TatilCity.NETTatilCity.NET

Konyaaltı Gezi Rehberi

Antalya Konyaaltı Gezi Rehberi

Antalya Konyaaltı Gezi Rehberi


Antalya’nın meşhur falezlerini görebildiğiniz Konyaaltı ilçesi, kendi adını taşıyan plajı ile ziyaretçilerini büyülemeyi sürdürüyor. Şehir merkezinde bulunan Konyaaltı’na nostaljik tramvaya binerek ulaşılabilirsiniz. Özellikle son durakta seyir tepesinden tüm ilçeyi kuşbakışı seyretme imkanı yakalayabilirsiniz. Bugün Konyaaltı olarak bilinen bölge, yakın tarihte Antalya'nın falezler üzerinde bulunmasından dolayı ‘Koyaltı’ şeklinde anılıyordu. Halk dilinde zamanla Konyaaltı'na dönüşen ilçe, her yıl birçok yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.
Konyaaltı Plajı, Antalya’nın en önemli ve güzel plajlarından biri olarak öne çıkıyor. Akdeniz sahil şeridinin en güzel noktalarından biri olan Konyaaltı ilçesinde birçok turist denize girmek için özellikle bu bölgeyi tercih ediyor. Antalya’nın batısında bulunan Konyaaltı Plajı, aynı zamanda Türkiye’nin en uzun plajları olarak bilinir. Yaklaşık yedi kilometre uzunluğunda olan Konyaaltı plajı etrafında pek çok otel ve konaklama tesisi bulmanız mümkündür. Keyifli vakit geçirmek için yürüyüş ve spor da yapabileceğiniz yerlerin bulunduğu Konyaaltı Plajı, sevdiklerinizle hoşça vakit geçirebileceğiniz harika bir lokasyondur.

Antalya Konyaaltı Turistik Rehber - Antalya Konyaaltı Gezilecek Yerler - Antalya Konyaaltı Yapılacak Şeyler  

Antalya Konyaaltı Gezilecek Yerler


Konyaaltı’nda gezilecek yerleri sizin için derledik

Konyaaltı Türkiye'nin Akdeniz kıyısında yer alan Antalya'nın en kıymetli noktalarından biridir.  Antalya’da en hızlı nüfus artışının yaşandığı Konyaaltı ilçesi, merkez ilçe olarak şehirde önemini korumaktadır.

Konyaaltı Plajı

Konyaaltı plajı, adını Konyaaltı ilçesinden almıştır. Türkiye'nin en uzun plajlarından biri olma özelliğine sahip olan plajın uzunluğu ortalama altı kilometredir. Antalya'nın yaklaşık üç kilometre batısında bulunan plajda kumlu bir yapıya sahip olsa da genel zemin çakıldan meydana gelir. Konyaaltı Plajı, Antalya merkeze en yakın ve en fazla tercih edilen lokasyondur.

Antalya Müzesi

Çok eski ve köklü bir tarihe sahip olan Antalya'nın değerlerini korumak ve gelecek nesillere aktarılması için 1919 yılında Antalya merkezde yer alan Bayraktar Baba Türbesi’nde depo olarak kullanıldı. Burada toplanan tarihi eserler 1922 yılında önce Rumların geride bıraktığı kiliselerden biri olan Palaya Cami’sine daha sonra da 1937 yılında Yivli Minareye taşındı.  Hali hazırda Konyaaltı’nda bulunan Antalya Müzesi’ne 1972’de nakledilerek, açık alan ve kapalı alan olmak üzere 30 bin metrekarelik bir alanda sergilenmeye başlandı. Antalya Müze’si 14 sergi salonu ile büyük heykellerin sergilenebildiği açık hava sergi bölümüne de ev sahipliği yapıyor. Öte yandan Antalya’yı da içine alan üç antik kültür bölgeleri olan Lykia, Pamphylia ve Pisidia’nın kayda değer bölümünü oluşturan eserler bu müzede sergileniyor. Özel ve ilginç buluntuların sergilenmesinde büyük rol oynayan Antalya Müzesi, dünyanın en önemli müzelerinden biri olarak kabul edilir. Bu nedenle 1988 yılında ‘Avrupa Konseyi Yılın Müzesi’ ödülünü almaya hak kazandığını da belirtmemiz gerekiyor.

