TatilCity.NETTatilCity.NET

Antalya Gezi Rehberi

Antalya Gezi Rehberi

Antalya Gezi Rehberi

Türkiye’nin güneyinde ve tamamı Akdeniz Bölgesi’nde yer alan  Antalya Körfezi ile batı Torosları arasında yer alıyor. Yüzölçümü bakımından Türkiye’nin altıncı büyük ili olan Antalya;  güneyinde Akdeniz, batısında Muğla, kuzeyinde Burdur ve Isparta, kuzeydoğusunda Konya, doğusunda ise Karaman ve Mersin illeri ile komşudur. Kent, 1980 yılı itibarıyla uygun iklim koşulları ve turizm faaliyetleri sebebiyle hızlı gelişim gösteren kentlerin başında geliyor. Bu kapsamda günümüzde Türkiye’nin altıncı kalabalık ili haline geldi. Kentte, bilindiği üzere ekonomik hayat turizm, ticaret ve tarıma dayalıdır.

Sahip olduğu tarihi, yaşamla bütünleştiren Antalya

Antalya, sahip olduğu coğrafi özellikleri nedeniyle tarih öncesinden bugüne kadar birçok bağrında medeniyeti barındırdı. Bu nedenle yurt genelinde en çok antik kent bulunan illerimizin başında geliyor. Sırasıyla Likyalılar, Lidyalılar, Pamfilyalılar, Bergamalılar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Osmanlılar ve son olarak da Türkiye Cumhuriyeti’ne ev sahipliği yaptı.

Yeşiliyle baş döndüren Antalya

Antalya sahip olduğu iklim koşulları sayesinde orman, çayır mera, maki, otsu bitkilerden oluşan zengin bitki örtüsü ve yeşilin tüm tonlarıyla baş döndürüyor. Bodur ağaçlardan oluşan makiler bölgede yaklaşık 800 metre yüksekliğe kadar çıkıyor. Orman alanlarının deniz seviyesinden başladığı kentte; sebze yetiştiriciliği, örtü altı üretim, süs bitkisi yetiştiriciliği ile tarla bitkileri üretimi alanında kayda değer konuma sahip.Antalya'da fauna olarak sığır varlığı ve yetiştiriciliği başta olmak üzere koyun, keçi yetiştiriciliği ve diğer yan ürünleri anlamında öne çıkıyor. Öte yandan kültür ırkı ve melez hayvanlar içinde en fazla bilinen hayvan ırkı olan ‘holştayn’ siyah alaca hayvan ırkı bölgede yetiştiriciliği yapan hayvan ırkı içinde yer alıyor. Büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinin kayda değer yapıldığı kentte, hemen hemen bütün ilçelerde yapılıyor. Bu anlamda özellikle Manavgat, Serik, Alanya, Korkuteli, Elmalı ve Döşemealtı ilçeleri daha çok ön planda bulunuyor. Yolunuz Antalya'ya düşerse eğer mutlaka Hayvanat Bahçesi, Antalya Müzesi, Boğaz Plajı, Side Müzesi, Side Antik Tiyatrosu, Olympos Teleferik, Idyros Antik Kenti, Tekirova Ekolojik Doğal Parkı, Dolphinairum, Sırtlanini Mağarası, Folklorik Yörük Parkı, Üçoluk Yaylası, Yanartaş, Göynük Kanyonu, Tahtalı Plajı, Beldibi Mağarası, Aslanlı Lahit, Çukurbağ Yarımadası, Büyükçakıl Plajı, Kalkan, Akçagerme Plajı, Patara Plajı, Hidayet Koyu, Autiphellos Antik Kenti Tiyatrosu, Patara Antik Kenti, Kekova Tekne Turları, Arykanda Antik Kenti, Kynaenai Antik Kenti, Üçağız Antik Kenti, Simena Antik Kenti, Andriake Antik Kenti, St.Nicholas Kilisesi, Myra Antik Kenti, Alanya Limanı, Kleopatra Plajı, İncekum Plajı, Sapadere Kanyonu, Damlataj Plajı, Dim Çayı, Alanya Atatürk Evi Müzesi, Fosforlu Mağara, Dim Mağarası, Kızıl Kule, Damlataş Mağarası, Alanya Kalesi, Saklıkent Kanyonu, Likya Yolu, Katrancı Koyu, Kaunos Antik Kenti, Hıdırlık Kulesi, Saklıkent Kayak Merkezi, Phaselis Antik Kenti, Minicity, Aqualand Dohphinland, Karaalioğlu Parkı, Aquarium ve Fear Trophy, Yivli Minare, Hadrian Kapısı, Köprülü Kanyon, Manavgat Şelalesi, Side Antik Kenti, Aspendos Antik Kenti, Tarihi Su Değirmeni, Kurşunlu Şelalesi, Perge Antik Kenti, Düden Şelalesi, Karain Mağarası, Termesos Antik Kenti, Konyaaltı Plajı, Atatürk Kültür Parkı, Kaleiçi, Belek Plajı, Lara Plajı, Olimpos Antik Kenti, Konyaaltı Plajı, Olympos Gezisi, Delik Deniz Kral Koyu Gezisi, Uçan Şelale Gezisi, Üzümdere Köyü Gezisi, Andrea Doria Koyu Gezisi, Elmalı Müzesi Gezisi, Kurşunlu Şelalesi Gezisi, Kleopatra Plajı, Kekova Gezisi Demre, Karain Mağarası Gezisi, Dipsiz Göl Gezisi, Kanyon Turu, Dalış Turları gibi yerleri gezip, görmeli ve etkinliklere katılmalısınız.

