TatilCity.NETTatilCity.NET

Selanik Aktiviteleri

Turlar

Selanik, Kavala, İskeçe Turu (2 Gece 4 Gün) – Otobüs İle

  • 1. Gün : İstanbul, Selanik (Thessaloniki)
  • 2. Gün : Selanik (Thessaloniki) Şehir Turu 
  • 3. Gün : Selanik (Thessaloniki) Kültür Turu
  • 4 Gün : Kavala, İskeçe, Gümülcine

DAHA FAZLA

Yapılacak Şeyler

Agia Sofia Kilisesi

Agia Sofia Kilisesi

Agia Sofia Kilisesi, Yunanistan Selanik şehrinde bulunmaktadır. Kilise, Selanik’in merkezinde bulunuyor. Ayasofya ve Ermou Sokaklarının kesiştiği noktada yer alıyor. Kilise 620-630 yıllarında bir depremde yıkılmış daha sonra eski bir Bizans bazilikasının yerine yapılmış. Resmi kaynaklarda 8. yüzyılda yapıldığı tahmin ediliyor. Yani 8. yüzyıldan 16. yüzyıla kadar Selanik’in en büyük kilisesi olma özelliğine sahipti.

Yunanistan Selanik Agia Sofia Kilisesi Yunanistan Selanik’de Agia Sofia Kilisesi

Venediklilerin şehri istila etmesinin ardından kilise geçici olarak katolik katedraline dönüştürülmüş. 1523 yılında ise camiye çevrilmiş. Kilise, 1912 yılına kadar cami olarak kalmış. Bu tarihten itibarende Hristiyan cemaatine iade edilmiş. Kilise mimari olarak çok farklı geçişler yaşamış. Tapınağın kubbeli haç şeklinde yapılmış çevresinde bulunan peristoo ise günümüzde de varlığını koruyor.

 

 

DAHA FAZLA
Ano Poli

Ano Poli

Ano Poli, Yunanistan Selanik şehrinde bulunmaktadır. Yukarı Şehir anlamına gelen semtte gezerken zamanın nasıl akıp geçtiğinin farkında bile olamayacaksınız. Eşsiz bir manzaraya sahip olan semtte arkadaşlarınızla keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Yunanistan Selanik Ano Poli Yunanistan Selanik’de Ano Poli

Kastra olarak da anılan bölgede Osmanlı mimarisinin en güzel eserlerini görebilirsiniz. Kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Selanik’te tarihi ve kültürel yerleri görmenin yanı sıra deniz girip yüzebileceğiniz ve güneşlenmenin keyfini de yaşayabileceksiniz. Burada yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz restoran, kafe ve tavernalar bulunmaktadır. Tavernada arkadaşlarınızla birlikte canlı müzik eşliğinde yemek yiyip, sirtaki oynayarak sabaha kadar eğlenebilirsiniz. Selanik’de bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesislerde bulunmaktadır. Yunanistan’a gelmişken adalarına uğrayıp bir gün geçirebilirsiniz.

 

DAHA FAZLA
Vlatadon Monastery

Vlatadon Monastery

Vlatadon Monastery, Yunanistan Selanik şehrinde bulunmaktadır. Eptapirgiou bölgesinde yüksek bir yerde konumlanmış olan yapı fresk tasarımıyla dikkat çekmektedir. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği yapıyı mutlaka görmelisiniz.

Yunanistan Selanik Vlatadon Monastrey Yunanistan Selanik’de Vlatadon Monastrey

İsmini Dorotheus ve Markus Vlatadon’dan alan yapı Bizans döneminin en ünlü yapılarındandır. Kendine özgü avlusuyla hoş bir görüntüye sahip olan manastırı gezerken zamanın nasıl akıp geçtiğinin farkında bile olamayacaksınız. Kilise, St.Paul’e adanmıştır. Kültürel gezi kapsamında geleceğiniz Selanik’de tarihi ve kültürel yerleri gezmenin yanı sıra denizinde yüzüp, güneşlenebileceğiniz plajları da mevcuttur. Burada yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz restoran, kafe, taverna bulunmaktadır. Arkadaşlarınızla tavernaya gidip canlı müzik eşliğinde yemeğinizi yiyebilir, sirtaki oynayabilirsiniz. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır.

