Coronavirüs salgını tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri yaşlılara sokağa çıkma yasağı uygulanmıştı. The House Hotem Bomonti personeli de çevrede yaşayan ancak eczane, market ve doktora gitme gibi ihtiyaçlarını karşılayamayan semt büyüklerine destek olmaya başladı.

Covid-19 salgını nedeniyle yaşanan bu sıkıntılı günlerde kat görevlileri, restoran çalışanları ve danışmada bulunan otel yetkilileriye semt büyüklerine hizmet veriyor. The House Hotel Bomonti bu sürede oteli arayan 65 yaş üstü vatandaşların yardımına koşuyor.

Koronavirüs salgını başladığında Türkiye’de bulunan ve bu yüzden de kendi ülkesine dönüş yapamayan Kerten Hospitality’nin globaldeki Genel Müdürü Marloes Knippenberg, konuyla ilgili şunları söyledi: “İçinde bulunduğumuz bu zorlu dönemi birbirimize destek olarak ve güçlü durarak atlatacağımıza inancım sonsuz. Bugün tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını da elbet bir gün bitecek. O gün geldiğinde yeniden tesislerimizin ve Bomonti’nin tadını hep birlikte çıkarmaya devam edeceğiz. Fakat o güne dek sorumluluklarımızı bilerek, önlemlerimizi alarak, umutlarımızı ve hayallerimizi koruyarak, çevremizde desteğe ihtiyacı olanların yanında olacağız. Komşularımızın güvende, sağlıklı ve iyi olması bizim için her şeyden daha önemli.”

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak binlerce insanın ölümüne neden olan covid-19 salgını nedeniyle dünyada pandemi ilan edilmişti. Pandemi sürecinde ise önlemler alınmaya devam ediyor.

Bomonti çevresinde yaşayan ve yardıma ihtiyacı olan büyüklerimiz aşağıda yer alan numaradan ve mail adresinden ulaşabilirler.

İletişim: 0536 566 77 48