsanız eğer şehrin ünlü meydanları ve caddelerinde bulunan otelleri tercih edebilirsiniz.

 

DAHA FAZLA
Negresco Oteli

Negresco Oteli

Negresco Oteli, Fransa Nice  şehrinde bulunmaktadır. Otel, İngiliz Koşu Yolu üzerinde bulunmaktadır. Nice Kalesi’ne de yakın olan otel görkemli yapısıyla dikkat çekmektedir. 1912 yılından beri hizmet veren otel Place Massena Negresco’dan 1050 metre uzaklıkta yer almaktadır. Şehrin merkezine 2 kilometre mesafesi vardır.

Fransa Nice Negresco Oteli Fransa Nice’de Negresco Oteli

Otelde merkezi ısıtma sistemi, giyinme alanı olmak üzere 117 odası bulunuyor. Modern dekorla döşenen otel yerel ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çekmektedir. Her gün açık büfe kahvaltı vermektedir. Özel tasarlanmış olan restoranında ise İngiliz yemekleri sunuluyor. Her tür içecekler, kokteyller, çerezler servis edilmektedir. Havaalanına 10 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Yurtdışı turu kapsamında geleceğiniz Fransa Nice’de tarihi ve doğal olmak üzere görebileceğiniz çok güzel yerler bulunmaktadır.

DAHA FAZLA
Promanade des Anglais

Promanade des Anglais

Promanade des Anglais, Fransa Nice  şehrinde bulunmaktadır. Eşsiz bir manzaraya sahip olan yol, Nice Kalesi içinden aşağıya doğru indiğinizde sizi karşılıyor. Bu yolun yapılmasının sebebi ise şöyle, 19. yüzyılda İngilizler burada portakal üretimiyle geçimini sağlıyorlarmış. Ancak portakal hasat vermeyince onlarda bu yolu yapmışlar dönemin soyluları bu yol üzerinde yürüyüş yapıp, kahvelerini içermiş.

Fransa Nice Promanade des Anglais Fransa Nice’de Promanade des Anglais

Günümüzdeki sahil yolunda bir çok kafe ve restoran bulunuyor. Dilerseniz burada bisiklet kiralayarak sürebilirsiniz. Akşam üstü biranızı veya şarabınızı içerek güneşin batışını seyre dalabilirsiniz Çift yönlü olan yolun uzunluğu 7 kilometre ve şehrin en kabalık, hareketli noktasıdır. Yurtdışı turları kapsamında geleceğiniz Fransa Nice şehrinde birbirinden etkileyici tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken yerler bulunmaktadır. Burada kaliteli ve şık bir otelde konaklamak isterseniz Nice Kalesi’nin etrafında bulunan otelleri tercih edebilirsiniz.

 

 

DAHA FAZLA
Nice Kalesi

Nice Kalesi

Nice Kalesi, Fransa Nice  şehrinde bulunmaktadır. Şehri panoramik olarak görebileceğiniz noktada bulunmaktadır. Görkemli duruşuyla şehre ayrı bir hava katan kale 1557 yılında şehrin korunması için yapılmış.

Fransa Nice Kalesi Fransa Nice’de Nice Kalesi

Kaleden indikten sonra Promenade des Anglais olarak da bilinen İngiliz Koşu Yolu’na ulaşıyorsunuz.  Burada bisiklet kiralayarak sürebilir veya elinizde kahvenizle yürüyüş yapabilirsiniz. Eşsiz bir manzaraya sahip olan Nice Kalesi’ni görmeden dönmeyin. Yurtdışı turu kapsamında geleceğiniz Fransa’da Nice’de birbirinden güzel, etkileyici tarihi ve kültürel yerler bulunmaktadır. Bütçenize uygun konaklamak isterseniz eğer sokak aralarında bulunan otelleri şayet kaliteli ve şık bir yerde konaklamak isterseniz popüler caddeler üzerindeki otellerde kalabilirsiniz. Buraya gelmişken Nice’in ünlü plajlarında güneşlenip, denizinde yüzmeyi unutmayın.

DAHA FAZLA
Place Rossetti

Place Rossetti

Place RossettiFransa Nice  şehrinde bulunmaktadır. Meydan tarihi şehir merkezinin kalbinin attığı yer diyebiliriz. Her saat canlı bir atmosfere sahip. Burası yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği bir yer.

Fransa Nice Place Rossetti Fransa Nice’de Place Rossetti

Halkın sosyalleşmek amacıyla sık sık geldiği yerlerden biri. Burada Nice Katedrali ve opera binası bulunuyor. Yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz kafeler, rengarenk çiçeklerin satıldığı stantlar, tatlı satan dükkanlar bululunuyor. Buraya geldiğinizde Fenocchio’da mutlaka dondurma yemelisiniz. Nice’de tarihi ve kültürel yerleri ziyaret etmenin yanı sıra, plajında güneşlenip, denizinde yüzerek keyifli saatler geçirebilirsiniz. Nice’de bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesislerde bulunuyor. Bunun yanı sıra yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz uygun fiyatlarla hizmet sunan mekanlarda bulunuyor.

 

DAHA FAZLA
Opera de Nice

Opera de Nice

Opera de NiceFransa Nice  şehrinde bulunmaktadır. Yapı, 300 yıldır bale, klasik müzik ve opera alanlarında dünyaca ünlü isimlere yer vermiş.  ilk olarak 1776 yılında yapılmış.

Fransa Nice Opera de Nice Fransa Nice’de Opera de Nice

Yapı, günümüzdeki haline 1882 yılında onarılarak kavuşmuş. O yıllarda Belediye Tiyatrosu olarak anılıyormuş. Günümüzde resmi adıyla Opera Nice Cote d’Azur olarak anılıyor. Mimari olarak dikakt çeken binanın tasarımını ise Francois Aune gözlemevinin de mimarı olan Charles Garnier yapmış. Bina dış yapısı eklektik tarzda yapılmış. Emmanuel Costa’nın freskleriyle süslenmiş olan tavanı görülmeye değer aynı şekilde iç dekorasyonuda hayranlık uyandırıyor. Binayı, 09:00-17:30 saatleri arasında gezebilirsiniz. Nice’de tarihi ve kültürel yerleri gezmenizin yanı sıra plajında güneşlenip, denizinde yüzmenin keyfinide yaşayabilirsiniz.

DAHA FAZLA
Nice Cathedral, Cathedrale Sainte Reparate

Nice Cathedral, Cathedrale Sainte Reparate

Nice Cathedral, Cathedrale Sainte ReparateFransa Nice  şehrinde bulunmaktadır. Barok stilindeki yapı turistlerin ilgi gösterdiği eserler arasında yer alıyor. Yeni adıyla Nİce Cathedral olarak anılırken eski adıyla Cathedrale Sainte Reparte olarak da bilinilor. 1650-1699 yılları arasında 50 yılda tamamlanmış.

Fransa Nice Nice Cathedral, Cathedrale Sainte Reparate Fransa Nice’de Nice Cathedral, Cathedrale Sainte Reparate

Katedral, Palais Lascaris ile Opera de Nice’in arasında yer alıyor. Çan kulesi ise 18. yüzyılda yapılmış. Katedral, Roma İmparatorluğu döneminde işkence gören Azize Reperata için yapılmış. 1906 yılından günümüze kadar tarihi eser statüsünde yer alıyor ve koruma altına alınmış. Azizenin mezarının bulunduğu 10 şapel bulunuyor. 09:00-18:00 saatleri arasında açık bulunuyor.

DAHA FAZLA