Develi Kayseri merkezine 86 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Orta Kızılırmak bölümünde bulunur. Eşsiz doğa güzelliğine sahiptir. Develi Kalesi, Kaya Yazılı Anıtları, Havadan Külliyesi, Elbiz Parkı, Sultan Sazlığı görülmesi gereken yerler arasındadır. Develi’ye merkezden kalkan dolmuşlarla ulaşabilirsiniz.

Kayseri Develi Sultan Sazlığı Kayseri Develi’de Sultan Sazlığı

Sultan Sazlığı Develi Ovası’nın ortasında yer alan geniş sulak bir alan olu yurdumuzun en önemli kuş cennetlerinden biridir. Sultan Sazlığı Kayseri merkezine 70 kilometre uzaklıkta yer alır.

Alanın büyük bir bölümü sazlıklarla kaplıdır. Sazlıkların rüzgardan dolayı sökülmesi ve toprak bırakması nedeniyle adacıklar oluşmuştur. Sazlık tuzlu ve tatlı suya sahip eko sistemli bir yerdir. Bir çok kuş türü yaşamaktadır. Burası kuşların beslenme, barınma, üreme ve göç noktasıdır. Sultan Sazlığı koruma altına alınmıştır. 251 kuş türü, 600 bin ördek, kaz, flamingo vardır. Arkadaşlarınızla birlikte buraya gelip meşrubat veya çay eşliğinde binlerce kuşu izleyerek bu eşsiz doğada tatil yapabilirsiniz.