TatilCity.NETTatilCity.NET

Yeni Delhi Aktiviteleri

Turlar

Hindistan Turu (5 Gece 7 Gün)

  • 1. Gün : İstanbul - Delhi
  • 2. Gün : Delhi - Jaipur
  • 3. Gün : Jaipur Şehir Turu
  • 4. Gün : Jaipur - Agra
  • 5. Gün : Agra - Delhi
  • 6. Gün : Delhi Şehir Turu
  • 7. Gün : Delhi - İstanbul

DAHA FAZLA

Yapılacak Şeyler

Yeni Delhi Ulusal Müzesi

Yeni Delhi Ulusal Müzesi

Yeni Delhi Ulusal Müzesi, Hindistan Yeni Delhi şehrinde bulunmaktadır. Burası Hindistan’ın en büyük müzelerindendir. Müzede bulunan eserler kronolojik olarak düzenlenmiş. Hindistan tarihine ışık tutan müzeyi mutlaka görmelisiniz.

Hindistan Yeni Delhi Ulusal Müzesi Hindistan Yeni Delhi’de Yeni Delhi Ulusal Müzesi

Müzede, oyuncaklar, topraktan yapılmış kaplar, takılar, bronz ve bakır nesneler, değişik dönemlere ait heykeller, maskeler, kılıçlar, müzik aletleri sergileniyor. Müzenin en çok dikkat çeken yanı ise Central Asia adlı İpek Yolu’nu tasvirleyen duvar resimleri, heykeller ve ipek objeler bulunuyor. Hindistan gezisi kapsamında geleceğiniz Yeni Delhi’de birbirinden ilginç, estetik açıdan dikkat çekici tarihi yapılar bulunmaktadır. Hindistan denince akla tapınaklar, müzeler, bahçeler, ipek kumaşlar, şallar, baharatlar gelir. Burada bütçenize uygun olarak kalabileceğiniz tesisler bulunmaktadır.

 

DAHA FAZLA
Indira Gandhi Müzesi

Indira Gandhi Müzesi

Indira Gandhi Müzesi, Hindistan Yeni Delhi şehrinde bulunmaktadır. Jawaharlal Nehru’nun kızı, Hindistan’ın ilk başbakanı olan ülkenin en önemli politik simalarından Indira Gandhi’nin yaşadığı evi günümüzde müze olarak kullanılmaktadır.

Hindistan Yeni Delhi Indira Gandhi Müzesi Hindistan Yeni Delhi’de Indira Gandhi Müzesi

Indira Gandhi’nin kullandığı kişisel eşyalar, fotoğrafları yer almaktadır. Müze ağaçlarla dolu ve eşsiz bir manzaraya sahip. Burada Indira Gandhi’nin suikasta kurban gittiği yerde bulunuyor. Hindistan gezisi kapsamında geleceğiniz Yeni Delhi şehrinde gezip, görebileceğiniz bir çok mimari güzelliğe sahip yapı bulunmaktadır. Hindistan denince akla tapınaklar, camiler, bahçeler, kuleler, el işi ürünler, ipek kumaşlar ve baharatlar gelmektedir. Yeni Delhi’de bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesislerde bulunmaktadır. Aynı zamanda yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz bir çok restoranda bulunmaktadır.

 

DAHA FAZLA
Humayun Türbesi

Humayun Türbesi

Humayun Türbesi, Hindistan Yeni Delhi şehrinde bulunmaktadır. Türbe, kırmızı kaya ve mermerden yapılmış dikkat çeken bir yapıdır. Taç Mahal öncesinde ise örnek model olarak tasarlanmış. 16. yüzyılda Moğol Hükümdarı Humayun için yaptırılmıştır.

Hindistan Yeni Delhi Humayun Türbesi Hindistan Yeni Delhi’de Humayun Türbesi

Türbenin yemyeşil manzarası dikkat çekmektedir. Mimarı ise Isa Han ve Humayun’un sevdiği kişilerin türbelerinin bulunduğu bir yer. Yapı Lodi stiline göre yapılmış ve sekizgen bir yapısı var. Gece yansıyan ışıklandırması ise dikkat çekiyor. Yapı, Mathura Caddesi üzerinde yer alıyor. Hindistan gezisi kapsamında geleceğiniz Yeni Delhi şehrinde gezip, görebileceğiniz bir çok yapı bulunmaktadır. Hindistan denince akla tapınaklar, saraylar, baharat, seyyar satıcılar ve ipek kumaştan yapılmış olan ürünler gelir.

