Bakırköy, İstanbul‘un Avrupa Yakasında bulunan tarihi ve doğal güzellikleriyle ilgi çeken yerli ve yabancı turistlerin sıkça ziyaret ettiği güzel ilçelerden biridir. Buraya deniz yolu ve kara yoluyla rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bakırköy’ün özelliklerinden biri de Osmanlı Dönemi’nde II. Aldülhamit’in tahttan indirildi tarihi bir semttir. Burada gezip, görebileceğiniz yerler arasında Bakırköy Botanik Parkı, Zuhurat Baba Türbesi, İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Müzesi, Hilmi Nakipoğlu Fotoğraf Makineleri Müzesi, Fildamı Sarnıcı, İstanbul Akavaryum, Yeşilköy Sahil Parkı, Surp Astvazazin Ermeni Kilisesi bulunmaktadır. İstanbul Bakırköy’de Botanik Parkı gezisi fazla zaman almayan keyifli bir etkinlik.

İstanbul Bakırköy Botanik Parkı Gezisi İstanbul Bakırköy’de Botanik Parkı Gezisi

Haziran 2013 yılında halkın hizmetine açılan park Türkiye’nin en yüksek oyun kulelerine sahip. Parkta sizi dinozor heykelleri karşılıyor. Oyun ekipmanları, su parkı, şifalı bitkiler, tematik bahçeler, mutfak ve bahçe bitkileri, eğlence yerleri bulunmaktadır.

Botanik Parkta aynı zamanda doğal göletler, süs havuzları ve göçmen kuşlar için özel olarak yapılmış bekleme alanları, sosyal tesisler ve piknik alanları bulunuyor.

Not : İstanbul Kayseri uçak bileti web sitemizde ekonomik ve ucuz fiyatlar ile bulunabiliyor..

Tatil City Gezi Rehberi