Dünyanın ilk altın kaplama oteli Vietnam’da açılacak. Dünyada bazı ülkedeki otellerin muslukları altından yapılmıştı. Vietnam Hanoi Golden oteli ise dünyanın ilk altıp kaplama oteli olacak. Otelin dışı tamamıyla altınla kaplanacak.

Otelin yapım çalışlamaları ise sürüyor. Vietnam Hanoi Golden Oteli’nin 400 odası bulunacak. Otelin Formula 1 yarışısına yetiştirilmesi planlanıyor.

Vietnam’ın ve dünyanın en çok ilgi çeken otellerinden biri olacağı düşünülen Hanoi Golden Oteli’ni Binh Group Genel Müdürü Nguyen Huu Duong, otelin cephesinin altın kaplama yapılarak dünyada bir ilk olacağını belirtti.

Hanoi golden Oteli’nin restoranında kullanılacak olan çatal, kaşık ve tabaklarında altın kaplama olarak yapılacağını belirtti.

Vietnam’da yer alan altın kaplama otelin Formula 1 yarışlarına yetiştirilerek misafirlere farklı bir tatil  anlayışı sunmaya hazırlanıyor.

Otelin çalışmaları son hızla devam edecer cephe kısmının genel olarak altınla kaplanacak. Bunun yanı sıra otelin mutfağında kullanılan tabak, çatal, kaşık, bıçak gibi malzemelerde altınla kaplanarak müşterilerine ayrıcalıklı bir tatil anlayışı sunuyor.

Oteli yapan Hoa Binh Group’un Genel Müdürü Nguyen Huu Duong, Hanoi Golden Lake’in cephesi altın kaplama olan dünyanın ilk oteli olacağını, otelin restoranında kullanılacak tabaklar ile çatal bıçakların altın kaplamalı olacağını söyledi.

Dünyada buna benzer bir çok otel bulunuyor. Ancak bu otellerin tek farkı musluklarının, klozetlerinin altından yapılmış olması. Vietnam Hanoi Golden Oteli ise diğer otellere nazaran dış cephesinin tamamen altınla kaplancak olması oteli farklı ve ilgi çekici kılacağa benziyor. Vietnam’ı ilgi çekici kılan yapılarından biride Golden Bridge köprüsü.