TatilCity.NETTatilCity.NET

Seyitgazi Aktiviteleri

Yapılacak Şeyler

Develik Han

Develik Han

Develik Han, Eskişehir Seyitgazi ilçesinde bulunmaktadır. IV. Murat, 1635 yılında Erivan Seferi’ne gittiği dönemde burayı yaptırmıştır. Yapı, kargir olarak dikdörtgen şeklinde inşa edilmiştir. Yapılan onarımlar nedeniyle han orijinal görüntüsünü kaybetmiştir.

Eskişehir Seyitgazi Develik Han Eskişehir Seyitgazi’de Develik Han

Kültür veya yaz tatili kapsamında geleceğiniz Eskişehir’de gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve eşsiz doğa güzelliğine sahip yerler bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler mevcuttur.  Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte şehrin en güzel yaylasında çadır kampı kurabilir ve doğayla iç içe huzur dolu bir kaç gün geçirebilirsiniz. Öğlenleri mangal ve piknik keyfi yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra akşamları çayınızı veya biranızı yudumlayarak güneşin batışını izleyebilirsiniz. Şayet çadır kampı yapmak istemezsiniz arkadaşlarınızla birlikte bütçenize uygun bir tesiste de konaklayabilirsiniz. Şehirden ayrılmadan evvel buraya özgü organik veya yöresel ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

DAHA FAZLA
Akdoğan Mescidi

Akdoğan Mescidi

Akdoğan Mescidi,  Eskişehir Seyitgazi ilçesinde bulunmaktadır. Selçuk tarafından 15. yüzyılda yapılmıştır. Yapının özgün yanı, tavan bölümünün 2/3’nün tüteklikli örtü tekniğiyle yapılmış olmasıdır. Eskişehir’de bulunan yapıların bir çoğu mimari özelliğiyle dikkat çeken birer sanat eseridir.

Eskişehir Seyitgazi Akdoğan Mescidi Eskişehir Seyitgazi’de Akdoğan Mescidi

Kültür veya yaz tatili kapsamında geleceğiniz Eskişehir’de gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve eşsiz doğa güzelliğine sahip yerler bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler mevcuttur. Arkadaşlarınızla birlikte bütçenize uygun tesislerde konaklayabilirsiniz. Şehrin önemli tarihi yerlerini görmek isterseniz eğer konaklayacağınız otelin merkezde olmasına dikkat edin. Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte şehrin en güzel yaylasında çadır kampı kurabilir ve doğayla iç içe huzur dolu bir kaç gün geçirebilirsiniz. Trekking, rafting, yürüyüş, dağ bisikleti sürebilirsiniz. Öğlenleri mangal ve piknik yapabilirsiniz.  Şehirden ayrılmadan evvel buraya özgü organik veya yöresel ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için hediye olarak  satın alabilirsiniz.

DAHA FAZLA
Kılıç Minaresi

Kılıç Minaresi

Kılıç Minaresi, Eskişehir Seyitgazi ilçesinde bulunmaktadır. Minare mescitsiz ve kılıç minaresidir. Sivrihisar kılıçla fethedildiği için kılıca dayanılarak hutbe okunmuş ilk mescittir. Anlatılanlara göre Oğuz boylarının Kılıç aşiretinden adını alır.

Eskişehir Seyitgazi Kılıç Minaresi Eskişehir Seyitgazi’de Kılıç Minaresi

Mescit ahşaptan yapılmış ve günümüze kadar varlığını korumuştur. Kültür veya yaz tatili kapsamında geleceğiniz Eskişehir’de gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve eşsiz doğa güzelliğine sahip yerler bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler mevcuttur. Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte şehrin en güzel yaylasında çadır kampı kurabilir ve doğayla iç içe huzur dolu bir kaç gün geçirebilirsiniz. Öğlenleri mangal ve piknik yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra akşamları çayınızı yudumlayıp güneşin batışını izleyebilirsiniz. Trekking, yürüyüş, dağ bisikleti sürebilir doğa sporlarını yapabilirsiniz. Şehirden ayrılmadan evvel buraya özgü organik veya yöresel ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

  

DAHA FAZLA
Himmet Baba Türbesi

Himmet Baba Türbesi

Himmet Baba Türbesi,  Eskişehir Seyitgazi ilçesinde bulunmaktadır. Plan, malzeme ve teknik yapısıyla 13. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Sekizgen gövdeli olup içerden daire şeklindedir. Gövdesinde kesme taşlar kullanılmıştır. Üzeri tuğladan piramidal külah çatıyla kaplanmıştır.

