Balıkesir Ayvalık’da Cunda Adası gezisi “kesinlikle yapılacaklar listesi” içinde olmalı. Ayvalık Balıkesir‘in doğal güzellikleri açısından en önemli ve en güzel ilçelerinden biridir. Her yaz yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Ayvalık özellikle büyük şehirlerden emekli olmuş kişilerinde yaşamak için seçtiği ilçelerdendir.

Yolunuz Ayvalık’a düştüğünde gezip göreceğiz yerler oldukça fazladır. Bunların başında deniz tatili olarak değerlendirilen, akvaryum duruluğunda olan deniziyle Sarımsaklı Plajı gelir. Ayrıca Cunda Adası da sevilen ve ilgi gören yerlerdendir. Ayvalık’a geldiğinizde mutlaka Şeytan Sofrasını ve Ayvalık Adalarını görün. Buraya gelmişken Ayvalık tostu yemeyi unutmayın.

Balıkesir Ayvalık Cunda Adası Gezisi Balıkesir Ayvalık’da Cunda Adası Gezisi

Rum evleriyle ünlü Cunda ada severler için en iyi yerlerden biri… İstanbul’a yakın olması sebebiyle de tercih edilen Cunda’nın kordonunda bulunan balık restoranlarında balık yiyebilir, meşhur lokma tatlısının tadına bakabilir, mavi sandalyelerle çevrili masalarda dondurma yiyebilir, içkinizi içebilirsiniz. Midilli adasının yakın olması sebebiyle de günü birlik turlara katılarak Middili’ye geçebilirsiniz. Özellikle bayramlarda yoğun olan nüfus nedeniyle buraya sakin olan zamanlarda gelip gezmeniz çok daha iyi olacaktır.

Not : İstanbul Balıkesir uçak bileti web sitemiz üzerinde ucuz fiyatlar ile bulunabiliyor..

Tatil City Gezi Rehberi