Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunan ve 2015-2016 yılında yaşanan olaylarda büyük zarar göre şehrin tek beş yıldızlı oteli olan The Green Park Otel’in tadilat çalışmaları başladı. Otelin onarım işlemleri 3 ay sürecek.

Eylül ayına yetiştirilecek olan otelin tadilat çalışmalarıyla ilgili olarak Genel Müdür Cuma Turgut otelin sil baştan yeniden yapıldığını belirtti.

“Otelimiz çatışmalar sırasında ciddi zarar gördü”

Otelin çatışmalar sırasında ortada olduğu için ciddi zarar gördüğünü belirten Turgut, “2015 yılında Sur olayları dönemine kadar bölgenin en eski 5 yıldızlı oteli Green Park olarak hizmet veriyordu. Sur olayları sırasında ciddi bir zarar gördü, ardından otel kapatıldı ve bizlerde şimdi bu oteli faaliyete geçirmek için elimizden geleni yaparak açmaya çalışacağız. Otelimiz çatışmalar sırasında ciddi bir zarar gördüğünü tespit ettik. Bizler yeniden dekore ederek, eylül ayında faaliyete girmeyi amaçlıyoruz. Şuanda bulunduğumuz otel dünya ve Türkiye’nin her bölgesinde gelen misafirlerin anılarının olduğu bir oteldir. Otelimizin faaliyete girmesi ile birlikte geçmişte olduğu gibi yeniden misafirlerimizi buradan en iyi şekilde ağırlamaktan memnun olacağız” dedi.

Diyarbakır’ın hareketli ilçelerinden olan Suruç’da bulunan beş yıldızlı otel yıllar önce yaşanan olaylar nedeniyle büyük hasar görmüştü. Otelin Genel Müdür’ü Cuma Turgut ise otelin Eylül ayına kadar yetiştirilecek hizmete açılmasını planladıklarını dile getirdi. Bölgenin tek beş yıldızlı oteli olan Green Park yeni haliyle şehre gelecek olan misafirlerini bekleyecek.