TatilCity.NETTatilCity.NET

Datça Gezi Rehberi

Datça, Ege Bölgesinde Muğla'ya bağlı küçük bir sahil kasabasıdır. Dağlık ve engebeli arazi yapısı vardır. Datça Yarımadası dağlar ile çevrilidir. En yüksek noktası 1174 metre ile Bozdağ'dır. Onu 881 metre ile Kalecik Dağı, 786 metre ile Karadağ, 704 metre ile de Emecik Dağı takip eder. Yarık Dağı ise 704 metredir ve manzarası yüzünden çok fazla ziyaret alır.Datça arazisinin % 66’sı ormanlık alandır. Arazinin % 17’si de tarım alanı olarak kullanılır. Ovaları ise Kızlan Ovası, Burgaz Ovası, Reşadiye Ovasıdır. Kıyı düzlüklerinin en önemlisi ise Karaköy, Palamutbükü ve Mesudiye'dir. Datça'ya geldiğinizde mutlaka Datça Limanı, Eski Datça, Domuzbükü, Reşadiye, Sevgi Yolu, Kızlan Yel Değirmenleri, Mesudiye Koyları, Kent Park, Kızılbük, Can Yücel'in Evi, Kargı Koyu, Palamutbükü, Ovabükü Plajı, Hayıtbükü Plajı ve Hurmalıbük gibi yerleri gezip, görebilirsiniz.Datça, Akdeniz iklimi’ne sahiptir. Yazları sıcak ve kurak geçer. Kışları ise ılık ve yağışlı olan bu ilçede turizm temel geçim kaynağıdır.
Datça'da spor otellerin spor merkezlerinde yapılır. Arazide voleybol, basketbol ve futbol sahaları mevcuttur. Dalış sporu ise uzmanlar eşliğinde bölgede yapılmaktadır.
Hızırşah mahallesi içinde Selçuklular’dan kalma bir cami bulunur. Seramik atölyelerinin kalıntıları da bu bölgededir. Reşadiye Mahallesinde ise Mehmet Ali Ağa Konağı vardır. Reşadiye Camii ise Emecik mahallesindedir. Bu mahallede tapınak kalıntıları da bulunmaktadır. Knidos Antik Tiyatro da Datça içindedir ve bu tiyatro turizm açısından çok önemlidir.

Datça Restoranları

  • Hüsnü’nün Yeri
  • Fevzi’nin Yeri
  • Tuna Restoran
  • Emek Restoran
Otelden çıkıp kendimizi Datça sokaklarına saldığımız bu şirin Ege Kasabasında zengin mezeleri ile bir rakı sofrasına oturmak mümkündür.Balık lokantaları ise size taze ürünler sunar.

Sonuçları sırala:

Club Datça Tatil Köyü Muğla Türkiye

0 görüşler

Datça da ki tesis; merkeze 400 m, Muğla şehir merkezine ise 130 km uzaklıktadır.

ortalama fiyatı500TL SEÇİN

Datça Sapphire Hotel Muğla Türkiye

0 görüşler

Datça merkezine 3 km uzaklıkta olması ile de tatilcilerin ilk tercihleri arasındadır.

ortalama fiyatı500TL SEÇİN
0 görüşler

Kızlanatlı/Gebekum'da yer alan tesis denize sıfır konumu,huzurlu ve konforlu tatil anlayışı ile siz misafirlerini bekliyor.

ortalama fiyatı300TL SEÇİN

Fuda Hotel Datça Muğla Türkiye

0 görüşler

Datça Otogarı’na ve Datça Yat Limanı’na 1 km mesafede olup denize sıfırdır.

ortalama fiyatı500TL SEÇİN
Adaburun Gölmar Otel 10% İndirim

Gölmar Hotel Muğla Türkiye

0 görüşler

Tatil cenneti Datça'da olan otelin imkanları fazla, fiyatları uygundur.

ortalama fiyatı0TL SEÇİN