Aydın’ın şirin ilçelerinden biri olan Bozdoğan’ın en dikkat çeken yeri Madran Dağı’dır. Burası altı ay boyunca güneş alan yerlerden biridir. Buradan çıkan su içme suyu olarak kullanılır ve tadı çok güzeldir. Aydın Bozdoğan’da Arapapıştı Kanyonu Gezisi mutlaka yapılmalı. Bozdoğan’da gezeceğiniz diğer bir yerde Körteke Kalesi’dir. Bozdoğan’da yer alan Kemer Barajındaki suların çekilmesiyle burada ortaya çıkan antik kent ise mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.

Aydın Bozdoğan Arapapıştı Kanyonu Gezisi Aydın Bozdoğan’da Arapapıştı Kanyonu Gezisi

Dünyanın 8. harikası olarak kabul görmüş Kemer Barajı Antik Kentini mutlaka görmelisiniz. Milattan önce beşinci yüzyıla ait kalıntıların bulunduğu baraj muhteşem manzarasıyla dikkat çekiyor. Bu nedenle geçtiğimiz yıl turizme açıldığı için kısa sürede yerli ve yabancı turistlerinde dikkatini çekti. Arkadaşlarınızla birlikte Aydın’da tatil yapmak gibi bir düşünceniz olursa Kemer Barajına tekne turlarıyla ulaşabilir ve unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz.

Burası muhteşem manzarasıyla dünyanın en güzel kanyonlarından biridir. Buraya otobüslerle gelebilir ardından teknenize binerek unutamayacağınız bir geziye başlayabilirsiniz. Burada rafting ve tekne turları yapabilirsiniz. İçinde asırlar öncesinden kalma mağara, kaya mezarları, tarihi kaleleri bulunmaktadır. Buraya gelmeniz için önceden haber verip randevu almanız gerekmektedir. Yaklaşık olarak iki saat süren tekne turu sonrası bu mükemmel manzaraya kavuşursunuz.

Not : ucuz uçak bileti web sitemizde çok ucuz fiyatlar ile bulunabiliyor.

Tatil City Gezi Rehberi