Yaşanan coronavirüs tedbirleri kapsamında zor şartlarda çalışan sağlık çalışanlarının rahat bir şekilde görevlerini yerine getirebilmeleri için Bursa’da dört yıldızlı bir otel ücretsiz olarak sağlıkçılara tahsis edildi.

Bursa Belediye Başkanı Turgay Erdem ile hayırsever iş adamı Mehmet Adanur’un ortak kararıyla Bursa’da bulunan sağlık çalışanlarına destek verildi. Adanur ve Erdem’in çabaları sonucunda Çekirge’de bulunan Halil İbrahim Çakır ve Yasin Sager’in işletmeciliğini yaptığı 4 yıldızlı ve de 92 odalı Royal Termal Otel sağlık çalışanlarına ücretsiz olarak bir ay boyunca tahsis edildi. Otelin bütün masrafları ise Adanur ve Erdem tarafından karşılanacak.

Erdem yaptığı açıklamada, “Eğer sağlık çalışanları evlerine gitmeden dinlenmek isterlerse orada istirahat edebilirler. İlçe Sağlık Müdürlüğümüze bu imkânı bildirdik. Bize önceden bilgi verirlerse biz de gerekli lojistik desteği onlara sağlayabiliriz. İleride duruma göre ilçemizdeki spor salonlarını da sağlık müdürlüğümüze tahsis edebiriliz. Bizim için canını hiçe sayan sağlık çalışanlarımıza ne yapsak azdır. Biz daha önce de bünyemizde bulunan ve okullar tatil edildiği için boş olan öğrenci yurtlarını tahsis etmiştik. Gerekirse şu anda boş olan spor salonlarımızı hastaneye çevirmek için çalışmalarımız sürmekte” dedi.