Eskişehir Seyitgazi Selçuklu Hamamı Eskişehir Seyitgazi’de Himmet Baba Türbesi

Giriş kapısında Bizans dönemine ait mimari parçalar bulunmaktadır. Etrafında ise hazirenin mezar şahideleri üzerinde kitabeler vardır. Bu kitabelere göre yapının Osmanlı dönemine kadar kullanıldığı bilinmektedir. Kültür veya yaz tatili kapsamında geleceğiniz Eskişehir’de gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve eşsiz doğa güzelliğine sahip yerler bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler mevcuttur. Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte şehrin en güzel yaylasında çadır kampı kurabilir ve doğayla iç içe huzur dolu bir kaç gün geçirebilirsiniz. Şehirden ayrılmadan evvel buraya özgü organik veya yöresel ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

 

DAHA FAZLA
Selçuklu Hamamı

Selçuklu Hamamı

Selçuklu Hamamı,  Eskişehir Seyitgazi ilçesinde bulunmaktadır. Afyon-Eskişehir yolu üzerinde bulunmaktadır. Seyitgazi ilçe merkezinde yer almaktadır. Hamam, Osmanlı döneminde yaptırılmış ve Cumhuriyet döneminde ise restore edilmiştir.

Eskişehir Seyitgazi Selçuklu Hamamı Eskişehir Seyitgazi’de Selçuklu Hamamı

Günümüzdeki haliyle yapımında kesme taş kullanılmıştır. Kubbeli olup, kubbe kasnağı dış cepheden çokgenli yapıdadır. Yapı, Bor ve Etnografya müzesi olarak hizmet vermektedir. Kültür veya yaz tatili kapsamında geleceğiniz Eskişehir’de gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve eşsiz doğa güzelliğine sahip yerler bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler mevcuttur. Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte şehrin en güzel yaylasında çadır kampı kurabilir ve doğayla iç içe huzur dolu bir kaç gün geçirebilirsiniz. Öğlenleri mangal ve piknik yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra trekking, yürüyüş, dağ bisikleti sürebilirsiniz. Şehirden ayrılmadan evvel buraya özgü organik veya yöresel ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

 

DAHA FAZLA
Fethiye İnlerönü Ören Yeri

Fethiye İnlerönü Ören Yeri

Fethiye İnlerönü Ören Yeri, Eskişehir Seyitgazi ilçesinde bulunmaktadır. Köyün güneyinde kayalık ve ormanlık bir alanda Bizans ve Roma anıtsal kaya mezarları Frig kaya işçiliğinin sonraki kültürler tarafından sürdürülmektedir.

Eskişehir Tepebaşı Kent Park Eskişehir Fethiye İnlerönü Ören Yeri

Hemen yakınında antik bir yerleşmenin varlığını kanıtlayan kalıntılar bulunmaktadır. Bu kalıntıların bir çoğu mimari özelliklere sahiptir. Kültür veya yaz tatili kapsamında geleceğiniz Eskişehir’de gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve eşsiz doğa güzelliğine sahip yerler bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler mevcuttur. Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte şehrin en güzel yaylasında çadır kampı kurabilir ve doğayla iç içe huzur dolu bir kaç gün geçirebilirsiniz. Öğlenleri mangal veya piknik yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra trekking, yürüyüş ve dağ bisikleti sürebilirsiniz. Şehirden ayrılmadan evvel buraya özgü organik veya yöresel ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

 

DAHA FAZLA
Dağlık Frigya Yapıldak Vadisi

Dağlık Frigya Yapıldak Vadisi

Dağlık Frigya Yapıldak Vadisi, Eskişehir Seyitgazi  ilçesinde bulunmaktadır. Burası Frig Uygarlığı’nın inanç merkezidir. Yazılıkaya Platformu’na ulaşan antik bir alan üzerinde bulunan Yapıldak Vadisi’ne Eskişehir’den 83 kilometre, Seyitgazi’den 38 kilometre, Kırka’dan 23 kilometre, Çifteler’den 47 kilometre asfalt yol üzerinden ulaşılmaktadır.