 

 

 

 

DAHA FAZLA
Ulusal El Sanatları Müzesi (The National Crafts Museum)

Ulusal El Sanatları Müzesi (The National Crafts Museum)

Ulusal El Sanatları Müzesi (The National Crafts Museum), Hindistan Yeni Delhi şehrinde bulunmaktadır. Burada Hindistan’ın bir çok yerinden toplanmış olan el işi ürünlerin sergilendiği önemli bir müzedir.

Hindistan Yeni Delhi Ulusal El Sanatları Müzesi (The National Crafts Museum) Hindistan Yeni Delhi’de Ulusal El Sanatları Müzesi (The National Crafts Museum)

Müzede aynı zamanda el işlerinin yapıldığı süreci yani sanatçıları canlı olarak izleyebileceksiniz. Tekstil ürünleri, seramik objeler, ağaç işleri dikkat çeken ürünler arasında yer alıyor. Hindistan gezisi kapsamında geleceğiniz Yeni Delhi şehrinde gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve kültürel yerler bulunmaktadır. Hindistan tapınaklarıyla, baharatlarıyla ve ipek kumaştan yapılmış ürünleriyle popüler bir ülkedir. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Eğer, hijyen kurallarını önemsiyorsanız seyyar satıcılardan yiyecek almak yerine, kaliteli, lüks restoranlarda yeme-içme ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

 

DAHA FAZLA
Mahatma Gandhi Anıtı

Mahatma Gandhi Anıtı

Mahatma Gandhi Anıtı, Hindistan Yeni Delhi şehrinde bulunmaktadır. Adını, Hindistan Bağımsızlık Savaşı’nın ölümsüz isimi olan Mahatma Gandhi’den almıştır. Gandhi’yle ilgili önemli yerlerden biri de Gandhi Smriti’yi mutlaka görmelisiniz.

Hindistan Yeni Delhi Mahatma Gandhi Anıtı Hindistan Yeni Delhi’de Mahatma Gandhi Anıtı

1948 yılında yaşanan suikast sonrasında, suikastin yaşandığı yerde müze açılmıştır. Müzede bir çok önemli objeler, eserler yer alıyor. Anıtın bir kaç dakika mesafe uzaklıkta Gandhi’nin yakıldığı keramataryomum yer alıyor. Hindistan gezisi kapsamında geleceğiniz Yeni Delhi şehrinde birbirinden ilginç ve güzel yapılar bulunmaktadır. Hindistan denince akla tapınaklar, saraylar, ipek kumaşlar, baharatlar gelmektedir. Buraya gelmişken ipek kumaştan yapılmış olan ürünlerden mutlaka almalısınız. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır.

 

 

DAHA FAZLA
Rajpath Caddesi ve Rashtrapati Bhavan Başkanlık Sarayı

Rajpath Caddesi ve Rashtrapati Bhavan Başkanlık Sarayı

Rajpath Caddesi ve Rashtrapati Bhavan Başkanlık Sarayı, Hindistan Yeni Delhi şehrinde bulunmaktadır. Buraya Kral Yolu’da denilmektedir. Raipath Başkanlık Sarayı’ndan başlayarak şehirdeki önemli noktaları kapsayan caddede törenlerde düzenleniyor.

Hindistan Yeni Delhi Rajpath Caddesi ve Rashtrapati Bhavan Başkanlık Sarayı Hindistan Yeni Delhi’de Rajpath Caddesi ve Rashtrapati Bhavan Başkanlık Sarayı

Burada Vijay Kavşağı, Hindistan Kapısı ve Ulusal Stadyum da bulunuyor. Burada ülkenin bağımsızlığının kutlandığı 26 Ocak günün halkın katılımıyla şenlik düzenleniyor. Başkanlık Sarayı, Muglal, Avrupa stili mimarisiyle dikkat çekiyor. Buraya Ocak ve Şubat ayında gelirseniz gelen sarayın yanında bulunan Muglal Bahçeleri’ndeki birbirinden güzel binlerce bitkileri görebilirsiniz. Hindistan gezisi kapsamında geleceğiniz Yeni Delhi’de gezip, görebileceğiniz bir çok tapınak, cami gibi yapılar bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesislerde bulunmaktadır. Ayrıca yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz kaliteli restoranlar yer alıyor.

 

 

DAHA FAZLA
Jantar Mantar Gözlem Evi

Jantar Mantar Gözlem Evi

Jantar Mantar Gözlem Evi, Hindistan Yeni Delhi şehrinde bulunmaktadır. Yeni Delhi’nin meşhur iş merkezlerinden Connaught Place’e yakın olan Maharajah JAi Singh tarafından 1725 yılında kurulmuştur.