Antalya’ya gitmek kolay, dönmek zor!

Denizyolu

Antalya ili sınırları içinde denizyolu ulaşımı için Kaleiçi Yat Limanı, Çelebi Marina, Kaş Setur Yat Limanı, Finike Setur Yat Limanı, Kemer Türkiz Yat Limanı, Alanya Yat Limanı bulunuyor. Söz konusu yat limanlarından düzenli olarak gemi seferleri düzenleniyor. Buna ilave, yaz aylarında Alanya Yat Limanı’ndan Kıbrıs'a seferler de düzenleniyor.

Havayolu

Her yıl Antalya’ya yaklaşık 11 milyon turist ziyaret ediyor. Bu turistlerin yüzde 99'u havayolunu kullanıyor. Bu da Antalya’da havayollarının önemine bir kez daha dikkat çekiyor. Buna göre, Antalya merkezinde ve Gazipaşa ilçesi olmak üzere toplam iki adet uluslararası uçuşlara açık havalimanı bulunuyor. Bu havalimanlarından yurt geneline birçok kente uçuşlar yapılıyor. Şehir merkezine 10 kilometre mesafede olan Antalya Havalimanı kent merkezine ulaşmak için belediye otobüsleri ve taksiler kent dışından gelen yerli ve yabancı turistlere hizmet veriyor.

Karayolu

Yurt genelinde turizmin merkezi konumunda yer alan Antalya’ya karayolu üzerinden ulaşım turistlerin tercih ettiği ikinci yollardan biri. Antalya'ya karayoluyla Kemer, Aksu, Korkuteli ve Yeşilbayır rotası üzerinden ulaşılabilir. Antalya’ya karayolu üzerinden D650 Antalya-Afyon Karayolu, D645 Çevre Yolu, D685 Antalya-Isparta Karayolu, D400 Kemer-Antalya-Alanya yolları üzerinden gidilebilir. Ankara’ya uzaklığı 544 kilometre, İstanbul’a uzaklığı ise 718 kilometre olan Antalya, sahip olduğu karayolu şebekesiyle Türkiye’nin her noktasına ulaşabilme olanağına sahip. İç Anadolu ve Ege bölgelerine temas sağlayan yollar yeterli olan Antalya, seyahat açısından her mevsim uygun.
Antalya Gezi Rehberi

Antalya Gezi Rehberi

Doğa sporları ile tatiline heyecan katmaya hazır mısın?

