TatilCity.NETTatilCity.NET

Ümraniye Aktiviteleri

Yapılacak Şeyler

NGBB Kütüphanesi

NGBB Kütüphanesi

NGBB Kütüphanesi, İstanbul Ümraniye ilçesinde bulunmaktadır. Burası botanik bilimiyle ilgilenenler için düzenlenmiş özel bir kütüphanedir. 2002 yılında kurulmuş ve 2002 yılında ise yeni binasına taşınmıştır. Kütüphane ahşap ortamıyla dikkat çekmektedir. Yapısı ve iç mimarisiyle araştırmalar için huzurlu bir ortama sahiptir.

İstanbul Ümraniye NGBB Kütüphanesi İstanbul Ümraniye’de NGBB Kütüphanesi

13 Eylül 2009 tarihinde resmi bir kimlik kazanan kütüphanede çalılar, ansiklopedik danışma kaynakları, botanik, Türkiye ve Dünya Flora kitapları, biyoloji, ekoloji, Dünya Botanik Bahçeleri, Bütki Hastalık ve Zararlıları, Çocuk Kitapları, Doğa ve Çevre Koruma, Kongre ve Seminerler, Tarım, Tezler ve Projeler ve kitaplar bulunmaktadır. Kütüphane koleksiyonunda 160 süreli yayın, 397 makale, DVD, 70 CD, 5483 adet kitap bulunmaktadır. Kütüphaneyi Pazartesi’den Cuma’ya 09:30-13:17:00’a kadar ziyaret edebilirsiniz. Kültür veya yaz tatili kapsamında geleceğiniz İstanbul’da gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve eşsiz doğa güzelliğine sahip yerler bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler mevcuttur. Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte şehrin en güzel yerlerinde çadır kampı kurabilir ve doğayla iç içe huzur dolu bir kaç gün geçirebilirsiniz. Şehirden ayrılmadan evvel buraya özgü organik veya yöresel ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

 

 

DAHA FAZLA
Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi (NGBB)

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi (NGBB)

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi (NGBB), İstanbul Ümraniye ilçesinde bulunmaktadır. Burası 1995 yılında Ali Nihat Gökyiğit tarafından eşi Nezahat Gökyiğit adına hatıra parkı yapmak amacıyla kurulmuştur. Daha sonra parka yönelik ağaçlandırma ve bitkilendirme planı yapılmıştır.

İstanbul Ümraniye Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi (NGBB) İstanbul Ümraniye’de Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi (NGBB)

46 hektarlık alana 50000 ağaçla birlikte çalı dikilmiştir. Park botanik bahçesine dönüştürülmüş ve 2002 yılında hizmete açılmıştır. Adı ise Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi olarak değiştirilmiştir. Bahçede soğanlı bitkiler koleksiyonu, kaya bahçesi,  kameriye, çitli bahçe, kurak ve çorak bahçe, nilüfer havuzları, kaktüs ve etli bitkiler serası, kanal boyu çok yıllık bitkiler alanı, kaya çatlağı bahçesi ve saklı bahçe bulunmaktadır. Kültür veya yaz tatili kapsamında geleceğiniz İstanbul’da gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve eşsiz doğa güzelliğine sahip yerler bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler mevcuttur. Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte şehrin en güzel yerlerinde çadır kampı kurabilir ve doğayla iç içe huzur dolu bir kaç gün geçirebilirsiniz. Şehirden ayrılmadan evvel buraya özgü organik veya yöresel ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

 

 

 

 

DAHA FAZLA
Zumamma Cafe

Zumamma Cafe

İstanbul Ümraniye’de bulunan Zumamma Cafe organik ürünlerle yaptıkları leziz ev yemekleriyle tanınan nezih bir mekan. Arkadaşlarınızla birlikte evinizdeymiş gibi bir konfora sahip olan Zumamma Anadolu Yakası’nın popüler mekanlarından…

İstanbul Ümraniye Zumamma Cafe İstanbul Ümraniye’de Zumamma Cafe

Hijyenik, sağlıklı ve lezzetli menüleriyle Zumamma Cafe’nin müptelası olacaksınız. Mekan sahipleri yurt içi ve yurt dışındaki lezzet dükkanlarını gezerek esinlenmişler. Mekanlarında ki en büyük özelliklerden biri de ev ortamı hissi uyandıran dizaynı ve tabii ki annenizin yaptığı yemeklerdeki lezzeti bulabilmeniz… Haftaiçi veya hafta sonlarında sevdiklerinizle birlikti lezzetli vakitler geçirmek istiyorsanız Zumamma Cafe sizleri bekliyor. Ev yemeklerinin gerçek tadını burada bulabilirsiniz. Günün yorgunluğunu ve açlığını atabileceğiniz kaliteli ve nezih bir mekan Zumamma Cafe Ümraniye’de…

Adres: Saray Mah. Site Yolu Cad. No: 18/B Ümraniye – İstanbul

Telefon:  0216 632 22 20

DAHA FAZLA
Trabzon Parkı Gezisi İstanbul Ümraniye

Trabzon Parkı

İstanbul‘un en büyük ilçelerinden biri olan Ümraniye Anadolu yakasında yer almaktadır. İstanbul Ümraniye’de gezip, görebileceğiniz yerler arasında; Trabzon Parkı, Ihlamur Kuyu Ormanı, Şile Yolu Ormanı, Dudullu Tepesi bulunur.

İstanbul Ümraniye Trabzon Parkı Gezisi İstanbul Ümraniye’de Trabzon Parkı Gezisi

Tepeüstü’nde yer alan Trabzon Parkı yemyeşil ormanın içinde konumlandırılmış bir mesire alanıdır. Burada kafeler, park alanları, restoranlar bulunmaktadır. Muhteşem doğasıyla insana huzur veren parkta zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Burada arkadaşlarınızla birlikte İstanbul’un eşsiz manzarasını izleyebilir güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Alan piknik ve mangal yapmak için uygun olmakla birlikte çadır kampı yapmaktan hoşlananlar içinde ideal bir yerdir. Parkın hemen altında bulunan Ihlamur Parkı’nda da dilerseniz güzel vakitler geçirebilirsiniz. Burada da eğlenirken aynı zamanda dinlenebileceğiniz alanlar bulunmaktadır.

Not : İstanbul Trabzon uçak bileti web sitemizde en uygun fiyatlar ile bulunabiliyor..

Tatil City Gezi Rehberi

DAHA FAZLA