Hindistan Yeni Delhi Jantar Mantar Gözlem Evi Hindistan Yeni Delhi’de Jantar Mantar Gözlem Evi

Astronomik özelliğe sahip olan kule ülkenin en büyük 5 gözlem evinden biri olma özelliğini taşıyor. Burada ay, yıldızlar, güneş ve diğer gezegenlerin hareketlerini gözlemleyebilirsiniz. Gözlem evi astronomik özelliğinin yanı sıra mimari olarak da ilgi gören bir yer. Hindistan gezisi kapsamında geleceğiniz Yeni Delhi’de birbirinden ilginç ve güzel yapılar bulunmaktadır. Yeni Delhi denince akla tapınaklar, camiler, kiliseler gelir.  Bunun yanı sıra buraya geldiğinizde kendinize ipek kumaştan yapılmış olan şal, atkı vb ürünlerden almayı unutmayın.

 

DAHA FAZLA
Hauz Khas Kompleksi

Hauz Khas Kompleksi

Hauz Khas Kompleksi, Hindistan Yeni Delhi şehrinde bulunmaktadır.  Burası 1300’lü yıllarda yapılmış. Günümüzde park olan alanda tarihi kalıntılar bulunuyor. Cami ve türbelerden oluşan komplekste 14. yüzyılda Delhi’yi yöneten Firuz Şah’ın türbesi de bulunuyor.

Hindistan Yeni Delhi Hauz Khas Kompleksi Hindistan Yeni Delhi’de Hauz Khas Kompleksi

Hauz Khas, Lodi stili mimarisiyle yapılmış. Turistlerin ilgisini çeken yapıyı mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. Hindistan gezisi esnasında geleceğiniz Yeni Delhi şehrinde birbirinden ilginç yapılar bulunmaktadır. Hindistan denince akla tapınaklar, baharat, ipek kumaşlar gelmektedir. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Aynı zamanda yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz kaliteli restoranlarda bulunuyor. Buraya gelmişken ipek kumaşlardan yapılmış olan şal, atkı gibi ürünlerden almayı unutmayın. Hindistan’ın meşhur baharatlarını almadan buradan dönmeyin.

DAHA FAZLA
Akshardham

Akshardham

Akshardham, Hindistan Yeni Delhi şehrinde bulunmaktadır. Tapınak 2007 yılında hizmete girmiş. Eski ve tarihi bir bina olup görülmeye değer bir yerdir. Çok ince detaylara sahip yapı kabartma süslemeleriyle dikkat çekiyor.

 Hindistan Yeni Delhi Akshardham Hindistan Yeni Delhi’de Akshardham

43 metre yüksekliğe sahip olan tapınağın ana binasında hayvanlar, bitkiler, Hindu tanrıçalarına ait binlerce tasvir yer alıyor. Yapının 9 kubbesi bulunuyor. Kubbe 234 sütunla desteklenmiş. Yapının yapılış hikayesini anlatan bir de belgesel yayınlanıyor. Çeşme ise geceleri ışıklandırılmış. Hindistan gezisi kapsamında geleceğiniz Yeni Delhi’de gezip, görebileceğiniz birbirinden ilginç ve güzel yapılar bulunmaktadır. Bunların başında tapınaklar geliyor. Burada ipek kumaştan yapılmış şal, elbise, atkı gibi ürünler alabilirsiniz. Hindistan denince akla aynı zamanda meşhur baharatları gelir. Bunlardan birkaç çeşit alabilirsiniz. Ancak alırken nasıl kullanıldığı hakkında bilgi almanız önemlidir.

DAHA FAZLA
Jama Camii (The Jama Masjid)

Jama Camii (The Jama Masjid)

Jama Camii (The Jama Masjid), Hindistan Yeni Delhi şehrinde bulunmaktadır. Jama Cami 1658 yılında tamamlanmıştır. Şah Cihan hükümdarlığının önemli ve son eserlerindendir. Hindistan’ın en büyük camisi olma özelliğini taşır. 3 giriş yapısı ve 40 metre yüksekliğinde iki minaresi vardır.

Hindistan Yeni Delhi Jama Camii (The Jama Masjid) Hindistan Yeni Delhi’de Jama Camii (The Jama Masjid)

Camiyi ziyaret ettiğinizde Güney minaresine çıkıp şehrin manzarasını izleyebilirsiniz. Caminin abdest alınan yeri, havuzu en dikkat çeken bölümlerindendir. Buraya giriş ücretsiz ancak fotoğraf çekerseniz ücret alınıyor. Hindistan gezisi kapsamında geleceğiniz Yeni Delhi’de gezip, görebileceğiniz bir çok ilgi çekici yapı bulunmaktadır. Burada yeme/içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz uygun restoranların yanı sıra, konaklayabileceğiniz tesislerde bulunuyor. Buraya gelmişken mutlaka ipek kumaştan yapılan ürünlerden ve meşhur Hindistan baharatlarından almayı unutmayın.

 

DAHA FAZLA