Kaptanpaşa Yeşiltepe Köyü Köprüsü, Rize Çayeli ilçesinde bulunmaktadır. Köprünün ne zaman yapıldığı konusunda tam olarak bir bilgi yoktur. Taş köprünün iki ayağı bir kayaya oturtulmuş olup, tek gözlüdür.

Rize Çayeli Kaptanpaşa Yeşiltepe Köyü Köprüsü Rize Çayeli’nde Kaptanpaşa Yeşiltepe Köyü Köprüsü

Köprüyle ilgili ilginç hikayeler vardır. Günümüzde kullanılmayan köprüyü mutlaka görmelisiniz. Buraya gelip fotoğraf çekebilirsiniz. Rize denince akla tarihi ve kültürel yerlerin yanında aynı zamanda eşsiz doğaya sahip yaylaları gelmektedir. Yayla turizminin önde gelen şehirlerindendir. Arkadaşlarınızla beraber şehrin en güzel yaylasında çadırınızı kurup, doğayla iç içe huzurlu ve bol oksijenli bir atmosferde tatilinizi geçirebilirsiniz. Trekking, yürüyüş yapabilirsiniz. Öğlenleri mangal veya piknik keyfi yaparak karnınızı doyurabilirsiniz. İsterseniz burada bulunan geleneksel ahşap tesislerde konaklayabilirsiniz. Sabahları organik köy kahvaltısıyla birlikte güne başlayacak ve buradaki tatilinizi hiç bir zaman unutamayacaksınız. Rize’nin hırçın derelerinde macera dolu rafting yapabilirsiniz.

rize uçak biletiRize ucuz uçak bileti

[wprpi by=”tag” post=”11″ icon=”none”]

[wprpi by=”tag” post=”11″ icon=”none”]

[wprpi by=”tag” post=”11″ icon=”none”]

Rize otelleri Tatil City’de.. Rize’den otel seçerken uygun ve kaliteli olanları seçmeye özen gösterdik. Ayrıca, ucuz tatil fırsatı arayanlara bir tüyo.. Uygun fiyatlı Rize uçak bileti web sitemizde!..

Rize’de yapılacak şeyler

Rize’ye gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Rize’de Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Rize gezi rehberi hazırladık.