İstanbul‘un tatil beldelerinden biri olan Silivri merkeze 67 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Yaklaşık olarak 45 kilometre sahil şeridine sahip olan Silivri doğal güzellikleri, parklarıyla dikkat çeken güzel ilçelerden biridir. Silivri’ye geldiğinizde gezip, görebileceğiniz yerler arasında, Mimar Sinan Köprüsü, Silivri Kalesi bulunur. Tarım ve turizm sektörünün geliştiği önemli ilçelerdendir.

Silivri Kalesi Bizans Döneminden kalan eski adı Selymbria Kalesi olarak da bilinen kale Silivri’nin en güzel manzarasına sahip bir alandır. Kalenin etrafındaki surlar şehre ayrı bir güzellik katar.

İstanbul Silivri Mimar Sinan Köprüsü Gezisi İstanbul Silivri’de Mimar Sinan Köprüsü Gezisi

Arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle birlikte sahilde gezebilir, spor yapabilir, parklarda oturup çay içebilir, piknik yapabilirsiniz. Çevrede bulunan sosyal tesislerde hafta sonlarına özel kahvaltı yapabilirsiniz. Silivri aynı zamanda eğlence ve spor aktiviteleri içinde uygundur.

Mimar Sinan tarafından Sülüklü Dere üzerinde 1568 yılında yapılan köprü bölgeye muhteşem bir görüntü sağlamaktadır. Mimar Sinan’a özgü en güzel eserlerden biridir. Burada sevdiklerinizle birlikte özellikle akşam üzeri sandal gezisi yaparak güneşin batışını izleyebilirsiniz.

Not : İstanbul uçak bileti web sitemizde en uygun fiyatlar ile bulunabiliyor..

Tatil City Gezi Rehberi