Çıktığınız hiçbir yolculukta veya tatilde Antalya’da olduğu kadar spor aktiviteleri ile karşılaşmanız pek de mümkün değil. Her türlü tatil olanaklarına sahip Antalya’da, çeşitli spor faaliyetleri ile de tatilcilerin gözdesi olmasını başarıyor. Doğanın muhteşem kanıtlarından biri olan ilde doğa sporlarından; rafting, dalış, yamaç paraşütü, sörf aktiviteleri ile tatilinize heyecan katabilirsiniz. Çeşitli ulaşım modlarıyla kolay gidebileceğiniz ancak zor dönebileceğiniz ve ayrılırken hep bir parçanızı geride kaldığını hissedeceğiniz Antalya tatilinizde çeşitli doğa sporları ile renklendirmek sizin elinizde… Peki, Antalya’da hangi doğa sporu nerede yapılır?

Rafting yapmak isteyenlere öneriler

Akdeniz sularında, bir bot veya kano ve üzerinde elinizde küreklerle denizin tadını çıkarabilirsiniz. Yemyeşil ağaçların arasında yapacağınız bu doğa sporuyla tatil anılarınızı renklendirebilirsiniz. Antalya’da raftingin yapanların yaşadığı heyecan ve eğlence dolu bu doğa sporu ile tatilinize yepyeni bir heyecan katabilirsiniz. Eğer bir sonraki tatil durağınız Antalya olacaksa bu heyecanı tatmadan sakın dönmeyin. Eğer güzel bir rafting alanı arıyorsanız rotanızı Antalya’ya Manavgat’a doğru çevirmeniz gerekiyor. Rafting heyecenı ile ziyaret edeceğiniz yerler; Kanyon Milli Parkı veya Oymalıpınar Gölü olmalıdır.

Antalya’da hayallerinize dalın

Antalya’ya gittiğiniz ve dalış sporları ile ilgileniyorsunuz, kuşkusuz doğru adrestesiniz. Dalış sevdalılarının vazgeçilmez duraklarından biri olan Antalya’da, en iyi dalış noktası ise elbette tarihi kalıntıları ile nefes kesen Kaş… Zengin sualtı bitkileri ve bağrında sakladığı tarihsel birikimle Kaş, sizi bekliyor. Öte yandan Kaş’ın dalış alanı Flying Fish’in derin ve akıntılı olduğu zaten profesyonel dalgıçlar tarafından biliniyor.

Antalya denizde de güzel, havada da güzel

Her türlü doğa sporlarına olanak tanıyan Antalya coğrafyası, deniziyle olduğu kadar gökyüzüyle de çok güzel. Deniz sporlarını değil de yamaçları mı tercih ediyorsunuz? Antalya’da onun da çaresi var. Havada süzülüp, kenti yukarıdan görmek ve kendinizi özgür hissetmek istiyorsanız, Antalya’nın Kaş, Olympos ve Kumluca beldelerinde bu hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Antalya’da kesinlikle tatmanız gereken bu adrenalini fotoğraflarınızla süsleyeceğiniz tatil anılarıyla herkesi kıskandıracaksınız. Paraşütle çekileceğiniz fotoğraflara her yıl baktığınızda ise bu anı yeniden ve yeniden yaşamak isteyeceksiniz.

Dalgalarla dalga geçenlerin uğrak yeri Alanya

Tatil için Antalya’ya gitmişken Alanya’ya da uğrarsınız iyi olur. Eğer aklınızda böyle bir fikir yoksa tatil planınıza Alanya’yı da eklemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü Alanya sahilleri dalga sörfü alanında çeşitli turnuvaların düzenlendiği keyifli bir platforma ev sahipliği yapıyor. Burada dalgalarla dalga geçenleri seyretmek bile nefes kesiyor. Daha önce hiç sörf yapmayanlara ise Alanya’da sörf dersleri veriliyor. Çok kısa sürede bu sporu öğrettiklerini iddia eden başarılı sörf okullarını Alanya’da bulmak ve yeni keşiflere yelken açmanız mümkün.
Antalya Gezi Rehberi

Antalya Gezi Rehberi

Sahip olduğu tarihsel ve ekolojik birikimi günümüze kadar taşıyan Antalya; şelaleleri, mağaraları, yayları ve çeşitli antik yapıları ile günümüzde dimdik ayak durmayı başaran kentlerin başında geliyor. Denizi, havası, sımsıcak plajlarıyla dinlenebileceğiniz Antalya, aynı zamanda bölgenin tarihini de buram buram soluyabileceğiniz bir aralık sunuyor. Bir kere Antalya’ya gittiğinizde mağaraları gezmeden Antalya’ya gittim demeyin. Bunlardan bazılarını sizler için derledik.

