TatilCity.NETTatilCity.NET

Seferihisar Aktiviteleri

Yapılacak Şeyler

Seferihisar

Seferihisar

Seferihisar, İzmir’in önemli tarizm rotalarından biridir. İzmir Seferihisar ilçesinde yer almaktadır. Aynı zamanda dünyanın Sakin Şehir ünvanını almış ilk ilçedir. Burada minibüslerle diğer tatil beldelerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İzmir Seferihisar İzmir Seferihisar’da Seferihisar

Seferihisar’da bol bol mandalina ağaçları vardır. Sığıcak’a ise 5 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Mis kokulu mandalina ağaçlarıyla çevrili sokaklarda keyifle gezebilirsiniz. Sonbaharda Turuncu Bayramı’nın kutlandığı Mandalina Festivali’ne mutlaka katılmasınız. Buraya gelmişken mutaka Kent Belleği, Anı Evi ve Gödence Köyü’nü ziyaret edebilirsiniz. Kültür gezisi veya yaz tatili kapsamında geleceğiniz Seferihisar’da gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve doğal yerler bulunmaktadır. Burada arkadaşlarınızla birlikte kamp alanlarında çadır kurabilir, doğayla iç içe huzur dolu bir kaç gün geçirebilirsiniz. Buraya gelmişken mutlaka Sığıcak Pazarı’na gidip buradan organik ve otantik ürünlerden satın alabilirsiniz. Burada ekonomik konaklama tesislerinde kalabilirsiniz. Yeme/içme ihityacınızı ise sahilde bulunan restoranlarda giderebilirsiniz.

DAHA FAZLA
Sığacık Pazarı

Sığacak Pazarı

Sığacık Pazarı, İzmir Seferihisar ilçesinde yer almaktadır. Her Pazar günü burada kurulan pazarda İzmir’e özgü ürünler satılmaktadır.

İzmir Seferihisar Sığacık Pazarı İzmir Seferihisar’da Sığacık Pazarı

Yerel üreticilerin yetiştirdiği organik meyve ve sebzelerin yanında börek, kurabiye, baklava, sarmalar, reçel gibi ürünlerde yer almaktadır. Pazarda aynı zamanda Ege’nin ünlü ogeçirebilirtları da satılmaktadır. Cebes, turp otu, Arap saçı, radika, ısırgan otu ve şevketi bostan yer almaktadır. Yaz tatili veya kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Sığıcak’ta gezip, görebileceğiniz bir çok yer bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yeme/içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz nezih ve kaliteli mekanlarda bulunuyor. Marinada bulunan balık restoranlarında canlı müzik eşliğinde karnınızı doyurabilirsiniz. Dilerseniz kamp alanlarında çadır kurabilir ve doğayla iç içe huzur dolu bir kaç gün geçirebilirsiniz. Mangal veya piknikde yapabilirsiniz. Trekking, yürüyüş gibi doğa sporlarını yapabilirsiniz. Marinadan kalkan feribotlarla Samos Adası’na gidebilir, ada da gezebilirsiniz.

 

DAHA FAZLA
Teos Marina

Teos Marina

Teos Marina, İzmir Seferihisar ilçesinde yer almaktadır. Marina 2010 yılında hizmete açılmış ve kısa sürede yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmiştir.

İzmir Seferihisar Teos Marina İzmir Seferihisar’da Teos Marina

Marina uluslararası standartlara uygun olup 480 tekne kapasitesine sahiptir. Teos, 2011 yılında Beş Altın Çıpa kalitesindeki marinalar arasında yerini almıştır. Burada marketler ve restoranlar mevcuttur. Aynı zamanda Samos Adası’na giden feribotlarında hareket noktasıdır. Adaya 1 saat 45 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Kültür gezisi veya yaz tatili kapsamında geleceğiniz Sığıcak’ta gezip, görebileceğiniz bir tarihi ve doğal yerler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra çadır kampı yapabileceğiniz alanlarda mevcuttur. Burada ekonomik olarak konaklayabileceğiniz tesislerde mevcuttur. Marinada bulunan restoranlarda canlı müzik eşliğinde karnınızı doyurabilir, denize karşı içkinizi yudumlayabilirsiniz. Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte feribozla Samos Adası’na tura çıkabilirsiniz. Buradan ayrılmadan önce buraya özgü organik veya otantik ürünlerden sevdikleriniz için  satın alabilirsiniz.

