Hilton İstanbul Bosphorus F&B Müdürü Hasan Sabuncu coronavirüsü nedeniyle hayatını kaybetti. Geçtiğimiz hafta coronavirüs teşhisiyle hastaneye kaldırılan ve İstanbul Amerikan Hastanesi’nin yoğun bakım servisinde tedavi görüyüyordu.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak hızla dünyanın her yerine yayılan ve binlerce insanın ölümüne neden oldu. Coronavirüs salgını en çok ABD, İtalya, İspanya, İngiltere, Fransa, Almanya, İran, Irak, Türkiye, Rusya ve Yunanistan’da etkili oldu. Türkiye’de vaka ve can kaybı en fazla İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli ve Zonguldak’da yaşandı. Bunun yanı sıra İstanbul’a giriş ve çıkışlar kapatıldı. İstanbul’da en fazla görülen vakalar ise Esenler, Bayrampaşa ve Gaziosmanpaşa’da yaşandı.

Hasan Sabuncu’nun vefatının ardından Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) bir başsağlığı mesajı yayımladı.

TÜROB tarafından yayımlanan başsağlığı mesajı şu şekilde:

Sektörümüzün sevilen simalarından Hilton İstanbul Bosphorus F&B Müdürü Hasan Sabuncu’nun vefatını derin üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Mütevazı kişilik kavramının anlam bulduğu merhum Hasan Sabuncu, daima kendini geliştirme, hayat boyu öğrenme, bildiklerini öğretme ve paylaşma prensipleri ile Sektöre çok sayıda çalışan ve yönetici kazandırdı. Yetiştirdiği kişiler Merhumun onlara öğretilerini daha da ileri götürerek ruhunu daima şad edecektir.

Merhum Hasan Sabuncu, Sektörün gelişmesi için bütün hayatı boyunca birçok yarışma, panel, seminer, eğitim gibi konularda hep önde oldu ve destek sağladı. TÜROB-Türkiye Otelciler Birliği olarak Milli Eğitim Bakanlığı ve Metro Türkiye işbirliğinde yürüttüğümüz “Sektör Yetenek Avında” projemizde gönüllü olarak Jüri Üyeliği yaptı.

Merhuma Allah’tan rahmet, başta Ailesi ve ikinci ailesi Hilton İstanbul Bosphorus yönetimi ve çalışanları olmak üzere tüm dost ve akrabaları ile Turizm camiamıza başsağlığı ve sabır dileriz.

Saygılarımızla