Sabuncupınar Kalıntıları-Kocatepe-Arnavutini, Kütahya Merkez  ilçesinde bulunmaktadır. Sabuncupınar Köyü sınırlarında yer almaktadır. Arnavutini Mevkiinde bulunan kalıntılar kayalara oyularak işlenmiş… Aynı zamanda mezar odaları da yer alıyor.

Afyon İhsaniye Sabuncupınar Kalıntıları-Kocatepe-ArnavutiniAfyon İhsaniye’de Sabuncupınar Kalıntıları-Kocatepe-Arnavutini

Arnavutini, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 1. dereceden arkeoolojik ve doğal sit alanı olarak ilan edilmiş. Kültür ve termal turizmi kapsamında geleceğiniz Kütahya’da tarihi ve kültürel bir çok eser bulunmaktadır. Arkadaşlarınızla birlikte dilerseniz çadır kampı kurabilirsiniz. Piknik ve mangal yaparak keyifli saatler geçirebilirsiniz. Doğayla iç içe, huzurlu bir atmosferde tatil yapmanın mutluluğunu yaşayacaksınız. Kütahya’da bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz kafe ve restoranlarda bulunmaktadır. Kütahya’ya gelmişken mutlaka Frig Vadisi’ni görebilirsiniz.