TatilCity.NETTatilCity.NET

Güney Afrika Turu (8 Gece 9 Gün)

TatilCity.NET Tur paketleri ile Promosyon Güney Afrika turu.

1. Gün / İstanbul – Johannesburg

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz ve bilet ve bagaj islemlerinin ardından Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Johannesburg’a hareket ediyoruz.

Johannesburg’a varışın ardından bizi bekleyen aracımız ile alandan ayrılıyor ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Houghton-Mandela Evi, Rosebank, Sandton bölgeleri panaromik turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında. Panoramik turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme Johannesburg’taki otelimizde.

2. Gün / Johannesburg

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Pilanesberg safari & Sun City turuna katılabilirler. Pilanesberg National Park’ta safari araçları ile yapacağımız safarinin ardından Sun City’e geçiyor ardından panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz.
Sun City Pilanesberg’in heybetli dağları ile çevrili bir göl kıyısı olup, benzersiz bir tatil beldesidir.Her yıl spor ve eğlence faaliyetleriyle donatılmış dört ,beş yıldızlı otelleri ve büyülü Lost City (Kaybolmuş Şehir) binlerce turist çekmektedir.Günün ardından tur bitimi ve Johannesburg’ da bulunan otelimize transfer. Geceleme Otelemizde.

Pilanesberg Safari & Sun City turu: kişi başı 165 usd

3. Gün / Johannesburg – Cape Town

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından serbest zaman.

Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Lesedi Kütür Köyü & Aslan Parkı turuna katılabilirler. Tur ile ilgili detaylı bilgiyi tur liderinden alabileceksiniz.

Extra turumuzun ardından Yerel Havayolları ile Johannesburg – Cape Town uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına doğru yola çıkıyoruz.

Cape Town’a varışımızla birlikte, alanda bizi bekleyen özel aracımız ile panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Reibeck Heykeli ve Adderly Caddesi görülecek yerlerden bazılarıdır.

Panoramik şehir turu sonrası otele transfer ve geceleme otelimizde.

Lesedi Kütür Köyü & Aslan Parkı turu Öğle yemekli: 150 USD

4. Gün / Cape Town

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz için alış veriş, dinlenme ve gezme zamanı.

Arzu eden misafirlerimiz ise ekstra olarak düzenleyeceğimiz Ümit Burnu gezimize katılabilirler.
Günün ardından geceleme otelimizde.

Ümit Burnu gezisi öğle yemekli: 155 usd

5. Gün / Cape Town

Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Masa Dağı & Stellenbosh Çiftliği gezisi yapılacaktır.. 45 dakikalık yolculuğumuzun ardından ulaşacağımız çiftlikte önce mahzenleri geziyor ardından tadım yapıyoruz. Ardından 1679’ da kurulmuş Stellenbosh kasabasına geçiyor ve şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turuna çıkıyoruz. Restoranda alınacak öğle yemeğinin ardından Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu eşsiz manzaranın tadını çıkarıyoruz. Sonrasında otele dönüş ve geceleme otelimizde.

Masa Dağı & Stellenbosh Çiftliği gezisi öğle yemekli: kişi başı 155 USD

6. Gün / Cape Town

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından günü dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Teneke mahallesi ve Botanik Bahçe Turu’na katılabilirler. Bu gezimizde Cape Town şehir merkezinin dışında yer alan düşük gelirli yerli halkın yaşamlarını gözlemleyebileceğiz.

Bu ziyaretimizin ardından, 1913 yılından bugüne dek ziyarete açık 2004 yılında da Unesco tarafından dünya miras listesine alınan, botanik bahçesi olan Kirstenbosch Botanik Bahçesi’ni gezeceğiz..

Öğle yemeğimizi botanik bahçesinin içinde olan Güney Afrika’nın yerel lezzetlerini restoranda alıyoruz. Tur bitiminin ardından otele transfer.

Teneke mahallesi ve Botanik Bahçe turu Öğle yemekli: 120 USD

7. Gün / Cape Town

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından serbest zaman.

Dileyen misafirlerimiz tur liderimizin ekstra olarak düzenleyeceği Balina Gözlem Turu’na katılabilirler.
Tura katılan misafirlerimiz ile birlikte kahvaltının hemen ardından Hermanus’a doğru yola çıkıyoruz ve Limandan hareket eden Katamaran’a binerek Atlas okyanusuna açılıyoruz. Öğle yemeğimizi tur esnasında Katamaran’da alacağız. Tur bitiminde otele transfer.

Balina Gözlem Turu öğle yemekli: 205 USD

8. Gün / Cape Town – İstanbul (8. Gün)

Sabah kahvaltımızın ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Daha sonra rehberimizin belirttiği saatte buluşarak, İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Istanbul’a uçuş ve yeni günü uçakta selamlayacağız.

9. Gün / İstanbul

İstanbul Havalimanı’na varış ile birlikte turumuzun sonu.

Bir sonraki turumuzda tekrar görüşmek dileğiyle ayrılıyoruz.

Güney Afrika’da yapılacak şeyler

Güney Afrika’ya gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Güney Afrika’da Yapılacak Şeyler” bu ada hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Johannesburg gezi rehberi ve Cape Town gezi rehberi hazırladık.

tatil city