TatilCity.NETTatilCity.NET

Uludağ Aktiviteleri

Yapılacak Şeyler

Uludağ Milli Parkı

Uludağ Milli Parkı

Uludağ Milli Parkı, Bursa Uludağ ilçesinde bulunmaktadır. Burası özellikle kış aylarında yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. Eşsiz bir doğa güzelliğine sahip olan parka hafta sonlarınızı değerlendirmek amacıyla gidebilirsiniz.

Bursa Uludağ Milli Parkı Bursa Uludağ’da Uludağ Milli Parkı

Park, 1961 yılında koruma altına alınmış. 12762 hektarlık bir alanı kapsıyor. Buraya ulaşım çok rahattır. Karayoluyla veya teleferik, telesiyejle gelebilirsiniz. Burada kamp yapabileceğiniz veya konaklayabileceğiniz oteller bulunmaktadır. Buranın özelliği endemik bitkilerin bulunmasıdır. Bol oksijenli ve huzurlu dolu bir yerdir. Kışın gittiğinizde Uludağ’da kaymanın keyfini de yaşayabilirsiniz. Kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Bursa’da gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve kültürel yerler bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz bir çok tesis bulunmaktadır.

 

DAHA FAZLA
Zevk-i Safa

Zevk-i Safa

Bursa Uludağ’da bulunan Zevk-i Safa doğayla iç içe olması ve rahat oturma düzenine sahip olması sebebiyle rahatlıkla yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz kaliteli ve şık bir mekan.

Bursa Uludağ Zevk-i Safa Bursa Uludağ’da Zevk-i Safa

Sevdiklerinizle birlikte şömine başında romantik yemekler ve sıcak şarap tüketebileceğiniz restoranın zengin menüsü karşısında tercih yapmakta zorlanacaksınız. Sabah kahvaltısında sucuk ekmeğe, susamlı sıcak helvalara, kahvelere ve sıcak çikolataya bayılacaksınız. Mekan Pazar günleri yüzü aşkın açık büfesiyle kahvaltı imkanı sunuyor. Ailenizle birlikte hafta sonlarınızı özel kılmak istiyorsanız mutlaka burada kahvaltı yapmanızı tavsiye ederiz. Akşam üzeri yemek yedikten sonra içeceğiniz birbirinden kaliteli şaraplar eşliğinde güneşin batışını izleyebilirsiniz. Zevk-i Safa kolaylıkla bulabileceğiniz adresinde sizleri bekliyor.

Adres: Yiğitali Mahallesi, Uludağ Yolu 164/4, 16370 Osmangazi/Bursa

Telefon: (0224) 238 36 36

DAHA FAZLA