Antalya’nın her yerinde bulunan mağaralarla hayata bakışınız değişecek

İnbaş Mağarası

Antalya’nın Kaş ilçesinin Kalkan ilçesinde, İnbaş mevkiinde bulunan ve kentin en büyük mağaralarından biri olan İnbaş Mağarası, ziyaret etmek isteyenler için mağaranın yakınına kadar bulunuyor.

Damlataş Mağarası

Alanya yarımadası batısında bulunan Damlataş Mağarası, 1948 yılında Alanya İskelesine taş taşımak amacıyla atılan dinamitlerle tesadüfen bulundu.

Düdencik Mağarası

Beyşehir-Akseki yolu üzerinde Cevizli’nin 3 bin 800 metre batısında ve orman yolu kesiminde yer alır. 1966 yılında Manavgat Havzası’nda hidrojeolojik araştırmalar sırasında bulundu.

Mavi Mağara

Kaş’a 19 kilometre, Kalkan’a altı kilometre mesafede bulunan Mavi Mağara, 1972 yılında Speolog Dr. Temuçin Aygen tarafından keşfedildi. Türkiye’nin en büyük deniz mağarası olma özelliği taşıyan mağara, denizde yaşanan mekanik erozyonu ile oluştu.

Çeyiz Deliği

Gündoğmuş ilçe merkezinde bulunan karstik mağara özelliğinde olan ve tıpkı Alanya’da bulunan Damlataşı mağarası gibi sarkıt ve dikitlerle doludur. Mağara eğimli bir yapıya sahip olmakla beraber bir giriş ve iki bölümden oluşuyor.

Suluin (Finike) Mağarası

Finike-Kaş karayolunun ikinci kilometresi üst kısımda bulunan ve deniz seviyesinden 18 metre yükseklikte olan Suluin Mağarası’nın toplam uzunluğu 128 metreyi buluyor. Mağara, Asya kıtasının en uzun sualtı mağarası olarak da biliniyor.

Hasbahçe Mağarası

Alanya kent merkezine dört kilometre uzakta Hasbahçe mahallesi İnişdibi mevkiinde bulunan Hasbahçe Mağarası, Damlataş Mağarası’ndan dört kat daha büyük. Mağaraya 60 ila 70 derece meyille sağa sola tutunarak inilebiliyor.

Fener Mağarası

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bulunan Fener Mağarası, aslında iki mağaradan oluşan bir deniz mağarasıdır. İlk inilen derinlik yaklaşık dokuz metre arasındadır. Falezlere yüzülerek 45 metre uzunluğundaki bir kanyon vasıtasıyla geçilir.

Suini  Mağarası

Akseki ilçesinin Kuyucak beldesinde bulunan Suini Mağarası, göller ve şelalelerden oluşuyor. Aynı zamanda mağarada damlataş oluşumlarıyla üç de gölet bulunuyor.

