Alaçatı, Kemer ve Bodrum’da olmak üzere bünyesinde üç oteli olan Alkoçlar Otelcilik’in konkordato davası olumsuz bir şekilde sonuçlandı. Alkoçlarla ilgili olarak geçici tedbir kararı veren mahkemenin komiser heyetinden gelen olumsuz rapor nedeniyle tedbir kararını kaldırdığı ve şirketin hacizlere karşı savunmasız bir hale geldiği açıklandı.

Diken sitesinden Ali Yılmaz’ın haberine göre, geçici tedbir kararı verilen Alkoçlar Otelcilik’le ilgili olarak komiser heyetinin olumsuz rapor hazırlamasının nedeninin usule aykırı olarak yapılan ödemeler olduğu ileri sürüldü. Borcun ise 60 milyona yakın olduğu ortaya çıktı. Kararla beraber şirket bir nebze rahatladı. Bodrum ve Alaçatı’da bulunan otel tamamen kapatıldı. Toplam 60 milyon lire borcu olan Alkoçlardan alacakları firmaların bir çoğu şirketin konkordato talebinin tasdik edilmesine onay verdi. Mahkemenin atadığı komiser heyeti ise talebe olumsuz cevap verdi. Aynı zamanda alacaklı firmalardan birinin avukatının verdiği bilgiye göre şirketin el altından birtakım ödemeler yapması ve komiser heyetinin olumsuz rapor vermesinde etkili oldu.

Komiserlerden birinin yazdığı raporda ise şirketin teknik olarak iflas ettiğini belirtti. Mahkemenin verdiği red kararıyla beraber, daha önce verdiği tedbir kararını ise kaldırdı. Komiser heyetinin de görevlerinin sona erdiğini belirtti. Tedbir karının kaldırılmasıyla beraber hacizlere karşı korumasız gale gelen şirkete alacaklı iki firmanın geçen hafta icra takibi başlattığı öğrenildi.