Afyon’un Antik ilçelerinden biri de Çobanlar’dır. Çobanlar ilçesinin bir özelliği ise Artemis heykelinin buradan çıkarılmış olmasıdır. Burayı özel kılan arkeolojik kazılardan çıkan kalıntılardır. Yeşillik alanları oldukça fazla olan ilçede fazlasıyla piknik ve mesire alanları mevcuttur. Arkeolojik gezi Çobanlar Afyon içinde tarihi barındırır. Kültür turları için iyi bir zemin hazırlar.

Arkeolojik Gezi Çobanlar Afyon Afyon Çobanlar’da Arkeolojik Gezi

Yolunuz Çobanlar ilçesine düşerse mutlaka Arkeoloji Müzesini ziyaret ediniz. Buraya gelirken Akarçay’ı görmeden dönmeyin. Çevre kirliliği nedeniyle temizlenen ve yenilenen Akarçay’ı görülmeye değer yerler arasında yer alıyor. Afyon Çobanlar tarihi açıdan kültürel bir miras.

Çobanlar İlçesinde 52 odalık yer altı şehri bulunmaktadır. Arkeolojik gezide mutlaka burayı da görebilirsiniz. Birbirinden ilginç 1600 lahitlerinde bulunduğu Çobanlar geçmişten geleceğe ışık tutan eski Antik şehirlerden biri olma özelliğine sahiptir.  Çobanlar’a geldiğinizde geçim kaynaklarından biri olan leziz domateslerinden tatmayı unutmayın.

Tatil City Gezi Rehberi