Orta Mağarası

Alanya limanına 12 dakika mesafede bulunan Orta Mağarası, en az 15 metre en çok 34 metre derinliğe sahip. Mağaranın girişi ise 15 metre derinliktedir. Söz konusu mağaraya ancak tecrübeli dalgıç ve derin su dalışları yapan yetkin kişiler için uygun.
Peynirdeliği Mağarası
Kemer ilçesi Gedelme yaylası mevkiinde bulunan Peynirdeliği Mağarası’na, köy merkezinden mağara ağzına dakikalık patika bir yolla ulaşılabiliyor. Ayrıca söz konusu mağaranın 65 metre kuzeyinde Bizanslılara ait duvar ve kalıntıları bulunuyor.
Hıdırellez Mağarası
Kaş ilçesi karşısında Limanağzı koyunda bulunan Hıdırellez Mağarası’nın içinden bir yer altı deresi akıyor. Eski dönemlerde söz konusu mağara içinde ilk Hıristiyanlık dönemine ait fresklerin olduğu söyleniyor.
Sakaltutan Mağarası
Cevizli bucağında Süleymaniye köyünden geçerek ulaşılan Sakaltutan Mağarası, yolun hemen kıyısında, Değirmenlik köyünde bulunuyor.
Güvercinlik Mağarası
Kaş ile Kalkan’a iki kilometre mesafesinde yer alan Güvercinlik Mağarası, İnce Burun’un arkasında yer alıyor. Adını mağara içinde bulunan güvercinden alan mağaranın içinden küçük bir yeraltı deresi de denize ulaşıyor.
Güvercin İni Mağarası
Tavanı oldukça bir mağara olan Güvercin İni Mağarası, Kaş-Kalkan'da bulunan Güvercinlik mağarasına 100 metre mesafede yer alıyor. Küçük ve dar ağızlı bir mağara olan Güvercin İni Mağarası yaklaşık olarak 40 metre uzunlukta olduğu biliniyor.
Kadıini Mağarası
Alanya’nın 15 kilometre kuzeydoğusu Çatak mevkiinde bulunan Kadıini Mağarası, Damlataş mağarasından üç kat daha büyük sarkıt ve dikitlere sahiptir. Alanya’nın ilk yerleşiminin de burada olduğu söyleniyor.

Derin Mağarası

Kemer Üç Adalar, mevkiinde bulunan mağaranın derinliği 5 ila 31 metre arasında değişkenlik gösteriyor. Oldukça ilginç yapıya sahip mağarada, her büyük mağara da olduğu gibi hayatlarını ışıksız yada çok az ışıklı ortamda sürebilen onlarca sualtı canlısı bulunuyor.
Bağırcak MağarasıBölgede Akseki ilçesine bağlı Kuyucak beldesinde bulunan ve Kartallı mağarası olarak da tanınan Bağırcak Mağara’sı, yaklaşık dokuz metre genişliğine sahip. Tavan yüksekliği ise yaklaşık yedi metreyi buluyor. Arkeolojik açıdan önem arz eden mağara, bu anlamda özellikle bilim insanlarının dikkatini çekiyor.
Akyarlar Mağarası
Antalya merkezi Konyaaltı ilçe merkezine 12 kilometre mesafede yer alan Akyarlar Mağarası, Beydağlarının denize dönük güney yamaçlarında, Antalya-Kemer karayolu kenarında bulunuyor. 1971 yılında karayolu yapım çalışmaları sırasında keşfedildi.
Bayındır Mağarası
Antalya'nın Kaş ilçesinin Bayındır köyünün Limanağzı mevkiinde yer alan söz konusu mağara, Limanağzı köyünün batısına düşüyor. Bölge insanları tarafından ‘Elif mağarası’ olarak da adlandırılan Bayındır Mağarası, oldukça küçük bir mağaradır.

Kocain Mağarası

Antalya’nın kuzeyinde, 50 kilometre uzaklıkta bulunan Ahırtaş Köyü’nün yaklaşık iki kilometre kuzeyinde yer alıyor. İçinde 35 metreyi bulan büyük hacimli dev dikitler olan mağaranın çapı yaklaşık 8 metre yüksektedir.

Çay, nehir, yayla başka hiçbir yerde yok

Alara Çayı

Akdeniz'e dökülen Alara Çayı,  62 kilometre uzunluğundadır. Söz konusu çay, Manavgat-Alanya ilçeleri arasında halihazırda hızlı akmaya devam ediyor.

