İshak Paşa Sarayı Mezarlığı ve Mezarlık Mescidi, Ağrı Doğubeyazıt ilçesinde bulunmaktadır. Mezarlık iki bölümden oluşuyor. Birinci bölümde mezarlık mescidine bitişik bir konumda yer alıp kuzeyden güneye doğru genişleyip dikdörtgen şeklindedir. Etrafını moloz taşlarla örülmüştür.

Ağrı Doğubeyazıt İshak Paşa Sarayı Mezarlığı ve Mezarlık Mescidi Ağrı Doğubeyazıt İshak Paşa Sarayı Mezarlığı ve Mezarlık Mescidi

Güney duvarı yamaca dayalıdır. Zeminden yukarıya doğru yükseltilmiş ve ikinci bölümün kuzey duvarına da zemin bulunmaktadır. Doğu duvarı boyunca bir yol uzanmaktadır. Ancak bu duvar yıkılmış ve yıkıntılar mezarlığa götürülmüştür. Yapılan kazı çalışmalarında saray ait su yolu künkleri bulunmuştur. Kültür veya yaz tatili kapsamında geleceğiniz Ağrı’da gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve eşsiz doğa güzelliğine sahip yerler bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Dilerseniz Ağrı Dağı eteklerinde çadır kampı yaparak, doğayla iç içe huzur dolu bir kaç gün geçirebilirsiniz. Bunun yanı sıra yeme-içme ihtiyacınızı ise ilçe merkezinde bulunan kafe veya restoranlarda giderebilirsiniz.