DAHA FAZLA
Akarca Plajı

Akarca Plajı

Akarca Plajı, İzmir Seferihisar ilçesinde yer almaktadır. Sığıcak’ta birbirinden güzel eşsiz manzaraya sahip koylar ve plajlar bulunmaktadır. Akarca Plajı daha çok yazlıkların olduğu bir yerdir.

İzmir Seferihisar Akarca Plajı İzmir Seferihisar’da Akarca Plajı

Denizin dibi taşlık olduğu için deniz ayakkabısı giymenizde fayda var. Burası diğer plajlara göre sessiz ve sakin bir yer. Burada duş ve tuvalet bulunuyor. Deniz aniden derinleşebiliyor. Bu yüzden yüzmeyi ve dalmayı iyi biliyorsanız burayı tercih edebilirsiniz. Çocuklar için uygun bir yer değildir. Yaz tatili veya kültür turu kapsamında geleceğiniz Sığıcak’ta gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve doğal yerler bulunmaktadır. Arkadaşlarınızla birlirte doğanın içinde kamp alanlarında çadır kurabilir ve doğayla iç içe huzur dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Burada ekonomik olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Yeme-içme ihtiyacınızı ise sahilde bulunan balık lokantalarında gideribilirsiniz.

 

DAHA FAZLA
Akkum Plajı

Akkum Plajı

Akkum Plajı, İzmir Seferihisar ilçesinde yer almaktadır. Birbirinden büyüleyici koylara sahip olan Sığacık’ta mavi bayraklı plajlardan biri de Akkum Plajı’dır.

İzmir Seferihisar Akkum Plajı İzmir Seferihisar’da Akkum Plajı

Mahalle merkezine 2,5 kilometre mesafede bulunuyor. Şemsiye, duş, soyunma kabini gibi hizmeti bulunan plaj, hafta sonları yoğundur. Haftasonları erken saatlerde dahi kalabalık olan plajda yer bulmakta zorlanabilirsiniz. Burası özellikle rüzgar sörfü yapanların tercih ettği bir yerdir. Denizin dibi kum olduğu için çocuklu ailelerin tercih ettiği bir plajdır. Yaz tatili kapsamında geleceğiniz İzmir Seferihisar’da gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve doğal yerler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir çok yer bulunmaktadır. Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte kamp alanlarında çadır kurabilir, öğlenleri piknik ve mangal yapabilirsiniz. Burada ekonomik olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Yeme/içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz balık restoranlarında canlı müzik eşliğinde karnınızı doyurabilirsiniz.

 

DAHA FAZLA
Kaleiçi Sokakları

Kaleiçi Sokakları

Kaleiçi Sokakları, İzmir Seferihisar ilçesinde yer almaktadır. Kaleiçi Sokakları’nın dikkat çeken yönü ise taş evleridir. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken özgün bir mamiriye sahiptir. Evlerin bazıları beyaz kireç taşından, bazıları ise normal taştan yapılmıştır.

İzmir Seferihisar Kaleiçi Sokakları İzmir Seferihisar’da Kaleiçi Sokakları

Evlerin bir çoğu restore edilmiştir. Burada mahalle sakinleri yaşamaktadır. Bazı evler butik ve pansiyon olarak kullanılmaktadır. Sokaklar buranın tarihi hakkında bilgi vermektedir. Kültür gezisi veya yaz tatili kapsamında geleceğiniz İzmir Seferihisar’da bulanan Sığıcak’ta gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve doğal güzelliğe sahip yerler bulunmaktadır. Burada ekonomik olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz nezih ve kaliteli mekanlarda bulunmaktadır. Buraya gelmişken Sığıcak’ın eşsiz manzaraya sahip koylarında yüzmenin ve güneşlenmenin keyfini mutlaka yaşayın. Dilerseniz kamp alanlarında çadır kurabilir ve doğayla iç içe huzur dolu bir tatil geçirebilirsiniz.

 

DAHA FAZLA
Akarca Halk Plajı

Akarca Halk Plajı

Akarca Halk Plajı, İzmir Seferihisar ilçesinde bulunmaktadır. Plajın bulunduğu bölgenin geçmişi M.Ö.2000’li yıllara dayanmaktadır. Buraya Akalardan kaçar Giritliler tarafından kurulmuştur. Burası Karyalıların yaşadığı bir kenttir. Seferihisar denilince akla mandalina, akvaryum gibi berrak denizi, oksijenli havası, iklimi, jeotermal ve rüzgar enerji kaynakları ve tarihi yerleri gelir.

