Kış turizminin önde gelen yerlerinden biri olan Kayseri Erciyes’e yeni otel yapılıyor. Yapılan otelin Erciyes’in silüetini bozmayacı ve tesisin 272 odası ve 550 yatak kapasitesinin olacağı açıklandı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yaptığı yazılı açıklamada, otel projesinin arzu ettikleri doğrultuda ve Erciyes’in silüetine uygun olduğunu, tesisin 272 odası ve 550 yatak kapasitesi bulunacağını belirtti.

20 otel yeriyle ilgili arsa alan yatırımcılar ise yatırımların hemen başlaması için girişimlerde bulundular. Erciyes’e olan ilginin yoğun olması sebebiyle yatak kapasitesinde sıkıntı yaşandığı belirtildi.

Erciyes’e yapılan yatırımların sadece Kış turizmine yönelik olmayıp termal turizmede önem verileceği aynı zamanda kamp merkezi yatırımlarınında hızlandırıldığı açıklandı. Bu yatırımlarla birlikte Erciyes’te 12 ay boyunca turizme hizmet verebilecek.

Coronavirus önlemleri nedeniyle turizm sektöründe yeni düzenlenmeler uygulanacak. Havuz ve plajda şezlonglar sosyal mesafeye uygun olarak düzenlencek. Açık büfe tamamen kaldırılacak ve yemekler self servis yerine garson tarafından masalara getirilecek. Bunun yanı sıra yemekler cam düzenekler içinde korunacak. Otel girişlerinde ise müşterilerin ateşleri ölçülenerek, bavullar dezenfekte edilecek. Her otelde bir izolasyon odası bulunacak ve bu oda da tıbbi malzemelerin yanı sıra dışarda da bir ambülans bulundurulacak.  Personel ve müşteriler maskesiz dolaşayamayacak. Oda anahtarları ise temassız olarak kullanılabilecek.

Türkiye’de iç turizm Mayıs ayının sonunda başlayacak ve Haziran ayında ise dış turizme açılacak. Uçuşların ise Haziran ortasında yapılması planlanıyor.