Türkiye’nin önde gelen turizm rotalarından olan Antalya’nın batı ilçelerinde bungalov turizmi oldukça yaygın. Virüs salgını sebibiyle olumsuz etkilenen turizm sektörü Olimpos, Adrasan, Çıralı gibi eşsiz manzaraya sahip turizm bölgelerinde yurtiçi ve yurtdışından şu günlerde turist gelmese de yerel halka hizmet veren işletmeler yer alıyor.

Pandemi günlerinde açık olan sayılı işletmelerden olan Olympos Village Hotel’in salgına önlem olarak bungalov evlerinde her tür tedbir alınmış ve Antalya içinde müşteri kabul edilebiliyor. Doğayla iç içe ve sosyal mesafeye uygun olarak hizmet ediyor. Bunun yanı sıra şu günlerde gelen müşterilere oda kahvaltı ve yemek özel olarak servis ediliyor.

Tatili biten müşteri odadan çıktıktan sonra normal temizliğin yanı sıra, tüm odanın dezenfekte edildiğini anlatan Ünsal, “Tüm çarşaflar, camlar, yerler, duvarlar, kapı kolları bir önceki misafirin dokunduğu her yeri dezenfekte ediyoruz. Kendi evlerinde dört duvar içerisinde geçirecekleri karantina döneminde, buraya gelip doğa içinde kendi yaşam alanlarını oluşturabilirler. Antalya il sınırlarındaki, 20 yaş altı ve 65 yaş üstü dışındaki misafirleri kabul edebiliyoruz” diye konuştu.

Otelin müdürü Emre Sağlam ise Adrasan bölgesinde 186 tane tesisin olduğunu açıklıyor. Bu tesisler misafir almaya devam ediyor ve bir kısmı ise açık olmasına rağmen müşteri kabul etmiyor.

En büyük avantajlarının bungalov odalar olduğuna işaret eden Sağlam, “Bungalov odalar arasında minimum 5, maksimum 10’ar metre mesafe bulunuyor. Bir binada yaşadığınızda yan dairedeki komşunuzla aranızdaki mesafe de bu kadar. Yani kapınızdan çıktığınızda onunla karşılaşma riskiniz ne kadarsa, burada da karşılaşma riskiniz o” dedi.

Misafirler ise Antalya’dan geliyor. Odalara kahvaltı, yiyiecek ve içecekler özel olarak servis ediliyor. Ormanda müşteriler dilerlerse kros ve yürüyüş yapıp otele geri dönebiliyor. Böylece stresten uzak kalmış oluyorlar. Bungalov evlerde en fazla 30 kişi kalabiliyor. Evlerin 6 tanesi havuz başında olup 19 odası bulunuyor. Otelin 13 bungalovu bulunuyor. Talep daha çok Antalya’ya yerleşmiş olan Ruslardan oluşuyor