Antalya’nın gözde turizm ilçelerinden Kumluca’ya bağlı Adrasan’da bir otel yanarak kül oldu. Türkiye’nin ve dünyanın en çok tercih edilen tatil beldelerinden biri olan Adrasan’da bir otelde meydana gelen yangında iki katlı bunglaov yanarak kül haline geldi.

Adrasan Mahallesi Çakmak Mevkii’nde bulunan Ertaş Yolu üzirendeki otel gece saat 23:00’da ana binasından bağımsız olan iki katlı bungalovda elektrik kontağından kaynaklandığı belirtilen bir nedenle yandığı tahmin ediliyor. Yangını gören vatandaşlar itfaiyeye haber vererek olayı ihbar ettiler. Olayın meydana geldiği mevkiiye gelen itfaiye ekipleri ve jandarma duruma müdahale etti. Ancak tüm müdahalelere rağmen tatil köyünde konaklama bulunmayan 2 katlı ahşap ev 6 odasıyla birlikte yanarak kullanılamaz hale geldi.

Olayla ilgili araştırma jandarma ekiplerince sürdürülüyor. Antalya’nın en çok tercih edildiği tatil beldesi olan Adrasan’da buna benzer bir çok bungalov evler bulunuyor. Bungalov evlerin yoğun olarak ilgi gördüğü bölge en ufak bir ihmal sonucunda yangın tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor. Dün gece ortaya çıkan yangında altı odasıyla birlikte iki katlı bungalov ev yanarak, kül oldu. Çevrede bulunan vatandaşlar durumu itfaiyeye bildirirek yangının söndürülmesini sağladı. Ancak yapılan çabalar sonuç vermedi. Otelden bağımsız olarak başka yerde bulunan ahşap yapı tamamen yok oldu.

Adrasan bungalov evleri ve kamp alanlarıyla dikkat çeken bir yer. Bu bölgeyi daha çok özgür tatil anlaşıyına sahip gezginciler tercih ediyor.