Gökbel Yaylası

Alanya’nın kuzeydoğusunda Gündoğmuş sınırında yer alan ve bölgenin en çok ziyaret edilen yaylalarından biri olan Gökbel Yaylası, Akdağı eteklerinde kuruludur. Deniz seviyesinden 2 bin 50 metre yükseklikte olan yayla, Alanya'ya 60 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Uçansu Şelalesi

Antalya’ya 70 kilometre uzaklıkta olan Kayabükü köyü ile Eskibağ köyünü ayıran çizginin tam merkezinde bulunuyor. Antalya-Serik-Alanya karayolu üzerinde, Abdurrahmanlar-Gebiz kavşağında yer alıyor.

Söbüce Yaylası

Yeşilyayla’nın 25 kilometre kuzeybatısında, Korkuteli’nin 53 kilometresinde ve en çok tanınan yaylalarından biri konumundadır. Antalya’ya 90 kilometre uzaklıkta yer alan Söbüce  Yayla’sı, Boz Musa dağı üzerinde yer alıyor. Yayla ise 2 bin 100 metre üzerine kurulu olarak yerli ve yabancı ziyaret merkezidir.

Kurşunlu Şelalesi

Antalya-Mersin karayolunun 15. kilometresinden sola dönülerek yedi kilometre gidilerek bulunabilen, 33 hektar alana sahip, 18 metre yükseklikten dökülen ve görülmeye değer şelalelerden biridir.

Dereköy (Türbelinas) Yaylası

Alanya’nın kuzeyinde, yükseklikleri bin metreyi aşan Toros dağları üzerinde kurulu olan Dereköy Yaylası’na küçük yerleşim birimlerinden oluşan köylere 30 kilometrelik bir yolla ulaşım sağlanıyor.

Üçadalar  Adası

Antalya'nın batısında yer alan Kemer ilçesindeki Üçadalar Adası, Kemer yat limanından 45 dakika mesafededir. Küresel standartlara uygun nadir dalış merkezlerinden birisi olan ada, bu özelliğiyle oldukça bilinen bir yerdir.

Manavgat Şelalesi

Antalya'nın Manavgat ilçesinin üç kilometre kuzeyinde Manavgat Nehri üzerinde bulunan Manavgat Şelalesi, adını bu nehirden alıyor. Şelale beş metrelik bir falezden dökülüyor ve geniş bir alan üzerinde yüksek bir debi ile akıyor.

Düden Şelalesi

Kepez ilçesi sınırları içinde Varsak mahallesinde yer alan ve idaresi daha önce Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü’nde iken, daha sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen  Düden Şelalesi, her yıl birçok turisti ağırlıyor.

Konyaaltı  Plajı

Türkiye’de ve bölgede en iyi bilinen plajlarından birisi olan Konyaaltı Plajı, Konyaaltı Belediyesi sınırları içinde yer alıyor. Her yaz sezonunda binlerce turistin uğrak yeri konumunda bulunuyor.

Uçarsu Şelalesi

Uçarsu Şelalesi, Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunuyor. İlçeye 70 kilometre mesafede bulunan Gömbe Yaylası'ndan sekiz kilometrelik toprak yolla ulaşılabilen şelale, 60 metre yükseklikteki dik bir yamaçtan dökülüyor.

Beydağı Yaylası

Erendağı ile Bakırlıdağı arasında, Beydağı Yaylası’nda yer alıyor. Yayla, Kumluca’ya 82 kilometre uzaklıktadır. Beydağı yaylası, oldukça sulak olması nedeniyle bol ot ve çayırlarla kaplıdır.

Manavgat  Nehri

Antalya bölgesinde bulunan akarsuların en büyüğüdür. Debisi 155 metreküp/saniye ve uzunluğunda 93 kilometredir. Batı Toroslara bağlı Şeytan Dağındaki derelerin birleşmesiyle oluşan Manavgat Nehri, yine bölgenin en tanınan nehirleri arasında yer alıyor.
Antalya Gezi Rehberi

