Ankara Kuş Cenneti Gezisi, Etrafı dağlarla, tepelerle ve ormanlarla çevrili Nallıhan Ankara‘nın doğal güzelliklerine sahip ilçelerinden biridir. Ankara Nallıhan’da kuş cenneti gezisi mutlaka yapılması gereken bir etkinliktir. Nallıhan’da gezilip görülecek çok güzel yerler vardır. Bunlardan bazıları; Anıt Ağaç, Uyuzsuyu Şelalesi, Kuzucular Köyü Kanyonu ve camilerdir.

Ankara Nallıhan Ankara Kuş Cenneti Gezisi Ankara Nallıhan’da Kuş Cenneti Gezisi

Yolunuz Nallıhan’a düşerse mutlaka Kuş Cenneti’ni ziyaret edin. Burada yapacağınız çadır kampıyla hayatınızın en değişik tatillerinden birini yapmış olursunuz. Çünkü burada yüzlerce kuş türünün yaşadığı, Aladağ Çayı ile Sarıyar barajının birleştiği yerde oluşmuş ekosistem özelliğe sahip bir yerdir. Eşsiz manzarasıyla sizi cezbedecek olan Kuş Cennetinde arkadaşlarınızla birlikte keyif anların tadını çıkarırken bir yandan da kartpostallık fotoğraflar çekebilecek ve güzel anılarınıza yenilerini ekleyeceksiniz.

Burayı özel kılan ise görüntüsüdür. Jeolojik yapısıyla dikkat çeken Kuş Cenneti adeta bir açık hava laboratuvarı gibidir. Kahverengi, sarı, kırmızı, turuncu gibi müthiş renk yansımalarına tanık olacaksınız.

Not : İstanbul Ankara uçak bileti web sitemizde çok ucuz fiyatlar ile bulunabiliyor.

Tatil City Gezi Rehberi