DAHA FAZLA
Selanik Yahudi Müzesi

Selanik Yahudi Müzesi

Selanik Yahudi Müzesi, Yunanistan Selanik şehrinde bulunmaktadır. Müze, Seferad anısına kurulmuştur. Müze, tarihi ve sanatsal eserleriyle dikkat çekiyor. Mimari olarak yapıyı İtalyan Vitaliano Poselli tasarlamış.

Yunanistan Selanik Yahudi Müzesi Yunanistan Selanik’de Selanik Yahudi Müzesi

Yahudi yaşantısı hakkında bilgiler veren müzede bir çok fotoğraf, dini aletler, belgeler bulunmaktadır. Agiou Mina Caddesi’nde yer alan müzeyi mutlaka görmelisiniz. Arkadaşlarınızla birlikte geleceğiniz Yunanistan’da kültürel ve tarihi yerleri gezmenin yanı sıra denizinde yüzüp, güneşlenmenin keyfini de yaşayabilirsiniz. Selanik’de yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz restoran, kafe ve tavernalar bulunmaktadır. Arkadaşlarınızla bir akşam tavernaya gidip karnınızı doyurabilir ve sirtaki oynayarak sabaha kadar eğlenebilirsiniz. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Yunanistan’a gelmişken mutlaka adalarında bir gün geçirmenizi öneririz.

 

 

DAHA FAZLA
Kapani Çarşısı

Kapani Çarşısı

Kapani Çarşısı, Yunanistan Selanik şehrinde bulunmaktadır. Çarşı, Yunan kültürü ve geleneklerini yansıtan önemli bir yerdir. 20. yüzyıla kadar burada un satışı yapılıyordu. Pazar yeri olan yapı bir çok kez restore edilmiş.

Yunanistan Selanik Kapani Çarşısı Yunanistan Selanik’de Kapani Çarşısı

Çarşıda günümüzde ise balık, et, sebze, meyve, kuruyemiş ve baharat satılmaktadır. Arkadaşlarınızla buraya gelip alışveriş yapabilirsiniz. Kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Yunanistan’da tarihi ve kültürel gezilerin yanı sıra denizinde yüzüp, güneşlenmenin keyfini de çıkarabilirsiniz. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesislerde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra uygun fiyatlarla hizmet sunan restoran, kafe ve tavernalar bulunmaktadır. Tavernaya gidip yemeğinizi yiyebilir aynı zamanda sirtaki oynayarak günü eğlenerek kapatabilirsiniz.

DAHA FAZLA
Heptapyrgion

Heptapyrgion

Heptapyrgion, Yunanistan Selanik şehrinde bulunmaktadır. Kuzeydoğu’da bulunan yapı Yedi Kule olarak da biliniyor. 1997 yılında Osmanlı devleti tarafından Bizans surlarının içinde yapılmıştır. Yapıda Osmanlı tuğrası ve kitabesi yer alıyor.

Yunanistan Selanik Heptapyrgion Yunanistan Selanik’de Heptapyrgion

Burası açık hava müzesi olduğu için yerli ve yabancı turistlerin de büyük ilgisini görüyor. Buraya gelip şehri panoramik olarak izleyebilirsiniz. Kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Yunanistan’da gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve kültürel yerler bulunmaktadır. Ayrıca burada kültürel gezilerin yanı sıra denizinde yüzüp, güneşlenebileceğiniz plajlarda bulunmaktadır. Akşamları tavernada yemek yiyip, sirtaki oynayabilirsiniz. Selanik’de bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra uygun fiyatlarla sunum yapan kafe ve restoranlarda bulunmaktadır.

 

DAHA FAZLA
Selanik Şemsiyeleri

Selanik Şemsiyeleri

Selanik Şemsiyeleri, Yunanistan Selanik şehrinde bulunmaktadır. Anıt, ünlü heykeltraş Georgios Zangolopoulos tarafından tasarlanmıştır. Selanik Şemsiyelerinin gökyüzüne doğru süzülen görüntüsüne hayran kalacaksınız.

