19-21 Maysı tarihleri arasında Londra’da düzenlenen The Old Truman Brewery’de gerçekleşmesi beklenen D&AD Festival 2020 coronavirüs nedeniyle iptal edildi.

Aralık ayında ortaya çıkan ve kısa sürede bütün dünyaya yayılan coronavirüs etkisi nedeniyle dünyada binlerce insan hayatını kaybetti. Tüm dünyada ilan edilen pandemi sonrası ve virüsün hızla yayılması nedeniyle dünya üzerinde bir çok festival de iptal edildi.

D&AD CEO’su Patrick Burgoyne tarafından yapılan açıklamada geleceğin görülebilmesinin olanaksız olduğu bugünlerde iptal kararın sağlık kaygıları nedeniyle alındığı belirtildi. Festivalde kazananların nasıl ve ne zaman duyurulacağı ise henüz kesinleştirilmiş değil. Festival; konuşmacı, paydaş ve bilet sahipleriyle iletişime geçerek mevcut durum hakkında bilgilendirmede bulunacak.

Festivalde yapılacak olan yarışmada ise jüri değerlendirmeli 12 Mayıs-5 Haziran tarihlerinde online olarak yapılacak. Graphic Design, Magazine&Newpaper, Packaging Desing, Book Design kategorilerinin juri değerlendirmeleri ise fiziksel bir ortamda gerçekleşecek.