Rusların önde gelen tur operatörlerinden Intourist‘in İstanbul’da bulunan partneri İSTANTOUR, 3-7 Mart 2020 tarihinde düzenlenecek olan info turu nedeniyle Marmara-Kuzey Ege otellerine ve diğer sektördeki paydaşlarına önemli bir çağrıda bulundu.

1 Mayıs 2020 tarihine kadar devam edecek olan Intourist’in İstanbul charter uçuşlarını ve İstanbul operasyonlarını üstlenen İSTANTOUR 3-7 Mart 2020 tarihlerinde düzenlenecek olan ve 45 acentenin katılım sağlayacağı bir info gezisi düzenleyecek.

45 Rus acenta temsilcisiyle, yöneticilerinin bulunduğu info gezisi kapsamında Kırklareli, Edirne, Çanakkale, İstanbul illerinin turistik değerleri tanıtılacak. İSTANTOUR, info turuyla bölgenin termal, sağlık ve gastronomi potansiyelini BDT ülkeleriyle Rusya pazarına tanıtmış olacak.

İSTANTOUR’un kurucusu olan Kadir Baydur öncelikli olarak İstanbul otelleri başta olmak üzere İstanbul turizmine önemli katkılar sunacak olan ve Türkiye turizminin 12 aya yayılmasında önemli katkı sağlayacak olan charter atağına sektör paydaşların ve yetkililerin önemli katkılar sağlayacağına inandığını belirtti.

İSTANTOUR son yedi yılda yalnızca BDT ülkeleri yani Bağımsız Devletler Topluluğu’yla çalışmış, Rus acenteleri olmak üzere outgoing, incoming, paket turlar, tur hizmetleri, DMC, günübirlik turlar, konferans hizmetleri, transfer hizmetleri, turizm ek hizmetleri, VIP hizmetler olarak tüm operasyon süreçlerinde hizmet sunmaya devam ediyor.

 Kadir Baydur yaptığı açıklamada Yolcunun İstanbul’a geldiği an ilk izlenimi havalimanında başlamaktadır. Zaten büyüleyici yeni bir havalimanına sahibiz. Ancak karşılama esnasında bu tarz büyük operasyonlarda tarafımıza “desk hizmeti verilmesi” ve “gümrük çıkışı karşılama bölgesinin karmaşıklığının giderilmesi” en büyük arzumuzdur. Buna ek olarak havalimanı yolcu girişlerinde gruplara özel güvenlik geçişlerinin olması gruplarımızın geçişlerinin hızlı olmasında bizlere fayda sağlayacaktır.

Info gruplarında müze ve ören yerleri girişi için Kültür ve Turizm Bakanlığı’mızın giriş biletleri hakkında tarafımıza yardımcı olması ve bunları ücretsiz olarak bizlere sağlaması üzerimizden büyük bir yükü hafifletecektir. Daha önceki yıllarda info gruplarımızda bu destekleriyle bizlere tanıtımlarda büyük destekleri olmuştur.

İnfo tur kapsamında 3 ve 6 Mart akşamı bir gece konaklama desteği de sunuluyor. Turizm sektörü temsilcilerinden ve tüm yetkili mercilerden destek talep eden İSTANTOUR özellikle 3 Mart akşamı 1 gece ve 6 Mart akşamı da 1 gece konaklama desteği verecek ve bu konuyla ilgili olarak da İstanbul otellerinden destek talep etti. Bu konuyla ilgili olarak Marmara, İstanbul ve Kuzey Ege turizmine katkıda bulunmayı planlayan turizm sektörünün tüm temsilcileri ve yetkililer İSTANTOUR’la iletişime geçebilirler.

İSTANTOUR İletişim Bilgileri:
+90 0 212 517 70 06
+90 555 269 27 66

rezervasyon@istantour.com