Frig Vadisi – Döğer Kapıkaya II Tapınağı, Afyonkarahisar İhsaniye ilçesinde bulunmaktadır. Emre Göl’ün yanından Bayramaliler Köyü’ne doğru kayaların arasında yer almaktadır. Üzeri erimiş olan kaya parçasının batı yüzü kesilerek yapılmış ahşap bir tapınaktır.

Afyonkarahisar İhsaniye Frig Vadisi - Döğer Kapıkaya II Tapınağı Afyonkarahisar İhsaniye’de Frig Vadisi – Döğer Kapıkaya II Tapınağı

Kayanın yapısı gevşek olduğu için üzeri üçgen çatı bölümü erimiştir. Ön yüzü ise süslü iki bölüm arasında niş açılmış ve üzerine Tanrıça Kibele’nin ayakta kabartması yapılmıştır. Anıtın önünde dini törenlerin yapıldığı bir sahanlık vardır. M.Ö. 7. yüzyılda yapıldığı tahmin edilmektedir. Kültür veya yaz tatili kapsamında geleceğiniz Afyon’da gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve eşsiz doğa güzelliğine sahip yerler bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Burada yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz kafe ve restoranlar ilçe merkezinde bulunmaktadır. Şehirden ayrılmadan evvel buraya özgü organik veya yöresel ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.