Avrupa Yakasında bulunan Arnavutköy İstanbul‘un en büyük dördüncü ilçesidir. Gerek tarihi gerekse doğal güzelliğiyle dikkat çeken Arnavutköy eşsiz bir manzaraya sahiptir. Boğazın en güzel halini Arnavutköy’den görebilmemiz mümkün. Dar kaldırımları, taşlı yollarıyla ve renkli mimarisiyle güzel binaların bulunduğu Arnavutköy’de gezdiğinizde zamanın nasıl geçtiğinin farkına varamayacaksınız. İstanbul Arnavutköy’de Boyalı Köşk gezisi fazla bilinmez ama etkinliği yapanlar çok memnun kalır.

Yolunuz Arnavutköy’e düştüğünde gezip, görebileceğiniz yerler arasında Ayia Strati Rum Ortodoks Taksiarhi Kilisesi, Tevşikiye Cami, Boyalı Köşk bulunmaktadır.

İstanbul Arnavutköy Boyalı Köşk Gezisi İstanbul Arnavutköy’de Boyalı Köşk Gezisi

Sadrazam İzzet Mehmet Paşa tarafından yapılan köşk III. Selim Han için inşa edilmiş. Çıkan yangın sebebiyle 1800 yılında tekrar restore edilmiş. Köşkün eşsiz manzarası karşısında dinlenebilir, mükemmel fotoğraflar çekebilirsiniz. Arnavutköy’de en güzel balık restoranlarına gidebilir, deniz kenarında yürüyüşler yapabilir, denize karşı çay içebilirsiniz.

Not : İstanbul Ankara uçak bileti web sitemizde çok ucuz fiyatlar ile bulunabiliyor..

Tatil City Gezi Rehberi