Eskişehir Seyitgazi Dağlık Frigya Yapıldak Vadisi Eskişehir Seyitgazi’de Dağlık Frigya Yapıldak Vadisi

Kayalığın batı, kuzey ve güney yüzlerinde Frig ve Roma dönemlerine ait kaya mezarları bulunmaktadır. Kayalığın üst bölümü ise düzleştirilmiş ve bir gözetleme kalesi yapılmıştır. Kültür veya yaz tatili kapsamında geleceğiniz Eskişehir’de gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve eşsiz doğa güzelliğine sahip yerler bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler mevcuttur. Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte şehrin en güzel yaylasında çadır kampı kurabilir ve doğayla iç içe huzur dolu bir kaç gün geçirebilirsiniz. Şehirden ayrılmadan evvel buraya özgü organik veya yöresel ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

DAHA FAZLA
Seyircek Kale

Seyircek Kale

Seyircek Kale, Eskişehir Seyitgazi ilçesinde bulunmaktadır. Dağlık Frigya’nın en yüksek tepesinde yer alır. Kayaya oyulmuş Bizans ve Roma lahit tipi kaya mezarlarının olduğu yerdir. Eşsiz doğa güzelliği ve gizemli yapısıyla dikkat çekmektedir.

Eskişehir Seyitgazi Seyircek Kale Eskişehir Seyitgazi’de Seyircek Kale

Eskişehir’de buna benzer bir çok ören yeri bulunmaktadır. Kültür veya yaz tatili kapsamında geleceğiniz Eskişehir’de gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve eşsiz doğa güzelliğine sahip yerler bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler mevcuttur. Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte şehrin en güzel yaylasında çadır kampı kurabilir ve doğayla iç içe huzur dolu bir kaç gün geçirebilirsiniz. Trekking, yürüyüş, dağ bisikleti sürebilir doğa sporlarını yapabilirsiniz. Öğlenleri mangal ve piknik keyfinin tadını çıkarabilirsiniz. Şehirden ayrılmadan evvel buraya özgü organik veya yöresel ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

DAHA FAZLA
Dağlık Frigya Asmainler Saklı Vadi

Dağlık Frigya Asmainler Saklı Vadi

Dağlık Frigya Asmainler Saklı Vadi, Eskişehir Seyitgazi ilçesinde bulunmaktadır. Kütahya sınırı boyunca Seyircek Kale, Büyükyayla, Afyonkarahisar Köhnüş Vadisi’ne kadar giden Asmianler Vadisi ormanlık, doğal güzellikleri bozulmamış, egzotik ve adını yamaçlarda bulunan kaya mezarlarından alan Frigya bölgesinin en önemli vadisidir.

Eskişehir Seyitgazi Dağlık Frigya Asmainler Saklı Vadi Eskişehir Seyitgazi’de Dağlık Frigya Asmainler Saklı Vadi

Vadi ana tanrıça Kibele’yle özdeşleşmiştir. Burada dizili kaya mezarları vardır. Vadinin eşsiz doğa güzelliği yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekmektedir. Burada aynı zamanda Tabancakaya Antik Yerleşimi’de bulunmaktadır. Kültür veya yaz tatili kapsamında geleceğiniz Eskişehir’de gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve eşsiz doğa güzelliğine sahip yerler bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler mevcuttur. Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte şehrin en güzel yaylasında çadır kampı kurabilir ve doğayla iç içe huzur dolu bir kaç gün geçirebilirsiniz. Şehirden ayrılmadan evvel buraya özgü organik veya yöresel ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

 

 

DAHA FAZLA
Seyitgazi Bor ve Etnografya Müzesi

Seyitgazi Bor ve Etnografya Müzesi

Seyitgazi Bor ve Etnografya Müzesi, Eskişehir Seyitgazi ilçesinde bulunmaktadır. Müzede Bgatiç, Kestelek, Kırka, Emet ve Bandırma’da çıkarılan bor madenleri ve benzer örnekleri sergilenmektedir. Bunun yanı sıra Etibor Genel Müdürülğüne ve İşletme Müdürlükleri’ne ait fotoğraflar, bilgiler, ocak maketi, bordan üretilen sanayi ürünleri bulunmaktadır.

Eskişehir Seyitgazi Bor ve Etnografya Müzesi Eskişehir Seyitgazi’de Bor ve Etnografya Müzesi

Burada ev eşyaları, el sanatları ve tarım aletleri sergileniyor. Kültür veya yaz tatili kapsamında geleceğiniz Eskişehir’de gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve eşsiz doğa güzelliğine sahip yerler bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler mevcuttur. Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte şehrin en güzel yaylasında çadır kampı kurabilir ve doğayla iç içe huzur dolu bir kaç gün geçirebilirsiniz. Öğlenleri mangal ve piknik keyfi yaşayabilirsiniz. Şehirden ayrılmadan evvel buraya özgü organik veya yöresel ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

 

DAHA FAZLA
DAHA FAZLA YÜKLEYİN