Antalya Akvaryumu

Konyaaltı’nda bulunan Antalya Akvaryumu, 2012 yılında kapılarını ziyaretçilerine açtı. Dünyanın en büyük akvaryum komplekslerinden biri olma özelliğine sahip olan Antalya Akvaryumu; 40 tematik akvaryumu ve 131 metre uzunluğu ve üç metre enine sahip tünel akvaryumuna sahiptir. Aynı zamanda kompleksin tünel akvaryumu dünyanın en büyük tünel akvaryumudur. Burada sadece balık çeşitleri ve farklı akvaryumları değil, gerçek kardan kar dünyası ve buz müzesi gibi çeşitli bölümleri de keyifle izleyeceksiniz.

Atatürk Parkı

2006 yılında yeni görüntüsüne kavuşan Atatürk Parkı, varyantın hemen başlangıcından başlıyor ve Vali Konağı’na kadar uzanıyor. Falezlerin üzerinde kurulu olan park, doğal bir güzelliğe ve muhteşem manzaraya sahiptir. Park içinde birçok restoran, kafe ve minyatür parklara rastlamak mümkündür. Atatürk Parkı, özellikle fotoğraf meraklılarının tercih ettiği bölgelerin başında geliyor.

Konyaaltı’nda nerede ne yenir?

Konyaaltı Plajı ve ilçesi ziyaretiniz sırasında karşınıza Antalya’nın yöresel yemekleri ve deniz mahsulleri ağırlıklı restoranlar ve kafeler çıkacaktır.  Burada yöresel tatlar başta olmak üzere deniz ürünlerini mutlaka tatmanızı öneriyoruz.

Sedir Restaurant

Öğretmenevleri Mahallesi, Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Sedir Restaurant’a (0242) 229 49 49 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Kolcuoğlu Restaurant

Arapsuyu Mahallesi, 603. Sokak’ta bulunan Kolcuoğlu Restaurant’a (0242) 230 01 01 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Shakespeare Bistro

Gürsu Mahallesi, 304. Sokak’ta bulunan Shakespeare Bistro’ya (0242) 230 22 70 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
Antalya Konyaaltı Gece Hayatı

Antalya Konyaaltı Gece Hayatı


Konyaaltı gece hayatında çok eğleneceksiniz


Black Live

Antalya’nın hatırı sayılır gece kulüplerinden biri olan Black Live, sevdiklerinizle birlikte hoşça vakit geçirebileceğiniz mekanlardandır. Hem canlı müzik performansları hem de atmosferiyle doyasıya eğlenebileceğiniz mekana mutlaka uğramalısınız.

Robin Hood

Marina manzarası, üç katlı mekanı ve farklı konseptiyle her yıl yerli ve yabancı birçok turisti ağırlıyor. Robin Hood'a Alanya seyahatinizde mutlaka uğramanızı tavsiye ediyoruz.

Club Ceila

Çılgın bir cumartesi mi istiyorsunuz o zaman Club Ceila’da yerinizi ayırtın. Antalya’nın bir numaralı gece kulüplerinden biri olan clup, bölgenin en eski eğlence mekanlarındandır.

Inferno

Köpük partileriyle ünlü olan Inferno, farklı eğlence arayışı olanların yegane adresidir. Özellikle efsane dansçılarıyla da öne çıkan mekanda gecenize renk katabilirsiniz.

Soho Night Club

Antalya’nın yıllanmış mihenk taşlarından biri olan Soho Night Club, özellikle DJ performanslarıyla da büyük ilgi odağı olmaya devam ediyor. Ünü Türkiye sınırlarını aşan mekan Antalya gecelerinde özel bir konuma sahip.