Çanakçılar Hayvanat Bahçesi ve Botanik Park, Zonguldak Gökçebey ilçesinde bulunmaktadır. Burası yaban hayvanlarla, insanların bir arada vakit geçirdiği eşsiz güzelliğe sahip bir hayvanat bahçesi. Burası daha önce vitrifiye malzemesi üreten bir fabrikaymış. Çanakçılara ait olan mekana giriş ücretsiz… Ancak buraya girebilmek için bir yaka kartı almak zorundasınız.

Zonguldak Gökçebey Çanakçılar Hayvanat Bahçesi ve Botanik Park Zonguldak Gökçebey’de Çanakçılar Hayvanat Bahçesi ve Botanik Park

Buraya arkadaşlarınızla birlikte özellikle hafta sonları gelip güzel bir gün geçirebilirsiniz. Bitkilerin, çiçeklerin, ağaçların olduğu doğayla iç içe, hayvanlarla güzel ve eğlenceli zamanlar geçirebilir, bol bol fotoğraf çekebilir ve yürüyüşler yapabilirsiniz. Buraya saat 09.010-17.00 saatleri arasında gezebilirsiniz. Kültür veya iş gezisi kapsamında geleceğiniz Zonguldak’ta tarihi  bir çok yer bulunmaktadır. Bunun yanı sıra burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Buraya gelmişken yöreye özgü yemekleri yiyebileceğiniz mekanlara gitmeyi unutmayın. Burada sevdiklerinize ve kendinize şehre özgü ürünlerden hediye olarak satın alabilirsiniz.