Ankara merkeze en uzak olan ilçelerden biridir. Görülmesi gereken yerler arasında Tuz Gölü, Alaaddin Cami, Hirfanlı Baraj Gölü bulunmaktadır. Ankara Şereflikoçhisar’da Tuz Gölü gezisi efsaneye yolculuk gibi..

Ankara Şereflikoçhisar Tuz Gölü gezisi Ankara Şereflikoçhisar’da Tuz Gölü gezisi

Van gölünden sonra en büyük ikinci göllerden biri olan Tuz Gölü sığ yapısıyla dikkat çekmektedir. Tuz kristallerin yaydığı müthiş beyazlığa hayran kalacaksanız. Adeta buz kütlesine benzerliğiyle de göz dolduran gölün çevresinde kavun ve karpuz tarlalarının bulunması ayrı bir özellik katmaktadır. Her mevsim güzel olan göle arkadaşlarınızla gelebilir bu muhteşem gölün üzerinde gün batımı izleyerek eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz. Gündüz beyaz olan göl akşam olunca sarı ve kızıllığa bürünüyor. Buranın özelliklerinden biri de flamingoların soylarını sürdürebilmesi için burada kuluçkaya yatıyor olmaları…

Yaz ve kış turist çeken yerlerden biri olan Tuz Gölü ülkenin tuz ihtiyacını da karşılayan önemli yerlerden biridir. Buraya gelmişken mutlaka Hirfanlı Barajı Gölünü’de ziyaret edebilir. Tatil gezilerinize yenilerini ekleyebilirsiniz.

Not : İstanbul Ankara uçak bileti web sitemizde en uygun fiyatlar ile bulunabiliyor.

Tatil City Gezi Rehberi