Antalya Gezi Rehberi

Antalya’da gece hayatı sabaha kadar sürüyor

Antalya deyince insanın aklına gelen başka bir eğlence ise ‘gece hayatı’. Turizmin merkezi konumunda bulunan Antalya geceleri; bar, disko, gece kulübü, meyhane, türkü bar, publarla her türlü eğlence anlayışına hitap eden renkli yapıya sahip yüzlerce çeşit mekana da ev sahipliği yapıyor. Söz konusu mekanlarda sabaha kadar eğlence sürüyor.  Akdeniz bölgesinin en kalabalık şehri olan Antalya, Türkiye’nin beşinci en büyük şehridir. Öte yandan yaz turizminde en çok turist çeken illerin başında geliyor. Kentte özellikle yaz mevsiminde dünyanın her tarafında binlerce insan bölgeye akın ediyor.Yukarıda da anlattığımız gibi gerek Antalya genelde gerekse ilçelerinde hatta her adımında turistlik yerler bulunan Antalya’da turistin olduğu yerde gece hayatı olmasa olmazları arasında yer alıyor. Antalya’da gece hayatı oldukça parlak ve hareketli geçiyor. İlimizde yüzlerce hatta binlerce mekan bulunuyor. Buralarda gece mekanları hayat çok renkli akıyor.  Söz konusu renkler; köpük banyosu, ünlü müzisyenlerin konserleri, dünyaca ünlü şovmenlerin gösterileri gibi onlarca aktiviteyle çeşitleniyor. Kısacası Antalya’da gündüz başka gece başka güzel…

Antalya, sebze ile kırmızı etin buluştuğu muhteşem lezzetlerin merkezi

Bir klasikle başlayacak olursak; Antalya piyazı herkesin bildiği lezzetlerin başında geliyor. Hafif ve leziz Akdeniz mutfağı, enginarlı Girit kebabı ile sebze ile kırmızı eti buluşturuyor.  Antalya’da kuzu kaburgayı mutlaka deneyimleyin. Laba dolması, düğün çorbası da asla unutamayacağınız lezzetlerin başında geliyor. Antalya’nın kültürel birikiminin mutfağa yansımasını ise; biber Frigya dolması, Cive, Alanya bohçası, şilofta, hastalık savar: sedik aşı, Bergamot reçeli, Şerbetli tatlı sevenler için Arap kadayıfı, Toros salatası, Antalya mezesi olarak Hibeş, Ege ve Akdeniz'in gülü kabak çiçeği dolması da sıralanabilir tatlar içinde yer alıyor.

Sonuçları sırala:

selge beach 1 Antalya Manavgat

Selge Beach Resort & Spa Antalya Türkiye

0 görüşler

2013 yılında yeniden restore edilmiş otelimiz tamamıyla Muhafazakar tatil konseptinde olup alkölsüzdür.

ortalama fiyatı0TL SEÇİN
Sunmelia Beach Resort Hotel & Spa 1
0 görüşler

Sunmelia Beach Resort Otel & Spa ultra herşey dahil konseptinde 24 saat hizmet alaçağınız tesiste Her gün  çay, kahve, pasta ve kurabiyeler hizmetlerimizden yararlanabileceksiniz. 399 adet standart oda 57 adet  aile odası (iki banyolu) ve 15 adet suit odası ile birlikte otelimizin   471 odası vardır.

ortalama fiyatı0TL SEÇİN
sunrise resort hotel 2

Sunrise Resort Hotel Manavgat Antalya

0 görüşler

Ultra herşey dahil konseptiyle misafirlerimize hizmet veren Sunrise Resort Hotel 540 m uzunlugunda sahili ve kendine ait özel iskelesi vardır. Sunrise Resort Hotel denize sıfır konumuyla dikkat çekmektedir.uzun bir sahile sahip tesisin; kendine ait iskelesi vardır. plaj kumlu  ve çakıllıdır.

ortalama fiyatı0TL SEÇİN
tourist hotel antalya 3

Tourist Hotel Antalya Antalya Türkiye

0 görüşler

Otelimiz odaları Akdeniz'in inci mavisi denizi ve Düden şelalesi manzaralıdır.

ortalama fiyatı0TL SEÇİN
wome deluxe hotel Antalya Alanya

Wome Deluxe Hotel Antalya Türkiye

0 görüşler

Wome Deluxe otel, herşey dahil konseptinde hizmet vermektedir.

ortalama fiyatı0TL SEÇİN