Çoruh Vadisi Yaban Hayatı Geliştirme Sahası, Artvin Yusufeli  ilçesinde bulunmaktadır.22500 hektarlık bir alanı kapsamaktadır. 112 önemli bitki alanından biridir. Kuzey Afrika, Avpura, Orta Doğu’nun en zengin bitki örtüsüne sahiptir.

Artvin Yusufeli Çoruh Vadisi Yaban Hayatı Geliştirme Sahası Artvin Yusufeli’nde Çoruh Vadisi Yaban Hayatı Geliştirme Sahası

Burası araştırma, eğitim ve av turizmi olarak kullanılmaktadır. Kültür veya yaz tatili kapsamında geleceğiniz Artvin’de gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve eşsiz doğa güzelliğine sahip yerler bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler mevcuttur. Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte şehrin en güzel yaylasında çadır kampı kurabilir ve doğayla iç içe huzur dolu bir kaç gün geçirebilirsiniz. Rafting, yürüyüş, trekking, dağ bisikleti kullanma gibi doğa sporlarını yaparak eğlenebilirsiniz. Mangal ve piknik yapabilir, akşamları çayınızı yudumlayarak güneşin batışını izleyebilirsiniz. Şehirden ayrılmadan evvel buraya özgü organik veya yöresel ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.