Erdek, Balıkesir Merkeze 17 kilometre uzaklıktadır. Denize kıyısı olan doğa ve tarihi güzellikleriyle dikkat çeken şirin bir ilçedir. Yolunuz Erdek’e düşerse eğer gezip, göreceğiniz yerler arasında Avşa Adası, Marmara Adası, Paşa Liman Adası, Ekinlik Adası, Kapıdağ Yarımadası, Ocaklar Köyü, Doğanlar Köyü,  Kyzikos Antik Kenti ve Açık Hava Müzesi yer almaktadır. Burada gezip göreceğiniz yerler bir hayli fazla… Balıkesir Erdek’de Kapıdağ Yarımadası gezisi bu güzel şehrin en güzel beldelerinde keyifli bir gün vaat ediyor.

Merkeze 5 kilometre uzaklıkta olan köy sessiz, sakin ve doğal güzelliğini korumuş etkileyici manzaraya sahip, bol oksijenli muhteşem bir köy. Uzun kumsalı, yemyeşil ormanı, çay bahçeleri, mesire alanlarıyla yerli ve yabancı turistin ilgisini çeken saklı cennet görümünde bir yer. Burada konaklamak istediğinizde otel alternatifinin yanında bölge çadır kampı, karavan tatili olarak da uygun bir yerdir.

Balıkesir Erdek Kapıdağ Yarımadası Gezisi Balıkesir Erdek’de Kapıdağ Yarımadası Gezisi

Erdek’le Bandırma Körfezi arasında yer alan yarımadanın çevresi sahillerle çevrilidir. Balıkçılık yapan köylülerin yaşadığı bölge kırmızı soğan ve zeytiniyle oldukça ünlüdür. Karavan tatili ve çadır kampı için uygundur.

Not : İstanbul Balıkesir uçak bileti web sitemizde bulunabiliyor..

Tatil City Gezi Rehberi