Covid-19 virüs salgını mücadelesi kapsamında yeni normalleşme süreci nedeniyle turizm hizmetlerinin anlatıldığı Yeniden Keşfet tanıtım etkinliği için 50 büyükelçi ve bir çok yabancı gazeteci Antalya’da bir araya geldi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca Yeniden Keşfet sloganıyla gerçekleştirilen toplantılan katılan yabancı gazeteciler, büyükelçiler Antalya Havalimanı’ndaki ve uçuşlardaki tedbirlerle ilgili olarak inceleme yaptı.

Güvenli ve sağlıklı turizm için sertifikasyon sistemini hayata dünyada ilk geçiren ülke olan Türkiye’nin tanıtım görsellerini izleyen ve konuklara sunum yapan Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürü Deniz Varol hedeflerinin virüsten uzak bir şekilde yolculara hizmet verilmesi olduğunu vurguladı.

Varol, sunumunun ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, uluslararası standartların üzerinde önlemler aldıklarını dile getirerek, uluslararası uçuşlar başladıktan sonra bazı ülkelerde “Türkiye’ye güvenli şekilde uçulur mu?” diye soru işaretleri olduğunu, bu noktada Kültür ve Turizm Bakanlığının güvenli turizmi anlatmak için “Yeniden Keşfet” sloganıyla yaptığı tanıtım etkinliğinin çok yerinde bir proje olduğunu kaydetti.

Maske kullanımı, sosyal mesafenin sağlanması, düzenli olarak dezenfektanların kullanılması temel kurallar arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra havalandırma sisteminde değişikliğe gidildi Klima santralleri maksimum seviyede yeni hava sirkülasyonu sağlamak için çalıştırıldı. Bunun yanı sıra temas noktalarında da hijyen standartlarının sağlanması için hijyen ekibi oluşturuldu.

Havaalanında yapılan incelemelerin ardından yabancı gazeteciler ve büyükelçiler konaklayacakları Kundu Turizm Merkezi’nde bulunan Lara Barut Otel’e geldiler. Böylece konuklar Türkiye’de sunulan güvenli turizm hizmetini otelde görmüş, deneyimlemiş oldular.

Toplantıların yanı sıra Perge Antik Kenti’nin ziyareti gerçekleşecek. Yarında Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünce Aspendos Antik Tiyatrosu’nda verilecek olan özel bir konserle son bulacak.