Mersin’in Silifke ilçesinde bulunan Cennet Mağarası’na asansör diktiler. Mersin’in yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi gören Cennet ve Cehennem mağaraları için 10 milyon TL harcanak asansör yapıldığı iddia edildi. Cennet ve Cehennem Çökükleri olarak da anılan mağaralar Silifke’nin Narlıkuyu yakınlarında bulunuyor. Doğal yollarla oluşmuş olan tarihi mağaraya inmek için 10 milyon TL harcanarak asansör yapılıdığı açıklandı.

Mağaraya asansör yapılmasına ise yöre halkı “Asansörle cennete mi gidilir?” diyerek tepki gösterdi. Haber sosyal medyada yanı bulurken bir çok kullanıcı mağaranın anlamının bozulduğunu ve doğaya müdahale edildiği şeklinde yorumlar yaptı. Sosyal medyada yer alan tepkilere sunucu Güven İslamloğlu’da katıldı. İslamoğlu mağarayla ilgili fotoğraf paylaşarak “Bu da oldu!” şeklinde yorum yaptı.

İslamoğlu, “Bu da oldu. Mersin’in Cennet mağarasına asansör diktiler. Asansör, seyir terası başka projeniz yok mu? O merdivenleri inmeden mağaranın bir anlamı yok. Tüm doğallık gizem yok olmuş. Mağarayı pimapen ile kapatın bir de kafe yapın tam olsun” dedi.

Her yıl Cennet ve Cehennem obrukları yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Buraya yıllık ortaama 60-70 bin kişi ziyarete geliyor. Obruklarda yapılan düzenlemeler sonrasında 150-200 bin kişinin gelmesi tahmin ediliyor.

Silifke’nin Narlıkuyu yakınlarında bulunan Cennet ve Cehennem Mağaralı doğal ortamı ve tarihi yapısıyla büyük ilgi görüyor. Yörenin turizmi açısından önemli bir alan olan mağaraya asansör yapılması yöre halkı ve sosyal medya üzerinden büyük tepki yağdı.