Ulusal El Sanatları Müzesi (The National Crafts Museum), Hindistan Yeni Delhi şehrinde bulunmaktadır. Burada Hindistan’ın bir çok yerinden toplanmış olan el işi ürünlerin sergilendiği önemli bir müzedir.

Hindistan Yeni Delhi Ulusal El Sanatları Müzesi (The National Crafts Museum) Hindistan Yeni Delhi’de Ulusal El Sanatları Müzesi (The National Crafts Museum)

Müzede aynı zamanda el işlerinin yapıldığı süreci yani sanatçıları canlı olarak izleyebileceksiniz. Tekstil ürünleri, seramik objeler, ağaç işleri dikkat çeken ürünler arasında yer alıyor. Hindistan gezisi kapsamında geleceğiniz Yeni Delhi şehrinde gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve kültürel yerler bulunmaktadır. Hindistan tapınaklarıyla, baharatlarıyla ve ipek kumaştan yapılmış ürünleriyle popüler bir ülkedir. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Eğer, hijyen kurallarını önemsiyorsanız seyyar satıcılardan yiyecek almak yerine, kaliteli, lüks restoranlarda yeme-içme ihtiyacınızı giderebilirsiniz.