Dünyada yaşanan coronavirüs nedeniyle büyük kriz yaşayan turizm sektöründe oteller önlemlerini almaya başladı. Accor Otel Grubu, covid-19 salgınıyla mücadele etmek için çalışanlarına, topluma ve ortaklarına destek olmak için “ALL Heartis” fonunu harekete geçirdi. Fona ayrılan bütçeyle mali zorluklar yaşayan personel, ortaklar, sağlık profesyonelleri ve krize yönelik olarak dayanışma girişimleri desteklenecek.

Fransa’nın önemli otel zinciri Accor Otel Grubu, dünyanın tamamını etkileyen corona virüs salgınıyla mücadele etmek için kaynak ve zaman sağladı. Fonu lokalden küresele taşıdı. Accor Otel Grubu, personeline, yöneticilerine, ortaklarına dayanışma için sivil toplum kuruluşlarına da destek verecek. Otel gurubu kar payının %25’ini 70 milyon Avro coronavirüs sürecini atlatmak amacıyla ALL Hearitst Fonu’na tahsis edecek.

Oluşturdukları fonla 300 bin çalışanından yeterli sosyal güvenlik veya sağlık sigortası bulunmayan için covid-19 ile ilgili olarak hastane masraflarını ödemeyi taahhüt etti. Coronavirüs için hazırlanan fonla, mali sıkındı çeken ücretsiz çalışanları ve ortakları destekleyecek.

Accor Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Sébastien Bazin, “All Heartist” Fonu hakkında şunları söyledi:

“Başkalarını samimiyetle karşılamak, korumak ve ilgilenmek, yaptığımız işin tam kalbindedir. Durumun büyüklüğü ve aciliyeti ışığında, değerlerimiz ve taahhütlerimizin ruhu ile anında ve anlamlı bir şekilde hareket etmeye karar verdik. Bu etkili hareketle, kriz sırasında cesaretle, başkalarını düşünen herkese dayanışma ve şükranlarımızı ifade etmek istiyoruz. Yönetim Kurulu adına ise grubun ana hissedarlarına teşekkür ediyorum. Onlar olmasaydı, “ALL Heartist Fonu” mümkün olmazdı.”