Yunanistan Selanik Şemsiyeleri Yunanistan Selanik’de Selanik Şemsiyeleri

Burası şehrin simgesi haline gelmiş, yerli ve yabancı turistlerin sıkça geldiği yerlendendir. Arkadaşlarınızla birlikte buraya gelip rengarenk ışıklandırmayı izleyerek fotoğraf çektirebilirsiniz. 1997 yılında yapılan anıtı sahilden de görebilmeniz mümkün. Yunasistan’da kültürel ve tarihsel yerleri gezmenin yanı sıra denize girip, güneşlenmenin keyfini çıkaracağınız plajları da mevcuttur. Burada yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz kafe, restoran ve tavernalarda bulunmaktadır. Tavernaya gelip bir yandan yemenizi yerken diğer yandan sirtaki oynayanları izleyebilirsiniz. Selanik’de bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler mevcuttur.

DAHA FAZLA
Tsimiski Caddesi

Tsimiski Caddesi

Tsimiski Caddesi, Yunanistan Selanik şehrinde bulunmaktadır. Burası Selanik’in en hareketleri caddelerindendir. Kültürel ve modern bir yapıya sahiptir. Buraya geldiğinizde Bağdat Caddesi’ndeymiş gibi bir hisse kapılabilirsiniz çünkü atmosferiyle oraya çok benzeteceksiniz.

Yunanistan Selanik Tsimiski Caddesi Yunanistan Selanik’de Tsimiski Caddesi

Burada dünyaca ünlü markalara ait mağazaları gezebilirsiniz. Modayı yakından takip ediyorsanız eğer buraya gelip uygun fiyatlarla alışveriş yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra banka, ATM gibi işlemlerinizi burada halledebilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte keyifli bir alışverişin ardından akşam yemeğinizi bir tavernada ya da kafe ve restoranda yiyebilirsiniz. Şayet burada konaklamak isterseniz eğer bütçenize uygun oteller bulunmaktadır. Kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Yunanistan’da tarihi ve kültürel yerleri gezmenin yanı sıra denizde yüzüp, güneşlenebileceğiniz plajlarda mevcuttur.

 

DAHA FAZLA
Ladadika

Ladadika

Ladadika, Yunanistan Selanik şehrinde bulunmaktadır. Yapı, yaşam ve eğlence merkezi olarak önem taşımaktadır. Burası şehrin barlar sokağı diyebiliriz. Ladadika, Tsimiski Sokağı’nın sonunda karşınıza çıkacaktır. Rengarenk ve hareketli atmosferiyle buranın müptelası olacaksınız. Burada zamanın nasıl akıp geçtiğinin farkında bile olamayacaksınız.

Yunanistan Selanik Ladadika Yunanistan Selanik’de Ladadika

Arkadaşlarınızla birlikte kaliteli restoran ve kafelerin olduğu yerde yeme-içme ihtiyacınızı giderebilir ve eğlenebilirsiniz. Burada Yunan müzikleri eşliğinde sirtaki yapabilir ve doyasıya eğlenebilirsiniz. Kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Yunanistan’da tarihi ve kültürel eserlerin yanı sıra denize girip, güneşlenebileceğiniz plajları da mevcuttur. Buraya gelmişken Yunan adalarında zaman geçirmeyi unutmayın. Selanik’de bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesislerde bulunmaktadır.

 

 

DAHA FAZLA
Bizans Kültürü Müzesi

Bizans Kültürü Müzesi

Bizans Kültürü Müzesi, Yunanistan Selanik şehrinde bulunmaktadır. Müzede 3000’in üzerinde eser ve belge bulunmaktadır. 1994 yılından günümüze kadar sanatsal etkinlerde düzenlenmektedir.

Yunanistan Selanik Bizans Kültürü Müzesi Yunanistan Selanik’de Bizans Kültürü Müzesi

Freskolar, ikonlar ve seramikleriyle dikkat çeken müze üç bölümden oluşuyor. Erken Hristiyan Kiliseleri, Elvsion Çayırlarından Hristiyanlığın Cennetine ve Erken Hristiyan Şehirleri ve Konutları. 2.Stratou Avenue bölgesinde bulunan müzede gezerken zamanın nasıl akıp geçtiğinin farkında bile olamayacaksınız. Kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Yunanistan’da gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve kültürel yerler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra denizin ve güneşin keyfini çıkarabileceğiniz plajlarda mevcut. Arkadaşlarınızla birlikte dilerseniz akşamları tavernaya gidip hem karnınızı doyuracak hem de canlı müzik eşliğinde eğleneceksiniz. Selanik’de bütçenize uygun konaklayabileceğiniz tesislerde bulunmaktadır.

 

 

 

DAHA FAZLA
DAHA FAZLA YÜKLEYİN