Antalya İbradı’da Üzümdere Köyü Gezisi şelalelere seyahat gibidir. Soğuk anlamına gelen İbradı genellikle yörüklerin oturduğu Antalya’nın şirin ilçelerinden biridir. Hititler, Romalılar, Osmanlılar gibi önemli birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Burada gezilmesi gereken önemli yerlerden bazıları, Arapastık Kestanesi, Kargıhan Kervansarayı, Alabalık Vadisi, Sülek Yaylası, Üzümdere Köyü ve Altınbeşik mağarası yer almaktadır.

Antalya İbradı Üzümdere Köyü Gezisi Antalya İbradı’da Üzümdere Köyü Gezisi

Alabalık Vadisi, Manavgat çayı üzerinde bulunan eşsiz doğa güzelliğine sahip yerlerden biridir. Etrafında alabalık çiftlikleri ve restoranları bulunur. Yemyeşil ve ormanlık alanda bulunan vadide arkadaşlarınızla birlikte piknik yapabilir, balık tutabilir ve bu mükemmel manzara karşısında anılarınızı fotoğraflayabilirsiniz. Derelerin ve ormandaki yüzlerce kuşun sesiyle huzur bulacağınız Alabalık Vadisi görülmesi gereken doğal zenginleri içinde barındıran özel yerlerden biri… Buraya gerek yerli gerekse yabancı turistlerin uğrak yeri olduğu ve dinlendiği sesiz, sakin ekolojik bir yapıya sahip.

Üzümdere Köyü İbradı’nın saklı cennetlerinden biridir. Buranın yeşil doğasına ve akan deresine hayran kalacak öğlen vaktinde alabalık restoranlarında karnınızı doyurduktan sonra tatil yorgunluğunuzu atacağınız eşsiz yerlerden biridir. Tatil seçenekleriniz arasında Antalya varsa eğer mutlaka Üzümdere’yi görmeden dönmeyin.

Not : Ucuz İstanbul Antalya uçak bileti web sitemizde çok ucuz fiyatlar ile bulunabiliyor.

Tatil City Gezi Rehberi