Ankara’nın en çok ziyaret edilen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken ve UNESCO kültür Mirası Geçici Listesi’nde bulunan Beypazarı turizm sezonuna hazır hale getirildi.

1 Haziran’da tüm yurtta başlayan yeni normalleşme süreciyle birlikte Türkiye’nin bir çok yerinden gelen ziyaretçiler Beypazarı’na gelip, gezmenin keyfini çıkardı. Belediye Başkanı Tuncer Kaplan’da gerekli tüm önlemlerin alındığını ve vatandaşların ilçeye gönül rahatlığıyla gelebileceğini belirtti.

UNESCO listesinin 5 kültür varlığından biri olan Beyzapazı konakları, doğal güzelliği ve tarihi çarşısıyla dikkat çekiyor. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinin olduğu konaklardan ve evlerden oluşan Beypazarı görülmeye değer bir yer. Sezon öncesi Beypazarı sokakları dezenfektan katkılı sularla yıkandı ve tesislerde detaylı temizlik yapıldı.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, ilçede gerekli tüm tedbirlerin alındığını bildirerek vatandaşları Beypazarı’na davet etti. Normalleşme sürecinde tedbirin elden bırakılmadığını belirten Başkan Kaplan, Biz turizmle alakalı biz pandemi sürecinde tedbirlerimizi aldık bu süreçte tüm hassasiyetlerin uygulanması için uyarılarda bulunuyoruz işletmelerde. Bildiğim kadarıyla turizm konaklarının hepsi dolu. Bize ait olan Karagöl de dolu. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne de girdi ilçemiz, o süreçte alınan en güzel haberlerin birisiydi. Şu ana kadar Beypazarı yerli misafirleri ağırladı. Bundan sonraki süreçte yabancı misafirleri ağırlayacağı için daha temkinli, duyarlı tedbirli olmak gerekiyor. Esnaf arkadaşlarımız ve gerekli kurumlar gereken hassasiyeti gösteriyor” dedi.

Pandemi sürecinde sıkı bir çalışma sonucunda ve yeni normalleşmeye uygun olarak alınan tedbirlerle Beypazarı sezonu iyi bir şekilde açmış oldu. Ekonomiye katkı sağlaması açısından yeni projeler hazırlandı. İlçede bazı konakların kapasitesi doldu. Böylece Beypazarı günübirlik değil de kalıcı olarak tatilin yapıldığı bir yer haline getirildi.