Türkiye’nin ve dünyanın gözde tatil merkezlerinden biri olan Bodrum sokağa çıkma yasağının kısıtlanmasıyla birlikte sesizliğe bürünen sokaklar ve caddeler çiçeklerle donatıldı.

Bodrum’da pandemi sonrası hazırlıklar son hız devam ediyor.  Virüs salgınının ardından turizm sezonu için tüm caddelerde peyzaj çalışmaları devam ediyor. Cadde ve sokaklara mevsimlik rengarenk çiçekler dikildi.

Karayollarına ait orta refüjlerin bakımı ve çiçeklendirilmesiyle ilgili olarak Bodrum Belediyesi ile Karayolları arasında bir protokol imzalandı. Bu protokole göre Kaynar mevikkinden Turgutreis Mahallesi’ne kadar orta refüjler çiçeklendi. Yokuşbaşı mahallesi Mümtaz Ataman kavşağı ana yol üzeriyle Bitez kavşağı begonvillerle süslendi.

Öte yandan karayollarında ait orta refüjlerin bakımı ve çiçeklendirmesi ile ilgili olarak Bodrum Belediyesi ile Karayolları arasında ortak bir protokol imzalandı. Yapılan protokol kapsamında, Kaynar mevkiinden Turgutreis Mahallesi’ne kadar olan orta refüjlerin çiçeklendirme çalışmalarına başlandı. Yokuşbaşı mahallesi Mümtaz Ataman kavşağıana yol üzeri ile Bitez kavşağı begonvillerle donatıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün yetiştirdiği çiçeklerin dikimi önümüzdeki günlerde farklı cadde ve sokaklarda devam edecek.

Bunun yanı sıra yeşil alanların bakımı yapıldı ve ağaçların budama işlemleriyse devam ediyor. Uygun olan yerlere ise ağaç dikimi yapılıyor.

Coronavirüs salgını nedeniyle boşalan sokaklar ve caddeler bu süre içinde pandemi sonrasına hazırlanıyor. Coronavirüs nedeniyle büyükşehirlere ve Zonguldak’a giriş ve çıkışlar yasaklandı. Coronavirüs vakası en çok İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli ve Zonguldak’da ortaya çıktı.