Merkeze 27 kilometre uzaklıkta olan Bağcılar, İstanbul‘un Batısında yer almaktadır. İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biri olan Bağcılar 1192 yılında Bakırköy’e bağlı olarak kurulmuştur. Köklü bir tarihe ve geçmişe sahiptir. İstanbul Bağcılar’da Su Kemerleri gezisi doğaya ve tarihe bir yolculuk gibi.

Yolunuz Bağcılara düştüğünde gezip, görebileceğiniz yerler arasında Tavukçu Körpüsü, Su Kemerleri, Kaşıkçı Hanı Çeşmesi bulunmaktadır. İlçede bulunan alışveriş merkezlerinde de zaman geçirebilirsiniz.

Kaşıkçıhanı Çeşmesi, Avrupa’dan İstanbul’a gelen tüccarların giriş izni aldığı yerdir. İçinde han, hamam ve sarnıç bulunan bir külliyedir. Ancak günümüze kadar sadece çeşmesi sağlam olarak kalmıştır. Üzerinde Osmanlı dönemine ait motifler vardır. Aynı zamanda Mahmutbey mahallesinde Acı Çeşme, Burmalı Çeşme, Demirli Çeşme, Hüseyin Ağa Çeşmesi gibi tarihi eserler bulunmaktadır.

İstanbul Bağcılar Su Kemerleri Gezisi İstanbul Bağcılar’da Su Kemerleri Gezisi

Burası tarih kokan ilginç yerlerden biridir. Askeri alan içinde bulunan kemerler dahiyane bir mimariyle yapılmış görüntüsüyle dikkat çeken bir yerdir. Arkadaşlarınızla buraya uğradığınızda panaromik fotoğraflar çekebilirsiniz.

Not : İstanbul Antalya uçak bileti web sitemizde çok ucuz fiyatlar ile bulunabiliyor..

Tatil City Gezi Rehberi