Demir Otel şu zor zamanlarda mücadele eden, büyük emek sarfeden sağlık çalışanlarına kapılarını açtı. Diyarbakır’ın en köklü otellerinden olan Demir Otel sağlık çalışanlarına ücretsiz olarak konaklama imkanı sunacak.

Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede 150’den fazla ülkeye yayılarak binlerce insanın ölümüne neden olan  coronavirüs etkisi dünyanın her yerinde devam ediyor. Ülkemizde de can kaybına neden olan virüs en çok sağlık çalışanlarının zor şartlarda mücadele etmesine neden oluyor. Geçtiğimiz günlerde The Marmara İstanbul Otel sağlık çalışanlarına kapılarını açmış, ardından Koç Holding Diva Otelleri sağlık çalışanlarına ücretsiz olarak hizmet vereceğini bildirmişti. Ardından Diyarbakır’ın en eski otellerinden olan Demir Otel’de bu anlamlı harekete katıldı.

Otelin resmi twitter hesabından yapılan açıklamada “Şuanda içinde bulunduğumuz olağanüstü şartlar karşısında halkımızın hayatı söz konusu olduğu Koronavirüs salgınına karşı mücadele eden değerli sağlıkçılarımıza gönüllü olarak hizmet vermeye hazırız. Kapımız açık. Sevgiler/Saygılar.” ifadelerine yer verildi.

Demir Otel’in Genel Müdürü Seydoş Özdemir ise aldıkları kararla ilgili olarak, “Bu zor günlerde çalışmak zorunda olan sağlık personeline destek amacıyla böyle bir karar aldık. Sağlık çalışanları için 45 odamızı ayırdık. Otelimizde kalmak isteyen sağlık personeli önce İl Sağlık Müdürlüğü ya da Türk Tabipler Birliği’ne başvuracak. Sağlık çalışanları için oda ve kahvaltı imkanı sağlayacağız. Sağlık çalışanları hepimiz için çalışıyor, biz de onlarla dayanışma içinde olacağız.” dedi.