İzmir Seferihisar Akarca Halk Plajı İzmir Seferihisar’da Akarca Halk Plajı

Seferihisar’da 10 adet halk plajı bulunmaktadır. Akarca’da 4, Sığıcak’da 1, Ürkmez’de mavi bayraklı 2 plaj ve Doğanbey’de ise 3 adet plaj vardır. Bu plajların özelliği ise engelli kullanımına uygun olmasıdır. Burada engelliler için şezlonglar ve şemsiyeler bulunmaktadır. Aynı zamanda yine engellilere uygun rampa ve WC’ler vardır. Plajın deniz suyu kalite standartlarının üzerindedir. Burada gün boyunca cankurtaran hizmeti verilmektedir. Şezlong, şemsiye, WC, soyunma kabini, duş..vb ihtiyaçlar ücretsizdir.

 

 

DAHA FAZLA
Ürkmez (Akvaryum) Plajı

Ürkmez (Akvaryum) Plajı

Ürkmez (Akvaryum) Plajı, İzmir Seferihisar ilçesinde bulunmaktadır. İzmir’in en güzel plajlarından biridir. Berrak, temiz denizi ve ince sarı kuma sahip plajıyla ilgi gören yerlerdendir. Burası Akvaryum Plajı olarak da anılmaktadır.

İzmir Seferihisar Ürkmez (Akvaryum) Plajı İzmir Seferihisar’da Ürkmez (Akvaryum) Plajı

Turkuaz denizinde yüzmenin ve plajında güneşlenmenin keyfine varacağınız plajda zamanın nasıl akıp geçtiğinin farkında bile olamayacaksınız. Aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte burada rahat ve huzur tatil yapabilirsiniz. Gün içinde yüzmenin keyfine varırken, akşamları sahilde yürüyerek gün batımını izleyebilirsiniz. Plajın çevresinde yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz kafeler ve restoranlar bulunmaktadır. Yaz tatili kapsamında geleceğiniz Seferihisar’da bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz otel, butik otel ve pansiyonlar bulunmaktadır.

DAHA FAZLA
Büyük Akkum Plajı

Büyük Akkum Plajı

Büyük Akkum Plajı, İzmir Seferihisar ilçesinde bulunmaktadır. İzmir’e yakın olan plaj eşsiz güzelliğiyle dikkat çekmektedir. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken plaj yaz sezonunda kalabalık olan plajlardan biri.

İzmir Seferihisar Büyük Akkum Plajı İzmir Seferihisar’da Büyük Akkum Plajı

Sığacık Mahallesi’nde bulunan plajın denizi berrak ve temiz, ince ve altın kumuyla özel bir plajdır. Plajın özelliklerinden biri de mavi bayraklı olması ve rüzgar sörfünün yapılabilmesi. Burada unutulmaz bir tatil yapacak ve tekrar gelmek için planlar yapacaksınız. Yaz tatili kapsamında geleceğiniz Seferihisar’da bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Ayrıca yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz kafeler ve restoranlar bulunmaktadır. Seferihisar’da gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve kültürel yerler bulunmaktadır. Denizin ve güneşin keyfini çıkarabileceğiniz plajlar ve koylar bulunmaktadır.

 

DAHA FAZLA
Seferihisar Ulu Cami

Seferihisar Ulu Cami

Seferihisar Ulu Cami, İzmir Seferihisar ilçesinde bulunmaktadır. Cami mimari olarak dikkat çekmektedir. Geç Osmanlı döneminde yapılmıştır. 1816 yılında inşa edilmiştir. Cami günümüze kadar sağlamlığını korumuştur.

İzmir Seferihisar İzmir Ulu Cami İzmir Seferihisar’da Seferihisar Ulu Cami

Cami ahşap mahfil ve minbere sahip. 1996 yılında onarım görmüştür. Barok süslemeleriyle dikkat çekmektedir. Seferihisar’da tarihi ve kültürel anlamda görebileceğiniz bir çok yer bulunmaktadır. Ayrıca denizin ve güneşin keyfini çıkarabileceğiniz koylar, plajlar bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz kafe ve restoranlarda mevcuttur. Seferihisar’da tatil yaptıktan sonra buraya tekrar gelmenin planlarını yapacaksınız. Burada mutlaka kale içinde Pazar günleri kurulan pazara uğrayın ve yöreye özgü organik ürünlerden almayı unutmayın.

 

DAHA FAZLA
DAHA FAZLA YÜKLEYİN